Skocz do zawartości

Forester - SZYBKIE PYTANIE


Haze

Rekomendowane odpowiedzi

Takie pytanie ciekawostka, czy był jakiś pośredni daszek deski rozdzielczej pomiędzy daszkiem EU nawigacji a daszkiem US? Pytam bo dzisiaj widziałem srebrnego Forka SG bodajże na gliwickich blachach z takim daszkiem na oko miał połowę wysokości tych dwóch i miał tam zamontowane jakieś chyba oryginalne radio z pokrętłem.

Edytowane przez yaroz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, yaroz napisał:

Takie pytanie ciekawostka, czy był jakiś pośredni daszek deski rozdzielczej pomiędzy daszkiem EU nawigacji a daszkiem US? Pytam bo dzisiaj widziałem srebrnego Forka SG bodajże na gliwickich blachach z takim daszkiem na oko miał połowę wysokości tych dwóch i miał tam zamontowane jakieś chyba oryginalne radio z pokrętłem.

 

Może miał wmontowany ten z SF/Imprezy?

 

s-l200.jpg.233ecc40d07167b2cfe81ee3958a7864.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś z was czy na rynek EU był dostępny Forek SG5 lub SG9 z silnikiem 2,5 NA oraz reduktorem ? Widziałem coś takiego ostatnio na mobile.de a nigdzie nie mogę znaleźć informacji na ten temat. Zawsze myślałem, że 2,5 to US i bez reduktora :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś z was czy na rynek EU był dostępny Forek SG5 lub SG9 z silnikiem 2,5 NA oraz reduktorem ? Widziałem coś takiego ostatnio na mobile.de a nigdzie nie mogę znaleźć informacji na ten temat. Zawsze myślałem, że 2,5 to US i bez reduktora
2.5 wolnossak był tylko na Stany i niezależnie czy przedlift czy polift miał oznaczenie SG9.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wymienić samodzielnie łączniki stabilizatora? Mam komplet do wymiany.
 
Podnośnik i siup?
Oczyścić dobrze z syfu i rdzy przed rozręcaniem, dobre imbusy też będą niezbędne. W ostateczności diaxem potraktujesz. Montaż banalny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, skwaro napisał:
Godzinę temu, Vercy napisał:
Jak wymienić samodzielnie łączniki stabilizatora? Mam komplet do wymiany.
 
Podnośnik i siup?

Oczyścić dobrze z syfu i rdzy przed rozręcaniem, dobre imbusy też będą niezbędne. W ostateczności diaxem potraktujesz. Montaż banalny.

@skwaroDobrze gada, jedna z prostszych rzeczy do zrobienia przy forku, spokojnie dasz radę samemu, możesz lekko podnosić samochód z jednej strony i zobaczyć kiedy luźny się zaczyna robić i wtedy łatwiej zdemontować będzie Ci łącznik;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.04.2020 o 21:43, jaro555 napisał:

Jak w stronę gleby, to tu masz trochę inspiracji, pewnie wszyscy widzieli ale nie zaszkodzi znów popatrzeć :)

 

 

 

A zna ktoś może jaka dobra sprężynę co by mi trochę go obniżyła ? Aktualnie stoi na sprężynach kyb i amorkach kyb ultra sr. I nie mam pomysłu jak to obniżyć :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, 10lolek10 napisał:

A zna ktoś może jaka dobra sprężynę co by mi trochę go obniżyła ? Aktualnie stoi na sprężynach kyb i amorkach kyb ultra sr. I nie mam pomysłu jak to obniżyć :facepalm:

Może eibach, nie raz widziałem do innych samochodów tylko nie wiem czy do forka też by był zestaw obniżający albo H&R;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zna ktoś może jaka dobra sprężynę co by mi trochę go obniżyła ? Aktualnie stoi na sprężynach kyb i amorkach kyb ultra sr. I nie mam pomysłu jak to obniżyć :facepalm:
A możesz pokazać fotkę jak to wygląda? Ja szukam inspiracji jak podnieść tył. Obecnie mam zestaw z Forstera STI ale chyba przez butlę tył siedzi ciut za nisko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, aplam13 napisał:

Może eibach, nie raz widziałem do innych samochodów tylko nie wiem czy do forka też by był zestaw obniżający albo H&R;)

Można włożyć sprężyny i amortyzatory z imprezy STI, obniżające Eibachy też wejdą ale będzie mega gleba. Ale najlepiej jak ja zainwestować w gwint i poustawiać wszystko pod siebie i przy okazji kąty można pozmieniać żeby auto fajnie skręcało :) Jedyna wada to twardość, nie każdemu to odpowiada, a gwinty do Subaru są bardzo twarde. Co zresztą jest ciekawostką bo w poprzednim aucie o 100kg mniejszej masie miałem Teina o dużo większej twardości niż obecnie Cusco i nie było tego tak czuć na ulicy.

111.jpg

Edytowane przez skwaro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, dr.elich napisał:
11 godzin temu, 10lolek10 napisał:
A zna ktoś może jaka dobra sprężynę co by mi trochę go obniżyła ? Aktualnie stoi na sprężynach kyb i amorkach kyb ultra sr. I nie mam pomysłu jak to obniżyć :facepalm:

A możesz pokazać fotkę jak to wygląda? Ja szukam inspiracji jak podnieść tył. Obecnie mam zestaw z Forstera STI ale chyba przez butlę tył siedzi ciut za nisko.


sztywny bardzo 

E34A475D-C59A-4AF3-90C0-B349BAC85DFC.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.04.2020 o 19:56, chemik napisał:

Orientuje się ktoś z was czy na rynek EU był dostępny Forek SG5 lub SG9 z silnikiem 2,5 NA oraz reduktorem ? Widziałem coś takiego ostatnio na mobile.de a nigdzie nie mogę znaleźć informacji na ten temat. Zawsze myślałem, że 2,5 to US i bez reduktora :)

W Australii występował w niewielkiej ilości 2.5 NA z reduktorem - przełożenia i stopień redukcji z tego co mi się obiło był jak w OBK. Sam miałem ochotę kiedyś dokupić skrzynię z reduktorem na próbę do swojego, ale pojawiły się inne priorytety finansowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy do Forestera SG polift potrzebuje wiązki na 13 pin takiej jak w aukcji? W SG nie potrzebna jest z obsługa CAN?

https://allegro.pl/oferta/instalacja-haka-13-pin-pod-platforme-rowerowa-e20-5855697270?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

Wysłane z mojego Mi A2 Lite przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, markos007 napisał:

Czy do Forestera SG polift potrzebuje wiązki na 13 pin takiej jak w aukcji? W SG nie potrzebna jest z obsługa CAN?

https://allegro.pl/oferta/instalacja-haka-13-pin-pod-platforme-rowerowa-e20-5855697270?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

Wysłane z mojego Mi A2 Lite przy użyciu Tapatalka
 

Jeżeli nie będziesz narzekał na brak wstecznego to wystarczy 7pin, a jak przy platformie masz 13pin to są przejściówki na 7pin. Też teraz mam rozkmine, ale jeśli będę brał wiązke to z gotowymi kostkami. Mniej inwazyjne.

Edytowane przez radek311989
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...