Jump to content

Jaca68

Użytkownik
 • Content Count

  795
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

Everything posted by Jaca68

 1. Jaca68

  Co zamiast XV???

  Jeszcze rocznego abonamentu na sojową latte brakuje do kompletu.
 2. Manipulacja. Pytanie: ile aut wyprzedził Robert?
 3. Napisał kierownik Volvo V90CC w Dieslu.
 4. Jaca68

  E-Boxer

  No niektórym ciężko zrozumieć że to nie jest auto na starty spod świateł i szybkie proste, to jest auto na szybkie zakręty.
 5. Tak się objawia różnica między 2.0 DiT, a 1,6 NA Wolniej pani kierowniczko.
 6. Jaca68

  E-Boxer

  MY2014 nie miał, a nowy???
 7. Jaca68

  E-Boxer

  Może w Subaru. U mnie jest jeden system nazywa się LKA i w menu można ustawić czy ma piszczeć, wibrować kierownicą czy kontrować żeby utrzymać pas. Zresztą instrukcja mówi że wspomaganie trzymania pasa ruchu działa tylko z włączonym aktywnym tempomatem. Ale oba te systemy są domyślnie wyłączone. jedyne co działa w tle zawsze to układ reagowanie w razie ryzyka zderzenia, nawet nie wiedziałem że takie coś mam ale raz się wzbudził, jak na moim pasie stały auta a ja zamierzałem zjechać na pas do skrętu w prawo, który zaczynał się dość blisko stojących. W sumie dobrze że XT zniknął z rynku, bo
 8. Co prawda nie BRZ a GT86, ale montowałem kilka lat temu podobny moduł u Zdanowicza. Działał. To wtedy chyba Quasar Electronics był.
 9. Jaca68

  E-Boxer

  To Subaru IMO poszło tu za daleko i przesadza z tą opieką nad kierowcą. W moim beznadziejnym szpanerskim aucie dostałem taki układ w pakiecie, ale jest in domyślnie wyłączony, trzeba go aktywować przyciskiem na kierownicy. Lektura instrukcji jasno mówi po co ten system wymyślono:
 10. Jaca68

  E-Boxer

  Nie wierze, koniec zauroczenia i coś zaczyna wkurzać. To znaczy że asystent pasa jest aktywny po każdym starcie silnika?
 11. Jaca68

  Co zamiast XV???

  Jako że serwis Lexa rozdaje auta, to z okazji montażu haka miałem okazję pojeździć UXem. Auto zaskoczyło na plus, nie zachowuje się jak typowy Lex. Układ kierowniczy bardzo czuły, bezpośredni i precyzyjny, do tego fajna mała kierownica. Jak miałbym je scharakteryzować jednym słowem to powiem - zwinne. Dostałem wersję benzynową, dwa litry NA szłu nie ma, ale całkiem sprawnie to się napędzało. Duża zasługa w tym skrzyni która szybko reaguje na najmniejszy ruch prawej stopy. Nie wiem co tam siedzi, bo wrażenie jest tradycyjnej skrzyni, ale zabawa w trybie manualnym na S7 ujawniła 10 biegów,
 12. Tak powtarzane jak mantra prędkość zabija. Są trzy prawdy według Tischnera i to jest ta trzecia. Nie prędkość zabija, tylko głupota. Można jechać bezpiecznie nawet 280 km/h, tylko trzeba wiedzieć gdzie i jakim autem. I z pewnością nie w PL na zatłoczonej autostradzie. Pomijam już fakt że 280 to wartości nieosiągalne dla 99% sprzedawanych aut, to już trzeba konkretną kaskę położyć na auto klasy RS. Pojedź sobie za zachodnią granicę, wyjedź na autostradę ustaw tempomat na 120 i policz przez godzinę ile aut sunących w okolicy 170 Cię wyprzedzi. I jak zdążysz to zerknij kto za kiero
 13. Ustawa o pierwszeństwie i odbieraniu prawka za 50+ poza obszarem zabudowanym chwilowo zamrożona. Fajna propozycja MS: Subarakami będzie można cisnąć do oporu bez obaw o utratę prawka. https://www.auto-swiat.pl/wiadomosci/aktualnosci/ponad-280-kmh-na-autostradzie-dopiero-wtedy-stracisz-prawo-jazdy-tego-chce/1nhl3wr
 14. No to po co te wszystkie zapisy i ograniczenia prędkości. Wystarczyłby jeden zapis: kierujący ma zawsze poruszać się z prędkością bezpieczną. Co to za prędkość ktoś zapyta, no taka gdy bez wypadku/kolizji dotarł do celu.
 15. Zgadzam się napinka nikomu nie służy, chodziło mi bardziej o to, że takie kategoryczne stwierdzenie: Nie zawsze się obroni bo co to znaczy bezpośrednio przed miejscem wystąpienia przeszkody lub miejscem zanikania pasa ruchu 5 metrów? 10 ? 30? I tak może się nie wpuszczający delikwent przed mandatem bronić: panie ja już jednego wpuściłem 20 metrów wcześniej dlatego byłbym bardzo ostrożny w egzekwowaniu swojego pierwszeństwa przy zmianie pasa.
 16. No chyba że jednego już wpuścił, bo tyle wymaga przepis. A jeśli wpuścił minutę wcześniej to co? Ma wpuszczać kolejnego czy nie?
 17. Jaca68

  E-Boxer

  W XT MY 2014 taka funkcja była. Dobrze poszukaj może jest. Albo uznali że nowy tak dobrze wygłuszony że nie trzeba.
 18. A ten przepis o suwaku działa też w przypadku gdy z lewego pasa mamy tylko skręt w lewo, na prawym stoją ci co jadą prosto a lewym (pustym) cwaniaki jadą do końca a potem kierunek i wpychanie się na prawy? Ja tu w Gdańsku na przykład: https://www.google.pl/maps/@54.4064963,18.6173231,3a,75y,310.73h,75.81t/data=!3m6!1e1!3m4!1sNzAYoar9J9l8UOJyzJSQ-w!2e0!7i16384!8i8192
 19. Jaca68

  E-Boxer

  Kup auto które nie męczy się przy przyspieszaniu do 90 i życie nabierze barw.
 20. Jaca68

  E-Boxer

  No można zakazu nie ma (a szkoda). To ty zrozum że tak jadąc powodujesz stres i zdenerwowanie u kierowców w kolumnie którzy za tobą jadą. Ale Ciebie to nie obchodzi bo Ty sobie jak panisko pojedziesz 70 na 90. Dziś leciałem S7 do Gdańska w pewnym momencie TIR wyprzedzał osobówkę, bo panu się zamarzyło 85 jechać zamiast 120. A za TiRem kolejka aut. Jak w tym dowcipie: Blondynka spóźnia się do pracy. Zdenerwowany szef dzwoni do niej i mówi: - Gdzie Ty jesteś? - Jadę do pracy, korek jest - A jak długi? - Nie wiem, bo jadę pierwsza.
 21. Jaca68

  E-Boxer

  Skoro pisałeś stronę wcześniej że jedziesz 60-70 poza obszarem zabudowanym bo nie opłaca się przyspieszać to nie dziw się że powodujesz pianę wściekłości u kierowców za Tobą i prowokujesz niebezpieczne manewry. Przejedź się w DE po zwykłych drogach, tam wioska wszyscy po hamulcach, koniec wioski wszyscy gaz do dozwolonej stówy, nie ma znaczenia jak blisko do następnej wsi. Nie ma maruderów którzy oszczędzają paliwo i nie chce im się przyspieszać, nie ma też wariatów wyprzedzających niebezpiecznie. Wszyscy jadą równo tyle ile przepisy pozwalają.
 22. To takie uzupełnienie tej wiadomości: https://www.jdpower.com/business/press-releases/2020-us-automotive-brand-loyalty-study
 23. Jaca68

  E-Boxer

  100 na ekspresówce, toż to TIRy Cię wyprzedzają.
 24. A te usterki: To też wina diesla?
×
×
 • Create New...