Skocz do zawartości

Co zamiast XV???


PRIMAR

Rekomendowane odpowiedzi

50 minut temu, GREGG napisał:

 

A czemu miałby nie dawać rady, w końcu to jest przecież ukryty Mercedes GLA ;) A merole chyba mają przyzwoite napędy. Byłaby fajna opcja no i szkoda że się skończyła

Jeszcze się nie skończyła, właśnie teraz są najlepsze ceny wyprzedażowe. ;)

https://www.centruminfiniti.pl/p/auta-dostepne-od-reki?status=new&59[]=QX30&location=

Edytowane przez Michał W.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, PRIMAR napisał:

Wczoraj wracałem z nart ze Słowacji przez Zakopane. Zawierzyłem ślepo TomTom-owi, ale mnie wypuścił na drogę, która szła skrajem lasu, zaśnieżona jak diabli, momentami nieźle pod górę

To i tak lepiej niż mój powrót z Zakopanego do Gdańska przez ..... Wrocław :biglol:

.... a bo to strajk mieszkańców na Zakopiance, a to jeden pas i wypadek na Gierkówce. Upragnione A1 zobaczyłem dopiero na wysokości Torunia. 

Edytowane przez Blixten
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Blixten napisał:

To i tak lepiej niż mój powrót z Zakopanego do Gdańska przez ..... Wrocław :biglol:

.... a bo to strajk mieszkańców na Zakopiance, a to jeden pas i wypadek na Gierkówce. Upragnione A1 zobaczyłem dopiero na wysokości Torunia. 

Trzeba było siedzieć nad morzem i wakacje w mieście dzieciom ogarnąć, a nie do górali, co to dutki z turystów kochają ale drogę im blokują :) 

BTW, jak to już wiele razy padło - bez legendarnego 4x4 Subaru też byś objechał. Szacun dla @PRIMAR za konsekwencję „darcia do przodu”. Kiedyś to samo zrobiła mi nawigacja wczesną wiosną przez las... i stąd wiem, że Renault Koleos 4x4 150KM dci MY 2008 całkiem dobrze radzi sobie szorując podwoziem po błocie i korzeniach ale idzie do przodu jak dzik po żołędzie. Swoją drogą - następca jego, obecny Koleos z napędęm 4x4 i na gnojówkę kosztuje podobnie do XV :) 

Edytowane przez Tsunetomo
  • Haha 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Blixten napisał:

 

Do tych akurat pretensji nie mam - wyobraź sobie jakbyś to Ty pod Twoim domem miał taki ruch. 

Pretensje mam do rządów, że budują w tak wolnym tempie. 

Ja tez nie, bo akurat tam nie stałem kilka godzin w korku. Jak trafisz na taka „atrakcje” z dziećmi na tylnej to...no cóż, trudno wykazać zrozumienie. Trochę jak taksówkarze w Warszawie prostujący przeciw Uber zablokowali miasto... Ilość korzystających z Uber po akcji istotnie wzrosła. 
A pod domem mam ruch. Mam tez dobre, akustyczne okna i ogródek ze domem - w weekendy da się wysiedzieć. W zamian 6 min do szkoły dzieci i 4 do firmy. Nie protestuję żeby mi obwodnicę dzielnicy zrobili ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Blixten napisał:

Do tych akurat pretensji nie mam - wyobraź sobie jakbyś to Ty pod Twoim domem miał taki ruch.

Żeby zobaczyć ruch "pod domem" zapraszam latem na Mierzeję Wiślaną, drogą 501 albo jeszcze lepiej 502. Tylko, że tam nie ma górali, którzy mają taki ruch pod domem... Spiesz się bo wkrótce to się skończy raz na zawsze. Przekop Mierzei Wiślanej spowoduje, że ruch samochodowy na Mierzei zniknie bo wszyscy będą na Mierzeję dopływać statkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Tsunetomo napisał:

Mam tez dobre, akustyczne okna i ogródek ze domem - w weekendy da się wysiedzieć. W zamian 6 min do szkoły dzieci i 4 do firmy. Nie protestuję żeby mi obwodnicę dzielnicy zrobili ;)

To nie o okna się rozchodzi, tylko możliwość bezpiecznego przejścia na drugą stronę drogi.

  • Super! 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Karas napisał:

:blink:

https://www.subaru.pl/datasheet/2020xv.pdf

XV 1.6 23900 jurków do  150k PLN jednak brakuje  co nie? B)

konkluzja : za 2 dustery możesz kupic XV , a za 2 XV co tylko Ci się spodoba :ok:

 

Natomiast wyposażając Dustera we wszystkie bajery które ma XV 1,6 cena oscyluje w okolicach 80k PLN. 

https://allegro.pl/ogloszenie/dacia-duster-prestige-1-3-tce-150-km-keyless-entry-8875778120

 

Biorąc pod uwagę że XV to jednak dużo większy samochód od dustera  oraz to ze na auta z JP importer ponosi jakieś tam dodatkowe koszta wnioski nasuwają się same. Gdyby Dacia produkowała auto o gabarytach XV byłoby zapewne od niego droższe :biglol: 

Mój post, to był czysty sarkazm. w odpowiedzi na bzdury, które tu czytam.

 

  • Super! 1
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, aflinta napisał:

To nie o okna się rozchodzi, tylko możliwość bezpiecznego przejścia na drugą stronę drogi.

Pasów nie ma? Świateł? Lepiej wyżyć się na Bogu ducha winnych przypadkowych kierowcach... czy to rozwiąże problem?

czytaj wyżej... jak taksówkarze i Uber...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Tsunetomo napisał:

Pasów nie ma? Świateł? Lepiej wyżyć się na Bogu ducha winnych przypadkowych kierowcach... czy to rozwiąże problem?

czytaj wyżej... jak taksówkarze i Uber...

Strajk mieszkańców nieszczęsnej miejscowości Krzyszkowice wg mnie niczym się nie różni od strajku nauczycieli czy lekarzy rezydentów.

Edytowane przez Blixten
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, aflinta napisał:

Bo nie było w zestawieniu Skody :D

 

Bo to był test zawodników 2-ligowych :mrgreen:

 

Co mi się rzuciło w oczy, Forester do 100 nie aż taki muł jak wg danych fabrycznych (chociaż od tamtych odstaje), szkoda że nie podali przyspieszenia 80-120. Na minus słaby zasięg, zwłaszcza dla tych, którzy nie lubią na stacje zaglądać  ;) Może za jakiś czas podkradną w końcu trochę technologii od Toyoty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Blixten napisał:

A jeśli chodzi o wygląd i mój gust, to najbrzydsze są te rachityczne relingi - czemu nie dali takich samych jak w nowym XV E-Boxerze ? 

Bo relingi z e-Boxera są takie... miejskie, a te wielkie (czemu rachityczne?) mają bardziej charakter wyprawowy, gdzie na upartego można coś taśmą przywiązać (ja tak wożę płyty GK i OSB czasem). A, że są głośniejsze... taki ich urok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym przyśpieszeniem to Subaru ma ciekawą politykę bo w moim wolnossącym Forku podają 11.9 s. a mi tak bez starań wyszło 10.7 s. a dla przykładu niedawno w "motor" (30.12) robili test w którym brał udział między innymi Hyundai Santa Fe 2.0 diesel 185KM/400Nm rozpędzający się według danych fabrycznych w 10.3 s. a w realu wyszło 11.5 s. :huh:

  • Super! 1
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, aflinta napisał:

Bo relingi z e-Boxera są takie... miejskie, a te wielkie (czemu rachityczne?) mają bardziej charakter wyprawowy, gdzie na upartego można coś taśmą przywiązać (ja tak wożę płyty GK i OSB czasem). A, że są głośniejsze... taki ich urok :)

 

Bez przesady - wielu producentów potrafi zastosować pełne relingi, które tak nie hałasują. A i wyglądają lepiej. Tym bardziej, że udźwig dachu nie jest w XV jakiś specjalnie imponujący :unsure:]

Chyba znowu oszczędności :th_dash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, aflinta napisał:

Bo relingi z e-Boxera są takie... miejskie, a te wielkie (czemu rachityczne?) mają bardziej charakter wyprawowy, gdzie na upartego można coś taśmą przywiązać (ja tak wożę płyty GK i OSB czasem). A, że są głośniejsze... taki ich urok :)

 

Nowe relingi w XV e-Boxerze wyglądają elegancko i na pewno są cichsze od naszych XV. 

W nowym Foresterze relingi wyglądają wg mnie rachitycznie, bo stopy mają "dziurawe" - co słabiej wygląda, a już na pewno bardziej  hałasuje. 

Wyprawowy charakter relingi mają dopiero w Outbacku.  

 

Edytowane przez Blixten
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...