Jump to content

rombu

Użytkownik
 • Content Count

  1333
 • Joined

 • Last visited

About rombu

 • Rank
  ..:: Uzależniony(a) od Subaru ::..

Profile Information

 • Skąd
  Kraków

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. I oczywiście zakaz parkowania na chodnikach.
 2. Czy widzieliście kiedykolwiek, żeby jadący hulajnogą zasygnalizował manewr który będzie wykonywał ? Tzn, czy wyciągnął rękę ? Ja nigdy nie widziałem. Dlatego, że hulajnoga to dziecięca zabawka, i żeby jechać trzeba trzymać "kierownicę" cały czas oburącz. Rower jest pojazdem przystosowanym do transportu osób dorosłych. Rower jest pojazdem zwrotnym, którym można wykonywać dosyć szybkie i stabilne zwroty. Można jechać nie trzymając kierownicy i będzie stabilnie. Na hulajnodze nie jest to do wykonania. Jak dla mnie to hulajnogi elektryczne powinny być zakazane. ps. Chyba potrzebny jest nowy temat o hulajnogach ?
 3. rombu

  Kubica w F1

  Onboard z 2008. Po 11 lata bolid powinien przynajmniej równie "gładko" się prowadzić.
 4. rombu

  Kubica w F1

  "Znawcy" wybrali RK najgorszym kierowcą sezonu. To zobaczcie jego winę. Stratuje z pit, rozgrzane opony, nie ostygnięte na starcie. Kimi wyprzedza go na prostej jakby miał ze 100KM więcej. I to chyba uszkodzonym bolidem po kolizji. To jaki błąd popełnił RK na tej prostej ? Za słabo wcisnął gaz ? Dodatkowo jak on musi pracować kierownicą w zakręcie. Sprawdziłem onbordy innych kierowców z SPA i nie mają taki problemów.
 5. Dokładnie to napisałem tak : Jeżeli dwóm osobom to nie odpowiada to poprawię się i napiszę tak: Niedopuszczalne jest zawracanie na autostradzie, jazda pod prąd i blokowanie korytarza życia, więc, żeby całkowicie wyeliminować to zjawisko proponuje oprócz rozliczania łamiących prawo kierowców proponuję... Czy teraz jest ok ? Macie Panowie jakieś argumenty i pomysły aby całkowicie wyeliminować niedopuszczalne zachowania ?
 6. Czyli po staremu. Media kłamią, lub przynajmniej wprowadzają w błąd ! Chyba nie czytasz dokładnie. Nie zacząłem dyskusji, aby usprawiedliwiać kierowców lub określać sytuacji nadzwyczajnych. Zacząłem dyskusję jak nie dopuszczać do tych sytuacji: cofanie, jazda pod prąd, blokowanie korytarza dla służ na autostradach.
 7. Oczywiście. Wyhamowujesz pas przeciwny, zwężasz. Specjalnymi słupkami, barierkami. Albo drogą pomocniczą, jak ktoś już napisał, Tylko trzeba to stosować. Z tego co się orientuję, to takie bariery są przystosowane do takich sytuacji. Nie trzeb ciąć, wystarczy rozkręcić.
 8. Nie ma to jak dobrze zacząć dyskusje. Czyli jednak chyba są uwięzione, zablokowane ? Ja nie napisałem, że po "5 minutach" mają jechać dalej. Ale w ciągu 1-2 godzin można udrożnić zablokowaną drogę. Niedawno było zdarzenie w którym na jezdnie wylała się czekolada. Droga była zablokowana 2 dni ! Oczywiście, że tak ! Wakacje też ! Ale są sytuacje, które poczekać nie mogą. Np. noworodki, osoby starsze które muszą skorzystać np. z toalety, osoby na dializy itp... Mnie to nie dotyczy, Ciebie zapewne też. Ale może niedługo.... Oby nie.
 9. Szanowny Ojcze Dyrektorze, Na The Forum jest Pan chyba jedyny, a w Polsce jako jeden z niewielu, który może zmienić po raz kolejny występującą sytuację. To Pan "współpracuje" z KRBRD . Tutaj nie trzeba zmieniać prawa, tylko stosować to, co obowiązuje. Oraz wprowadzić procedury postępowania w takich sytuacjach. Nie chcę usprawiedliwiać tych kierowców, ale chyba nikt z nas nie może sobie pozwolić na kilkugodzinne oczekiwanie w razie zdarzenia. Oczekiwanie nawet nie wiadomo jak długo. Proszę pamiętać, że w takim korku mogą też znajdować się osoby, które muszą dotrzeć do miejsc przeznaczenia o czasie. Osoby starsze, nie w pełni sprawne, umówione na badania, operacje, itp. Moim zdaniem w przypadku jak na filmie, w ciągu kilkunastu, kilkudziesięciu minut oprócz służb ratunkowych, na miejscu powinna się również zjawić obsługa autostrady. Powinny zostać np.rozkręcone bariery, otwarte bramy zjazdowe , aby po zabezpieczeniu , wypuścić uwięzione pojazdy. Oczywiście policja powinna na najbliższym wjeździe nie wpuszczać pojazdów, a cofających odpowiednio nagradzać. Z doświadczenia wiem, że nikt nie stosuje takich procedur.' Nie przejmuje się unieruchomionymi podróżującymi. pozdrawiam.
 10. rombu

  Kubica w F1

  Jak się nie ma co się lubi, jak RK ma wujkowe auto, to se można powspominać. Deszczyk (jeździli, nie płakali) i lekka awanturka:
 11. rombu

  Kubica w F1

  Nowy dzień, nowy znafca. Przez przypadek następny Brytyjczyk !? https://sport.onet.pl/formula-1/johnny-herbert-o-robercie-kubicy-or-f1/96swj88
 12. rombu

  Kubica w F1

  Kampania przeciwko RK nabiera tempa. Dzisiaj taki jegomość "nie zauważa", że RK jeździ bolidem kat.C. https://sport.onet.pl/formula-1/david-coulthard-o-robercie-kubicy-or-f1/pq2tv05 ps. Czy RK ma w ogóle teraz jakiegoś menadżera ?
 13. Kolego, ja nie napisałem, ze na tej drodze nie wolno wyprzedzać z prawej, odnoszę się tylko do faktu że zabrania się wyprzedzania z prawe pojazdu sygnalizującego zamiar skrętu w prawo. Nie bawi nie prostowanie czyichś zakręconych myśli... Niestety dla ciebie, umiem czytać ze zrozumieniem. To może zacytuję całe napisane przez Ciebie zdanie : To chyba jednak odnosi się do konkretnej sytuacji z filmu, w konkretnym miejscu.
 14. Od kiedy nie można wyprzedzać z prawej strony na jezdniach z wyznaczonymi pasami ruchu ? Następnie : Art. 22. ust. 4 ustawy Prawo o Ruchu Drogowym wskazuje, że kierujący pojazdem, zmieniając zajmowany pas ruchu, jest obowiązany ustąpić pierwszeństwa pojazdowi jadącemu po pasie ruchu, na który zamierza wjechać, oraz pojazdowi wjeżdżającemu na ten pas z prawej strony. Więc nie tylko ipsx82 jest winien zaistniałej sytuacji. ipsx82 zachował się, jakby to powiedział p.Dworak : "nie po partnersku".
×
×
 • Create New...