Skocz do zawartości

Co zamiast XV???


PRIMAR

Rekomendowane odpowiedzi

35 minut temu, Zyzol napisał:

Wydaje mi się, że jednak moda na suvy zdecydowanie przewyższa modę na kombi ;), a wybór wśród suvów jest zdecydowanie większy

To jest oczywista oczywistość ;), że SUVy są teraz najmodniejszym segmentem aut. Jednak jest nie mała grupa odbiorców liczących na praktyczne walory SUVów lecz wzbraniających się przed tym co najmodniejsze i do nich kierowany jest coraz popularniejszy segment podniesionych kombi.

Tak przynajmniej ja to widzę bo sam nie jestem fanem mody a SUVem jeżdżę z potrzeby i oszczędności (jak sam stwierdziłeś podniesione kombi są "ultra - premium").

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, aflinta napisał:

Płacisz ekstra za podniesione kombi by potem dopłacić do zawieszenia jak w zwykłym passacie. Kasę trzeba umieć robić :)

Szach mat! Mistrzowie marketingu :) 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.01.2020 o 19:45, Tsunetomo napisał:

Szach mat! Mistrzowie marketingu :) 

to tak prawie jak kupujesz porsche i dopłacasz żeby napis z tyłu usunąć :)

Edytowane przez Meteor
  • Haha 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dochodzę do wniosku, ze podniesione kombi może mieć sens w mim przypadku. Idąc na kompromis oddam trochę prześwitu z którego jak się okazuje nie korzystam w zamian za bagażnik którego momentami brakuje. W obu wypadkach napęd na wszystkie koła pozostanie. Przy okazji tej wymiany w gratisie otrzymuje wygłuszenie i lepsze osiągi ( mam na myśli np golf Alltrack).

Inna alternatywa nadal kosztem prześwitu może być nowy Levorg. Podobnie napęd zostaje, teoretycznie ma być 1.8 turbo wiec mocy nie zabraknie i będzie większy kufer. Ciekawe jak będzie wyglądać cena i wygłuszenie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.01.2020 o 14:52, aflinta napisał:

300kg mniej, moment z samego dołu, to musi całkiem żwawo reagować :)

Patrząc tylko na katalog nie chciałem o nim nawet rozmawiać. Przy jeździe testowej upierałem się ze dali 1.5 zamiast 1.0:) zbiera się niezłe poza dźwiękiem 3 cylindrów ale o niebo lepiej niż 3 cylindry Forda. 
Jeździłem tez Q2 z silnikiem 1.0 i 1.5 

nie ma sensu dopłacać do większego silnika. 1.5 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, MaMis napisał:

Patrząc tylko na katalog nie chciałem o nim nawet rozmawiać. Przy jeździe testowej upierałem się ze dali 1.5 zamiast 1.0:) zbiera się niezłe poza dźwiękiem 3 cylindrów ale o niebo lepiej niż 3 cylindry Forda. 
Jeździłem tez Q2 z silnikiem 1.0 i 1.5 

nie ma sensu dopłacać do większego silnika. 1.5 

 

1.0 TSI im się naprawdę udał. To jest prosta konstrukcja, bez przekombinowanych rozwiązań. Nawet te 3 cylindry, z uwagi na małą masę, nie przeszkadzają mocno, ponieważ nie są w stanie trząść budą za bardzo :)

Tylko trzeba do dźwięku przywyknąć...

No i myślę, że obecnie, przez WLTP, nie ma możliwości kupienia jakiegokolwiek samochodu z 1.0 TSI i 4x4 niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, aflinta napisał:

13cm vs 22cm to spora różnica :)

 

Nawet nie "spora", a po prostu drastyczna. Można mieć hiper-napęd i co z tego, jak auto zawiesi się na brzuchu

Ale teraz, co nam z tego prześwitu, odkąd śnieg staje się zjawiskiem historycznym... Zostaje plus w postaci łatwiejszego wsiadania i mniejszej boleści przy starciach z krawężnikami ;) 

  • Super! 1
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Skodziarz napisał:

ale o niebo lepiej niż 3 cylindry Forda. 

Lepiej niż ecoboost Forda,  czy o jakimś innym silniku myślałeś?  Ecoboost 1.0 chodzi super i to pos każdym względem. 

Edytowane przez FanSub
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym razem będzie co NIE zamiast XV - na pewno nie Ford Puma.

Jakie to malutkie! Niby 420 cm długości, tyle co... ekhm.... Skoda Kamiq czy, jedyne i niepowtarzalne, Yeti ;) 

W praktyce, widać, że to Fiesta z siedzeniami wyżej - wszystko w środku jest po prostu rozciągnięte, by było wyższe, co powoduje, że prezentuje się jakoś tak smutno.

Ilość miejsce w drugim rzędzie siedzeń jest skandalicznie mała, podobnie jak podłokietnik - tak małego nie widziałem nawet w posiadających go samochodach klasy A.

Bagażnik z kolei jest bardzo pionowy - niepraktycznie głęboki.

Cena? Jak XV/Kamiq/itp.

 

Duże rozczarowanie, panie Ford :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Michał W. napisał:

Czy proponowane w tym wątku auta poradzą sobie w takich warunkach?

poprzednie Suzuki sx4 4x4 na zimówkach radziło sobie w identycznych a może nawet gorszych warunkach zimowych  całkiem niezle więc pewnie wszystkie wymienione tu auta z awd/4x4 na oponach zimowych sobie w takich  warunkach bez problemu poradzą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Karas napisał:

więc pewnie wszystkie wymienione tu auta z awd/4x4 na oponach zimowych sobie w takich  warunkach bez problemu poradzą. 

Pod warunkiem, że nie przegrzeją napędów w połowie drogi. 

 

A co do SX4 to faktycznie jest niezły, mam w rodzinie i czasem jeżdżę choć nie w takich warunkach.

Edytowane przez Michał W.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Michał W. napisał:

Pod warunkiem, że nie przegrzeją napędów w połowie drogi.

 

Teraz to się napędy mogą u nas przegrzewać, ale od wysokiej temperatury powietrza ;)

Zimy w odwrocie, więc AWD staje się powoli zbędnym dodatkiem tj. warto mieć, ale da się przeżyć bez. A już na pewno jakiś Haldex obleci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Karas napisał:

Suzuki sx4 4x4 na zimówkach radziło sobie w identycznych a może nawet gorszych warunkach zimowych  całkiem niezle

Ten w starej budzie czy w nowej? Bajdełej trudno uwierzyć, że 5 cm różnicy w prześwicie nie robi różnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...