Skocz do zawartości

Co zamiast XV???


PRIMAR

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, aflinta napisał:

Przynajmniej połowa osób, z którymi rozmawiałem na temat swoich Subaru była zdziwiona lub nie było dla nich oczywiste, że te auta mają napęd na wszystkie koła :) Nie wspominając o układzie silnika.


Może czytali „Auto-Świat” ? :biglol:

 

Jedyne co mnie zaskoczyło w Subaru, to aluminiowa maska. 

Edytowane przez Blixten
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"całe życie" jeździłem słabymi samochodami a poprzedni przed XV był tak awaryjny, że... żal.pl. więc z tym jestem oswojony. Szczęśliwie "mam" dobrego mechanika, którego rozsądne naprawy nie rujnowały mnie i który również doradził mi zakup nowego samochodu. To ostatnie nastąpiło po próbie zakupu używanego XV, kiedy sprzedający walił takie ściemy, że aż wspomnianemu mechanikowi zaczęły drżeć dłonie. :th_dash:

 

Tych kilka miesięcy za kierownicą XV powoduje że jednak nie zmieniam zdania i nadal myślę o Szarym Mnichu jako o "dożywotnim" samochodzie, choć Mazdy wydają się interesującą alternatywą.

 

Jednak na starość robię się jeszcze bardziej stały w uczuciach. :biglol:

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, aflinta napisał:

Przynajmniej połowa osób, z którymi rozmawiałem na temat swoich Subaru była zdziwiona lub nie było dla nich oczywiste, że te auta mają napęd na wszystkie koła :) Nie wspominając o układzie silnika.

Z kim ty się zadajesz?! Przepraszam, nie było pytania :oops:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mów o starości:-) mamy tyle lat na ile się czujemy a nie wyglądamy:-) Pesel to nie wszystko , fakt ,ze gdy rano wstaje i spoglądam w lustro to zadaje sobie pytanie....kurcze jak ja teraz wyglądam:-)  kiedys było lepiej:-) Ale po chwili refleksji przychodzi szara rzeczywistość, trzeba się ogarnąć i niestety jechać do pracy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Blixten napisał:

Powiedz lepiej jak z własnego doświadczenia oceniasz NX ??

Bardzo dobrze. Z perspektywy 1.5 roku jest tak jak miało być: totalnie bezawaryjnie (kupione przy około 60kkm, teraz 80 kkm). U poprzedniego właściciela było podobnie. Jako auto rodzinne jest mega wygodne a i odepchnąć się ma z czego. Bardzo dobre wygłuszenie. Przed zakupem jeździłem testowo Tiguanem i w Lexie jest sporo ciszej. Ostatnio odkryłem niechcący jeszcze jedną rzecz: otóż wpadłem z ciekawości do salonu BMW zobaczyć co tam u "wroga" i jedna rzecz, która rzuciła się w oczy, a raczej w nozdrza to zapach. Skóra w Lexie (nawet nowym) jest totalnie bezzapachowa. W BMW jak dla mnie po prostu śmierdzi. Nie wiem czy to sama skóra czy fragmenty alcantry, ale wrażenie jest dość nieprzyjemne. Być może po jakimś czasie to wietrzeje, ale pierwsze wrażenie jest średnie. Jedyna wada Lexa to przestarzała nawigacja. Same audio rewelacyjne ale nawigacją przypomina mi czasy Windows 95. Z drugiej strony korzystam z telefonu więc tak bardzo nie przeszkadza. To co mi się podoba w kokpicie to to, że wszystko ma przełączniki i aby zmienić np. nawiew nie trzeba gmerać w menu - tzn. można jak ktoś chce, ale przełączniki też są.

 

Aby nie było off top: po jeździe testowej XV zachwycony nie byłem, ale to były czasy jak był XTek. Teraz jak dla mnie XV wychodzi na pierwsze miejsce w palecie Subaru. No i konkurencji brak. Tzn. brak aut oferujących podobne cechy jak Subaru i w podobnej cenie. Tańszy jest Duster, ale jakoś i awaryjność trochę odstają a wyżej jest Lexus UX, który w wersji bazowej i FWD jest w okolicach najlepszej wersji XV, ale wersja AWD (bodajże tylko z hybrydą) to już kilkadziesiąt tysięcy w górę.

 

Edytowane przez RoadRunner
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, RoadRunner napisał:

Skóra w Lexie (nawet nowym) jest totalnie bezzapachowa. W BMW jak dla mnie po prostu śmierdzi.

Hmm... bajer prawdziwej skóry (no chyba że wąchałeś sztuczną) polega na tym, że pachnie. Ale ok, wrażliwość na zapachy to sprawa indywidualna :) 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, RoadRunner napisał:

Aby nie było off top: po jeździe testowej XV zachwycony nie byłem, ale to były czasy jak był XTek. Teraz jak dla mnie XV wychodzi na pierwsze miejsce w palecie Subaru. No i konkurencji brak. Tzn. brak aut oferujących podobne cechy jak Subaru i w podobnej cenie. Tańszy jest Duster, ale jakoś i awaryjność trochę odstają a wyżej jest Lexus UX, który w wersji bazowej i FWD jest w okolicach najlepszej wersji XV, ale wersja AWD (bodajże tylko z hybrydą) to już kilkadziesiąt tysięcy w górę.

 

Lexus UX jest bardzo ciekawym autem ale w środku jest zdecydowanie mniej miejsca niż w XV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie z XV jest taki problem że było/jest tanie na to co oferuje tzn gabaryty awd i wyposażenie w standardzie. Poprzednie modele miały jeszcze coś co je wyróżniało  czyli napęd oparty na wiskozie.

I teraz mając załóżmy te 120k PLN nie da się kupić nic nowego tej wielkości z tymi wszystkimi bajerami. Są tylko 2 opcje albo dokładasz ( i to całkiem sporo) do czegoś klasy mazdy cx 5 , która w środku jest gabarytów XV tylko ma większy bagażnik albo płacisz mniej i kupujesz cos ala duster , suzuki vitara itp. które w środku jest malutkie.  Kilka nowych aut w tym roku przetestowałem i niestety tak to dla mnie wyglądało. Oglądałem nawet UX'a który w  środku jest gabarytów dustera to samo mazda cx30. A przesiadać się do malutkiego auta w którym stykasz się łokciami z pasażerem to dla mnie nie bardzo... XV to takie auto w sam raz nie za małe nie za duże. I pomimo swoich wad ( a było ich całkiem sporo w poprzedniku)  ten samochód jest bezkonkurencyjny jeżeli chodzi o gabaryty + awd

Edytowane przez Karas
  • Super! 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Karas napisał:

No właśnie z XV jest taki problem że było/jest tanie na to co oferuje tzn gabaryty awd i wyposażenie w standardzie. 

Myślę, że to nie jest problem a właśnie atut XV. Za przyzwoite pieniądze dostajemy auto z wieloma cechami niedostępnymi u konkurencji bez sporej dopłaty. A wady wiadomo też XV je ma ale bez przesady nie jest aż tak źle, no chyba że jeździliśmy wcześniej Skodą i mamy nick o podobnym brzmieniu to wtedy wiadomo... ;)

  • Super! 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Karas napisał:

Poprzednie modele miały jeszcze coś co je wyróżniało  czyli napęd oparty na wiskozie.

Jeżeli mowa o ręcznych skrzyniach biegów, to napęd był oparty o centralny mechanizm różnicowy, wiskoza była tylko elementem wspomagającym i ograniczającym swobodę dyferencjału. Automaty (za wyjątkiem skrzyń z VTD) w zasadzie do zawsze mają sprzęgło wielopłytkowe (ulokowane w skrzyni). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Michał W. napisał:

Lexus UX jest bardzo ciekawym autem ale w środku jest zdecydowanie mniej miejsca niż w XV.

Może XV pojemnością bagażnika nie grzeszy, ale UX 4x4 ze swoimi 283 litrami (poziom Yarisa ), osiąga inny poziom abstrakcji :biglol:

Edytowane przez Zyzol
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mijałem ostatnio na drodze Xceeda, ładnie się prezentuje, widać też, że ma przyzwoity prześwit. Potem z ciekawości zajrzałem do cennika KIA - za cenę obecnego XV 1,6 można kupić Xceeda w wersji 1,6 turbo 200 koni z automatem i dobrym wyposażeniem. Przyspieszenie do 100 zabiera mu mniej więcej dwa razy mniej czasu (7,5 vs. 14!!!). Biorąc pod uwagę, że 4x4 staje się w obecnych warunkach pogodowych zbędnym dodatkiem, chyba nie ma się nad czym zastanawiać... Nie siedziałem w środku ale zakładam, że będzie lepiej niż w takim np. Lexusie UX czy u Mazdy, gdzie jest bardzo ciasno  

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Karas napisał:

do czegoś klasy mazdy cx 5 , która w środku jest gabarytów XV tylko ma większy bagażnik

 

2 minuty temu, GREGG napisał:

4x4 staje się w obecnych warunkach pogodowych zbędnym dodatkiem,

 

W Sobotę jedziemy z rodziną na ferie "zimowe" na południe Polski gdzie jest plusowa temperatura, no i mam teraz dylemat: jechać wygodniejszą Mazdą CX-5 czy lepiej prowadzącym się Subaru XV ?? :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Blixten napisał:

W Sobotę jedziemy z rodziną na ferie "zimowe" na południe Polski gdzie jest plusowa temperatura, no i mam teraz dylemat: jechać wygodniejszą Mazdą CX-5 czy lepiej prowadzącym się Subaru XV ?? 

 

Pewnie po drodze będzie wszędzie czarno... A nawet jak spadnie jakiś śnieg co ci po 4x4 jak i tak cię ktoś zablokuje

Ja się powoli oswajam z myślą że 4x4 można sobie odpuścić przy obecnych zimach 

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, aflinta napisał:

Może wszystkie prezentowane auta są popularniejsze (jest ich więcej) na rynku wtórnym niż Subaru?

 

Kia Sportage II i Skoda Octavia I z napędami 4x4 w mojej ocenie nie są bardziej popularne od Subaru. Skoda 4x4 zaczęła się "lansować" kilka lat temu, wcześniej modele Octavii 4x4 były tak popularne, że w 2016 r. w całym kraju nie było ani jednej demówki z tym napędem. Poza tym Octavia I - to była jedna z wersji, bardzo zresztą niszowej, która posiadała napęd na wszystkie koła. Jeśli robimy z niej "reprezentatywny" przykład to już lekkie przegięcie. Co do BMW i Volvo - pełna zgoda. 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kiedyś miałem jeszcze TV to pamiętam, że widziałem reklamę Octavii pierwszej generacji, z napędem 4x4 i dieslem - chyba weterynarz jakiś tym jechał. Ogólnie staram się zawsze znaleźć jakieś racjonalne wytłumaczenie to różnych zaistniałych sytuacji, nieco naiwnie sądząc, że rzadko kiedy podyktowane jest to złą wolą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Zyzol napisał:

Hmm... bajer prawdziwej skóry (no chyba że wąchałeś sztuczną) polega na tym, że pachnie. Ale ok, wrażliwość na zapachy to sprawa indywidualna :) 

Jest też możliwe, że to nie była skóra - tzn. w opcji jaką oglądałem były elementy na drzwiach i desce rozdzielczej, które nie były skórzane. Nie byłem na tyle dociekliwy aby przystawiać nos :P

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, aflinta napisał:

Ogólnie staram się zawsze znaleźć jakieś racjonalne wytłumaczenie to różnych zaistniałych sytuacji, nieco naiwnie sądząc, że rzadko kiedy podyktowane jest to złą wolą. 

W handlu nie ma miejsca na złą wolę, jest tylko mniej czy bardziej uczciwa walka o rynek. 

:coffee:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...