Skocz do zawartości

Forester - SZYBKIE PYTANIE


Haze

Rekomendowane odpowiedzi

Moje byłe rozwiązanie a już Panzerowe, było z Nami na wyprawie po Bałkanach i sprawdzało się idealnie, nie hałasuje tak jak bagażniki i boxy, bo jest z tyłu i nisko. W kole była wodoszczelna torba w której spokojnie się zmieściła saperka, linka holownicza, kable rozruchowe, zapasowe filtry powietrza, naboje gazowe do kuchenki i coś tam jeszcze.
Obok koła 15 litrowy zbiornik z wodą, który podczas postoju zaczepiony na pasie którym był przypinany wisiał z boku auta i spokojnie można było rączki umyć.
Planując samotną wyprawę na pustynię Maroka, (która de facto w ostatniej chwili się rozsypała ze względu na zarazę), stwierdziłem że muszę mieć więcej gratów typu trapy, łopata i więcej gratów w razie awarii, więc potrzebowałem bagażnik, który przykręcony jest na te same nito nakrętki, które zostały po pierwszym mocowaniu koła.fd47a00d2623ab6bd431a0869f2077db.jpg

Taptane Tapatalkiem

  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam belki ze stalowego profila przykręcone na nito nakrętki do relingów, do nich jest przymocowany bagażnik.
Trzeba wpisać Bagażnik Dacia Dokker i wyskoczy
Bagażniki są robione przez jakąś firmę w Turcji, jakość ok, niestety po zimie w kilku miejscach na spawach wyłazi ruda.

Taptane Tapatalkiem

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, koziolek napisał:

Moje byłe rozwiązanie a już Panzerowe, było z Nami na wyprawie po Bałkanach i sprawdzało się idealnie, nie hałasuje tak jak bagażniki i boxy, bo jest z tyłu i nisko. W kole była wodoszczelna torba w której spokojnie się zmieściła saperka, linka holownicza, kable rozruchowe, zapasowe filtry powietrza, naboje gazowe do kuchenki i coś tam jeszcze.
Obok koła 15 litrowy zbiornik z wodą, który podczas postoju zaczepiony na pasie którym był przypinany wisiał z boku auta i spokojnie można było rączki umyćemoji41.png.
Planując samotną wyprawę na pustynię Maroka, (która de facto w ostatniej chwili się rozsypała ze względu na zarazę), stwierdziłem że muszę mieć więcej gratów typu trapy, łopata i więcej gratów w razie awarii, więc potrzebowałem bagażnik, który przykręcony jest na te same nito nakrętki, które zostały po pierwszym mocowaniu koła.fd47a00d2623ab6bd431a0869f2077db.jpg

Taptane Tapatalkiem
 

Zrobiłem trochę większą trasę tam (Nouakchott - Kair)

 

Chcesz więcej miejsca.

Edytowane przez Vercy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, koziolek napisał:

Mam belki ze stalowego profila przykręcone na nito nakrętki do relingów, do nich jest przymocowany bagażnik.
Trzeba wpisać Bagażnik Dacia Dokker i wyskoczy emoji41.png

 

Znalazłem :) Masz jakieś fotki belek i nito nakrętkami. Jestem ciekaw jak to dokładnie łączy się z relingami. Długo szukałem jakiegoś rozwiązania a u Ciebie wygląda super :)

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Znalazłem Masz jakieś fotki belek i nito nakrętkami. Jestem ciekaw jak to dokładnie łączy się z relingami. Długo szukałem jakiegoś rozwiązania a u Ciebie wygląda super
Wiercisz w relingu otwory, zaciskasz nito nakrętki a później hulaj dusza, dorabiasz co chcesz8dc5f22836b0df145d64eb460dc747d5.jpg132fd2f8a0106e42669023363a8ccfd1.jpg

Taptane Tapatalkiem

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, koziolek napisał:

Wiercisz w relingu otwory, zaciskasz nito nakrętki a później hulaj dusza, dorabiasz co chceszemoji41.png

 

O super :) Takie wysokie masz relingi? To kosz musi być bardzo wysoko.

Ja myślałem kosz zakładać "na lewo" do belek - czyli nie kosz dawać na belki, ale belki wsadzać do kosza żeby był jak najniżej.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
O super Takie wysokie masz relingi? To kosz musi być bardzo wysoko.
Ja myślałem kosz zakładać "na lewo" do belek - czyli nie kosz dawać na belki, ale belki wsadzać do kosza żeby był jak najniżej.
To nie są moje belki, po prostu nie mam fotki.
Moje belki są na płasko, i do nich przykręcony kosz, niżej sie nie da.
Potrzeba trochę miejsca żeby jakieś pasy i inne kabelki i gumki poprzeciągać.
Pamiętaj że dach nie jest płaski, jak położysz coś na relingach w poprzek auta to zobaczysz o czym mówię.
Jutro może zrobię jakieś fotki.

Taptane Tapatalkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, koziolek napisał:

To nie są moje belki, po prostu nie mam fotki.
Moje belki są na płasko, i do nich przykręcony kosz, niżej sie nie da.
Potrzeba trochę miejsca żeby jakieś pasy i inne kabelki i gumki poprzeciągać.
Pamiętaj że dach nie jest płaski, jak położysz coś na relingach w poprzek auta to zobaczysz o czym mówię.
Jutro może zrobię jakieś fotki.

 

O nigdy nie sprawdzałem. Mam świadomość że jest wypukły ale w sumie nie mam pojęcia jak bardzo.

Fotki bardzo się przydadzą :) Dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu widać krzywiznę dachu, bliżej szyberdachu jest jeszcze mniej miejsca.
Mała uwaga, relingi nie są równoległe, trzeba dokładnie mierzyć.e5bcb51cc5687f3ea4b17b15d84ee2f7.jpg&key=4f199e2684340188daedaef47903365e86bc7f2a496065be821e2b8a62b938eb
 
Taptane Tapatalkiem
 
 
 
0077b81a23c14a8031971caf3bdd915a.jpg&key=f742cc5e197cea9c151732d633a84162fd240a33ad49eea8fa7b2c9803645d1c
Reling jest aluminiowy? Jest pełny czy to profil? Jakich nitonakrętek użyłeś? Bo wiem że producent ma znaczenie. Miałeś przyrząd do montażu ich czy zwyczajna śruba i nakrętka aby je zamontować?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , to moja wiśnia sf. Może pytanie nietypowe ale chciałbym się poradzić albo poprostu ktoś będzie miał jakaś wizje. Co mógłbym wizualnie zmienić w nim żeby trochę więcej nabrał charakteru ale nie było to przesadzone , a tym bardziej kiczowate. Liczę na obeznanie w temacie forumowiczów ;) jakość zdjęć niestety nie jest idealna 

9EC6D59D-4699-47D8-A1E7-B17F2A7F5A7F.jpeg

8838ECDF-DC00-406D-A8CD-31257AD113B1.jpeg

715351FF-CEF8-446E-BD4A-A5210A440D71.jpeg

076DF79B-E932-4CAF-927E-05FD2CA2F6CD.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, moim zdaniem nic mu nie brakuje ale jak koniecznie chcesz w nim coś zmieniać to musisz opowiedzieć się za którąś ze stron. Jak lift to i bagażnik dachowy z ledami i atki. Jak gleba to jakieś jdm'owe dokładki.

No i nie można zapomnieć o przemalowaniu felg - królują kolory albo złoty albo czarny :biglol:

Edytowane przez mattipk
Poprawa pisowni
  • Super! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, 10lolek10 napisał:

Witam , to moja wiśnia sf. Może pytanie nietypowe ale chciałbym się poradzić albo poprostu ktoś będzie miał jakaś wizje. Co mógłbym wizualnie zmienić w nim żeby trochę więcej nabrał charakteru ale nie było to przesadzone , a tym bardziej kiczowate. Liczę na obeznanie w temacie forumowiczów ;) jakość zdjęć niestety nie jest idealna 

9EC6D59D-4699-47D8-A1E7-B17F2A7F5A7F.jpeg

8838ECDF-DC00-406D-A8CD-31257AD113B1.jpeg

715351FF-CEF8-446E-BD4A-A5210A440D71.jpeg

076DF79B-E932-4CAF-927E-05FD2CA2F6CD.jpeg

Zrób tak żeby tobie się podobało, moim zdaniem nic mu nie brakuje. Ja bym zmienił felgi i ich kolor (złoty albo grafit, na czarno nie maluj bo zaś ze 2 strony wątku będzie:biglol:), jakoś pięcioramienna "gwiazda" do mnie nigdy nie przemawiała. 

Edytowane przez yaroz
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, skwaro napisał:

Felgi kompletnie nie pasują do tego auta, te są zbyt masywne. Zacznij od tego bo dobrze dobrana felga "robi" auto

Powiem Ci, że też miałem o tym wspomnieć, te coś może mylnie ale z jakiegoś VAG'a mi zalatują, jedno powiem, rób tak żeby Tobie się podobało bo to najważniejsze, a ciekawie na takich kształtach moim zdaniem wygląda, kolor do ustalenia mówię o kształtach nie konkretnych modelach:

19bv8vm6aq1yejpg.jpg

 

19bvaqv5cgqa1jpg.jpg

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...