Skocz do zawartości

Forester - SZYBKIE PYTANIE


Haze

Rekomendowane odpowiedzi

42 minuty temu, Patryk Andrzej napisał:

Pewnie już bylo, myślę nad bagażnikiem rowerowym na klapę, poleci ktoś coś sprawdzonego ? ( Nie mam milionów :))

Po co ci taki wynalazek na klapę jak do 1000zł kupisz fajny bagażnik na hak na 3 rowery, no chyba że nie masz haka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bartosz Wiśniewski napisał:

Potrzebuje jakiegoś ładnego schematu, rysunku, jak wygląda wydech od turbo do końcowego w foresterze SG, ktoś coś ?

http://opposedforces.com/parts/forester/en_s11/

Dobierz silnik, i dalej jak po sznurku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.05.2020 o 10:24, yaroz napisał:

Sprawdzałem w przycisku podgrzewania foteli i nie może być łatwo, tu są 4 przewody i każdy kolor inny niż te 3 od maty siedziska co idą do wtyczki pod fotelem.

no a  jak może być inaczej? do przełącznika dochodzi jeszcze zasilanie całości (to nie jest układ sterowany po przekaźniku tylko bezpośrednio z przełącznika trybu).

Zerknij sobie do schematu całego układu dla SG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanko. Czy te felgi podejda do mojego forestera sf? 
Mam na myśli rozmiar , szerokość felgi itp 
https://www.oponeo.pl/felga-aluminiowa/oz-ultraleggera-bronze-7-50x17-5x100-00-et35-00#36741117
Podwoisz wartość forka, to cena za sztukę.
Podejść podejdzie, tylko pierścionki centrujące potrzebujesz.

Taptane Tapatalkiem

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Masz na myśli silnik 2.5? We wszystkich poliftowych Forkach SG sterowanie z kierownicy jest takie samo.
Muszę się przyznać, że że mnie dzban. Jadę dziś tunelem i moja uwagę przyciągnęły... świecące przyciski na kierownicy! Wcześniej sprawdzałem w słoneczny dzień i to słabe światło było niemal niewidoczne. Zajrzałem jeszcze raz do neta i wszystko się zgadza. W tej kostce 8-pin, dwa przewody są od sterowanie radiem (różowy i niebieski), a dwa pozostałe to wyjście na woofer w bagażniku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę się przyznać, że że mnie dzban. Jadę dziś tunelem i moja uwagę przyciągnęły... świecące przyciski na kierownicy! Wcześniej sprawdzałem w słoneczny dzień i to słabe światło było niemal niewidoczne. Zajrzałem jeszcze raz do neta i wszystko się zgadza. W tej kostce 8-pin, dwa przewody są od sterowanie radiem (różowy i niebieski), a dwa pozostałe to wyjście na woofer w bagażniku.
SATEL SW to Woofer? Ooo... w sumie by się zgadzało... nie wiem czemu się zawiesiłem, że to przewody od kierownicy. Czyli które przewody to kierownica?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie - Forek SG XT dzisiaj się dowiedziałem, że były tam różne wersje silnika 177km - z i bez zmiennych faz rozrządu. Czy jeden z nich jest wyraźnie "lepszy" czy nie ma w nich większej różnicy i nie patrzyć na to przy kupnie ? ;)

edit: Czy coś mylę ? ;)
Edytowane przez chemik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, chemik napisał:

Pytanie - Forek SG XT dzisiaj się dowiedziałem, że były tam różne wersje silnika 177km - z i bez zmiennych faz rozrządu. Czy jeden z nich jest wyraźnie "lepszy" czy nie ma w nich większej różnicy i nie patrzyć na to przy kupnie ? ;)

edit: Czy coś mylę ? ;)

Tak od 2004 FXT dostał zmienne fazy i tak lepiej jeździ z dołu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Herostrates napisał:

Tak od 2004 FXT dostał zmienne fazy i tak lepiej jeździ z dołu 

Ok, dzieki :) Jakaś róznica w kosztach eksploatacji między nimi jest ? czy raczej bardzo podobnie to wygląda ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, miałem oddać felgi do malowania proszkowego, ale w sumie wpadł mi do głowy pomysł na pomalowanie felg plasti dipem,. ktoś coś działał w tym temacie? Czekam na wasze opinie, felgi nie za miliony,  a cały projekt auta też nie za miliony :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Bartosz Wiśniewski napisał:

Panowie, miałem oddać felgi do malowania proszkowego, ale w sumie wpadł mi do głowy pomysł na pomalowanie felg plasti dipem,. ktoś coś działał w tym temacie? Czekam na wasze opinie, felgi nie za miliony,  a cały projekt auta też nie za miliony :D 

Kwestia na jak długo ma się ten kolor utrzymać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bawię się wciąż w podłączanie nowej jednostki grającej na androidzie w Forku SG. Odkąd ją podłączyłem w głośnikach słychać szumy/zakłócenia nawet gdy radio nie jest w użyciu (czytaj: nie gra). Gdy ściszę na 0 wszystko ustaje. Gdzie powinienem szukać źródła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Norweski_Pacjent napisał:

Bawię się wciąż w podłączanie nowej jednostki grającej na androidzie w Forku SG. Odkąd ją podłączyłem w głośnikach słychać szumy/zakłócenia nawet gdy radio nie jest w użyciu (czytaj: nie gra). Gdy ściszę na 0 wszystko ustaje. Gdzie powinienem szukać źródła?

Gdzies masz przebicie/zwarcie moim zdaniem. Zaznaczam ze to tylko trop, moge nie miec racji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Bartosz Wiśniewski napisał:

a na jak długo plasti dip jest w stanie utrzymać się na felgach ? mówimy o tygodniach, miesiącach czy sezonach ?

Jezeli miejska jazda to "miesiace". Jezeli szutry i tereny to "tygodnie" jesli nie "dni". O roku mozesz zapomnieć. Sprawdzone, przerobione.

Edytowane przez klev
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, klev napisał:

Jezeli miejska jazda to "miesiace". Jezeli szutry i tereny to "tygodnie". O roku mozesz zapomnieć. Sprawdzone, przerobione.

ale to się tyczy generalnie jego wytrzymałości czy konkretnie felg?

Chodzi mi po głowie pomalowanie plastików i zderzaków w SF5, ale jak to ma wytrzymać 'miesiące to wole wszystko zdjąć i dać w jakaś strukturę a'la raptor czy inny U-POL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SATEL SW to Woofer? Ooo... w sumie by się zgadzało... nie wiem czemu się zawiesiłem, że to przewody od kierownicy. Czyli które przewody to kierownica?
Jakoś przegapiłem twoje pytanie. Przewody do kierownicy w Forester SG9 to jasno niebieski i różowy. Podłączamy do masy i przewodu odpowiedzialnego za SWC1 (u każdego pewnie będzie inaczej). Bez różnicy, który gdzie.

Podłączyłem i działa. Steruję z kierownicy ᕙ(⇀‸↼‶)ᕗ551a8994860679d6ee96c01de732eec7.jpg
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Bartosz Wiśniewski napisał:

a na jak długo plasti dip jest w stanie utrzymać się na felgach ? mówimy o tygodniach, miesiącach czy sezonach ?

z tego co widziałem i czytałem nie jest to tak łatwo uszkodzić, aczkolwiek trzeba uważać przy myciu np karcherem. Inna sprawa to zależy gdzie będziesz jeździć tym autem. Tak czy inaczej raczej to jest kwestia sezon max dwa przy dobrym szczęsciu. Może lepiej folia by się sprawdziła ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...