Jump to content

dako

Użytkownik
 • Content Count

  337
 • Joined

 • Last visited

About dako

 • Rank
  ..:: Bywalec :..
 • Birthday 09/19/1978

Profile Information

 • Gender
  nie powiem :-P
 • Skąd
  3city
 • Auto
  Legacy IV BL/BP 2008 2.0NA (MY09)

Recent Profile Visitors

771 profile views
 1. Bez foto się nie liczy Bentleya oczywiście!
 2. dako

  cham na drodze

  W DR mam współwłasność, mandat na pół. Zatem wpisuje sobie jeszcze kilku to już w ogóle koszty podzielimy
 3. dako

  cham na drodze

  Jak mnie takie uogólnienia narodowe irytują, wszak gdzie indziej same święte krowy jeżdżą. Mandat uzależniony od wartości auta albo od zarobków. Dawno większej bzdury nie słyszałem. Współpracuję z dealerem min. kombajnów powyżej 1mln/sztuka. Czasem wyjedzie na publiczną. Ale już kierowca tramwaju/autobusu ma w ogóle przesrane. Jak pożyczę od kogoś furę za grubą kasę i się zapomnę (nie zdarza mi się ale załóżmy) to mandat x 20? (tak wynika z wartości pojazdów). Za to samo wykroczenie. Powaliło? To kary się zdeaktualizowały - wystarczy zwiększyć bo 20-500 i kumulacja to widać mało.
 4. Tak też myślałem, czyli dobrze ze obtrąbiłem (koleś poszedł prawie na czołówkę z Porsche, bo zajął sobie na ostro lewy pas po skręcie w lewo, w ulicę dwukierunkową. Dodam, że mam podobnie u siebie na osiedlu ze znakiem strefa ruchu i tam cierpliwie czekam aż wszyscy przejadą. Wiadomix.
 5. Chciałem się upewnić, skręcam w prawo (zatrzymując się wpierw przed przejazdem rowerów/ścieżką rowerową, przejściem). Na przeciwko też jest jednokierunkowa, typ skręca w lewo. Obowiązuje zasada prawej ręki i mam przed nim pierwszeństwo? Dobrze rozumuję? Bo po raz kolejny na mnie wymuszają :/
 6. dako

  Kubica w F1

  Kubica już 16!! go go go
 7. dako

  cham na drodze

  Ja mam zasadę, że korzystam z CAŁEJ długości pasa rozbiegowego tak by nikomu drogi nie zajechać i często się zdarza, że kierowca przede mną, już się włączył, ja rozpędzam się dalej wyprzedzając go z prawej. Nie wiem czy poprawne zachowanie. Z drugiej strony dystans jest zachowany. Tylko co z tego, jak ten przede mną zmienia pas mając 60-80km/h a na lewym jadą brubooooooo. Pas długi, kilkaset metrów.
 8. Sprawdziłem tego Ascenta, fajny. 2.4L Turbo 260hp. 32k USD. Szkoda, że są te wszystkie cła, akcyzy i inne uje muje.
 9. dako

  cham na drodze

  Wysłałem, powodzenia w dochodzeniu swoich roszczeń! Powinno pójść gładko, nawet jeśli właściciel BMW będzie miał odmienne zdanie.
 10. dako

  cham na drodze

  Pozwolę się nie zgodzić. Dochodzisz na podstawie art. 34 ust 2 ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, za szkodę powstałą w związku z ruchem pojazdu mechanicznego uważa się również szkodę powstałą podczas i w związku z: 1) wsiadaniem do pojazdu mechanicznego lub wysiadaniem z niego; 2) bezpośrednim załadowywaniem lub rozładowywaniem pojazdu mechanicznego; 3) zatrzymaniem lub postojem pojazdu mechanicznego. @Fala odblokuj proszę PW
 11. dako

  cham na drodze

  Racja, ale w tym kraju nie przejdzie Z rowerami łatwiej wdrożyć - nie trzeba prowadzić rejestru rowerów.
 12. dako

  cham na drodze

  Rowerzyści to już w ogóle osobny temat. Z mojego punktu widzenia, jako pełnoprawni uczestnicy ruchu drogowego powinni podlegać regulacji w postaci OBOWIĄZKOWEGO OC dla pojazdów. I to takiego by im rajtuzy spadły. Chcesz jeździć po drogach publicznych - wykup sobie OC. Bez złośliwości z mojej strony. Sam lubię czasem "popedałować' po lesie, zwłaszcza w Borach Tucholskich. Skończy się natomiast pajacowanie po drogach. p.s. w tym wypadku OC przypisane do numeru PESEL, bo przecież można mieć "kilka" jednośladów.
 13. @zyzol chyba Tobie. Nie jestem przeciwnikiem postępu, tylko trzeba to robić z głową a nie chować się za bzdurnymi (eko) przepisami rodem z EU.
 14. Czyli kolejna bzdura wymyślona w EU. Nic dziwnego, że nie zwróciłem i nie zamierzam sobie tym zaplątać głowy. Świat się zmienia i pewnie za lat kilka to wnukom będę opowiadał o czterocylindrowych autach z wtryskiem, a obecnie dzieciom jak to się oleju do trabanta dolewało. Zapomniałem jeszcze o NM, ale to dotyczy mocniejszych aut, gdzie wartości te są odpowiednio duże i/lub ....diesli. @subleo W punkt. To jest zmartwienie importera, który musi lawirować w gąszczu coraz to nowych przepisów. Mnie to gila ile auto ma CO2, podobnie jak TV klasy A++++ czy C. Byle obraz był dobry.
 15. Podawanie CO2 to jakaś nowa miara/moda? Za moich czasów to się podawało MOC silnika, ew. pojemność i tyle. Poza importerami CO2 mało kogo interesuje.
×
×
 • Create New...