Jump to content

olej

Użytkownik
 • Content Count

  240
 • Joined

 • Last visited

About olej

 • Rank
  ..:: Bywalec :..

Profile Information

 • Gender
  nie powiem :-P
 • Skąd
  3city
 • Auto
  Forester SG s-turbo

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Cześć. Odgrzebałem temat. Jaki związek z piston slapem mają panewki? Mam ten objaw do momentu jak temp. Robocza wskoczy na pierwszą kreskę po zimnej nocy. Smarowanie motor ma, mieniam olej co 10 na motula 5w30. Oleju nie bierze wiecej jak 0.7 co wymianę. Przebieg 290 z czego 130 tys moje.
 2. 2.0 xt w automacie miasto około 14, autostrada 14, spokojna trasa to i poniżej 10 litrow
 3. Heh. Też o to chciałem zapytać znowu cos mi przewody podciśnienia zjadło U mnie tak to wygląda.
 4. Okej, a jaki jest interwał regulacji luzów dla tej jednostki zasilanej benzyną?
 5. Jak ostatnio robiłem to była mowa o szlifowaniu czegoś. Zapewne nie szklanek? Ktoś tutaj te VINy ogarnia?
 6. luzy zaworowe - czy forester s-turbo z 2002 (ale już SG), ma regulację na płytkach czy szklanki się wymienia?
 7. Bez przesadyzmu... jechali my 700 km we 5 dorosłych osób,z czego z tyłu dwie wysokie i jedna średnia i nie pomarli. Często też latam wożąc z tyłu po 2 dorosłych pacjentów, bywają zworowani na dłuższych przelotach (tryb teleportacji) ale nikt nigdy mnie kolanami po nerach nie ugniatał.
 8. 191 mam i nie odbijam się od sufitu (wersja z szyberdachem). z tyłu mieści się normalny człowiek.
 9. Taczkę zrobisz z auta, będzie twarde i nie wykorzystasz całego zakresy pracy zawieszenia przy sprężynie tak twardej ze wywinduje auto o 35 mm w górę. Zrobisz to kosztem ugięcia w położeniu neutralnym koła i jadąc po dziurach będziesz miał mniej pracy zawieszenia "w dół" co pogorszy trakcję na wertepach. Poza tym przeguby półosiek będą pracowały pod większym kontem niż normalnie. Po to te lift kity wymyślili z amortyzatorami o większym skoku żeby zwiększyć zakres pracy zawiasu na tyle ile fabryczne wahacze i sworznie pozwalają ale sprężyny do tego są tak dobrane żeby neutralne położenie było proporcjonalnie tam gdzie trzeba a nie 25% ugięcia maxymalnego.
 10. olej

  korekty LTFT i STFT

  thx, poczytam. z tym że druga sonda jest przed katalizatorem, a szerokonapięciowa ma dobre wskazania i to ona odpowiada za korekty paliwa?
 11. W manualu do mojego auta w rozdziale materiały exploatacyjne jako chłodziwo jest podane subaru coolant a jako zamiennik nic. Muszę dolać, co mam kupić? W układzie chlupie zielone.
 12. U mnie tez nie ma kontrolki na zegarach. Tylko lampka na przycisku.
 13. olej

  korekty LTFT i STFT

  Po dłuższej przerwie udało się ustalić że przepływomierz mam zdrowy. Korekty długoterminowe jak były niefajne tak są. Na wolnych obrotach od 10 do 14 %...
 14. czy podgrzewane fotele w forku SG z 2003 mają dwa osobne obwody do grzania mocnego i słabego? Nie działa mi mocne i nie wiem czy to właśnie jeden z drutów oporowych padł czy też jakoś inaczej to jest realizowane...
×
×
 • Create New...