Jump to content

jkarp

Użytkownik
 • Content Count

  109
 • Joined

 • Last visited

About jkarp

 • Rank
  ..:: Bywalec :..

Profile Information

 • Gender
  mężczyzna
 • Auto
  -

Recent Profile Visitors

218 profile views
 1. Oo ostatnio bardzo często tego słucham jadąc przez miasto wieczorem. Całej płyty w kółko
 2. Dziś obok lewym pasem na alejach trzech wieszczow w Krakowie trochę niepewnie jechał za kierownicą brzuchaty dziad z psem typu kosmaty średni na kolanach, i jeszcze usiłował pisać coś na komórce. Musiałem z wielką siłą oderwać wzrok od tego widowiska bo bym w coś wjechał.
 3. Jak widać nie ważne czym się jeździ, każda kierownica w ręku daje malpiego rozumu. Na rowerze ten gość zapewne też by nie jechał prawidłowo.
 4. Jeśli brak miejsca, to dozwolony jest taki skręt. Moja koleżanka wjechała w przyczepę tira, który skręcal z lewego pasa w prawo - zdziwiona bo dostała mandat. I jeszcze maska do wyklepania.
 5. Niestety na ytube nie znajdziecie tego całego albumu bo są brzydkie słowa
 6. Warszawiak sprytny chciał tak samo i w Krakowie ale się przeliczyl - jest wężej https://warszawawpigulce.pl/warszawiak-chcial-zjechac-samochodem-po-schodach-utknal-na-dobre/
 7. Ale trudno sądzić, że facet wiozacy żonę i syna sprowokowal głąba z porszaka w jakiś sposób. Też miałem raz sytuację, że bmw 700 czy wyżej mi świecił żebym zjechał na prawy choć oba pasy się wlokly. A jak zjechalem to zwolnil, i prawy pas był szybszy. I tak innym też robił. Chyba nie lubil mieć nikogo przed sobą
 8. Czy pieszym wolno wejść na ścieżkę rowerową? Chyba tak, bo czasem nie ma innej możliwości. Są miejsca, w których ścieżka jest znacznie szersza niz chodnik, ot tak pomyślano dojście do przejścia (przez ulicę, zebra, światła) , że mamy pol metra chodnika a dwa oznaczone jako ścieżka rowerowa. I wtedy oto Jedzie narwany rowers i dzwoni jak poje.... uważając że ma rację. Ściezkowy chamulec.
 9. Nie wiem czy to dać tu czy nie, ale się nadaje, bo chodzi o wyobraźnię. Otóż dziś na moją przyjaciółe jadąca na rowerze, najechała panna na rolkach, od tyłu. Bec na prostych nogach na tyłek na asfalt. Czemu najechała? Bo koleżanka na rowerze zwolniła przed przejeżdżającymi jej drogę. "nie wiedziałam że pani zwolni" tłumaczyła się rolkarka. Albo rowerzysta wyprzedza innego, a pomiędzy nich pcha się szybszy cwaniak bezmozgi. Wyobrażacie to sobie?
 10. Dziś to ja mogłem być chamem... Czekam na skrzyżowaniu na jednokierunkowej z inną jednokierunkowa przed znakiem 'ustąp' żeby rowerzysta przejechał (wow miał oświetlenie) . A ten zamiast, jak nakazano, jechać w swoje lewo, skręca pod prąd w moją ulice, mnie na czołowe... No zesz. Trąby w dłoń a przez okno: ty głupi bu... pop.dolony! Gośc znikł spanikowany. Uniosłem się...
 11. można też inaczej wyrazić ten artykuł; chodzi o to, że nie ma takiej zasady w przepisach, a pozostało chyba w świadomości z dawnych lat. Chodzi mi o to, że częste jeszcze powoływanie się na jakiś formalny zapis w prawie o zasadzie ograniczonego zaufania, jest błędne. taką zasadę i interpretacje można równie dobrze wyprowadzić i z innych artykułów. Owszem, przy interpretacji i opisie ogólnym nie musi być nazwane to dokładnie, ale w prawie jak najbardziej.
 12. Przepis o zasadzie ograniczonego zaufania? Gdzie jest takie sformułowanie? Zwyczajnie pytam, bo nie znalazłem
 13. Chodziło mi błąd, o nielogiczne sformułowanie 'ograniczony Brak' co wychodzi na 'raczej zaufać' chyba że takie podwójne przeczenie miało być celowe. Art. Jest. Ale czy wykładnią takiej zasady, która przecież nie jest prawnie umocowana?
 14. Ograniczony i jeszcze - brak - zaufania? Co to za twór? 'Zasada ograniczonego zaufania' tak potocznie się to okresla, i tak utkwilo w potocznym rozumieniu, a akurat wyrażona jest jakby odwrotnie. I ta zasada nie jest obowiązkiem. Obowiązek w przepisach jest, ale zachowania ostrożności. Art. 4. Uczestnik ruchu i inna osoba znajdująca się na drodze mają prawo liczyć, że inni uczestnicy tego ruchu przestrzegają przepisów ruchu drogowego, chyba że okoliczności wskazują na możliwość odmiennego ich zachowania..
×
×
 • Create New...