Jump to content

koziolek

Użytkownik
 • Content Count

  573
 • Joined

 • Last visited

About koziolek

 • Rank
  ..:: Profi ::..

Profile Information

 • Gender
  nie powiem :-P
 • Skąd
  Białystok
 • Auto
  Forester XT 2.5

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Jak pierwsze wrażenia?
 2. Sorry byłem poza światem, mam wszystko seria i spoko weszły, ale widzę że już ogarnięte. Będziesz zadowolony z opon
 3. Kiedyś miałem taką sytuację, przez nieuwagę zniszczyłem łożysko. Po wprasowaniu łożyska w zwrotnicę, musisz wprasować piastę w łożysko, trzeba wtedy podstawić tuleję która podpiera tylko wewnętrzną bieżnię łożyska inaczej piasta wypchnie tą bieżnię i łożysko nadaje się na śmietnik.
 4. Dla mnie Toyo, miałem na Wrx'ie sportowe i były mega, na forku AT mam od niecałych 10 tyś, ale przejeździły błota, bezdroża, rzeczki i pola Rumunii i Serbii, bez żadnych problemów, po wyjeździe z błota bardzo szybko się oczyszczają. Falkenów niestety nigdy nie miałem.
 5. Jak masz takie rzeczy pisać, lepiej nie pisz. Weź do ręki łożysko i zobacz czy ma luz.[emoji24]
 6. Ja założyłem Toyo Open Country AT, tylko że na falgach 16 cali. Opony są megaśne i jednocześnie bardzo ciche na asfalcie. Edit: normalny rozmiar to 215/60/16 a założyłem 215/65/16 czyli wyższe ale nic nie ociera.
 7. O ja pier...! Żadnego luzu nie ma praw być, nakrętka do półosi jest do półosi, nie do łożyska. Jeżeli to jest film wymienionego łożyska to mechanik spartolił robotę.
 8. koziolek

  Hamulec górski

  Podjeżdżasz przodem pod górkę, zatrzymujesz się z wciśniętym sprzęgłem i hamulcem, po puszczeniu hamulca auto powinno stać w miejscu.
 9. koziolek

  Hamulec górski

  Hamulec górski stosowany jest w ciężarówkach, jest tego wiele rodzajów od zamykania wydechu przez zamykanie zaworów wydechowych, jak też elektromagnesy na wale napędowym(retarder), służy tylko i wyłącznie do zapobiegania nabierania prędkości podczas zjazdu z górki. Hill holder, hill assist control, służy do zapobiegania cofania się auta przy ruszaniu pod górkę.
 10. koziolek

  Hamulec górski

  To nie jest hamulec górski tylko hill holder, pod maską w okolicy pompy sprzęgła na hill holderze jest regulacja.
 11. Forek SG, Toyo open country AT 215/65/16 zawias seria i nic nie ociera.
 12. koziolek

  Wycieraczka

  To nie wina wycieraczki, musisz wymienić/naprawić mechanizm wycieraczek. Częsta usterka, jest dużo opisów jak to naprawić.
 13. Jeżeli linka jest cała, niech druga osoba delikatnie naciska maskę podczas ciągnięcia za dzwignię otwierania.
 14. Bierz zwykłego kinetyka z poz 1, zawsze się przyda. Do tego szekle i wszystko da się wytargać. Taśma z poz 4 wygląda oczywiście lepiej i fajnie jest ją gdzieś upchać w bagażniku, ale nie sądzę żeby się rozciągała jak kinetyk.
×
×
 • Create New...