Skocz do zawartości

Forester - SZYBKIE PYTANIE


Haze

Rekomendowane odpowiedzi

21 minut temu, Pan Dziedzic napisał:

Pod warunkiem że ma ori zawias.

Przy podniesionym forku łączniki C z vw/ałdi są za małe.

Sprawdziłem.

Pytałem o rozmiar dla lifta, wiem jakie mam pod budą. Nie wiem jakie mam mieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, koziolek napisał:

Też myślę że 2 metry długości jest lepsze, ale widzę problem z mocowaniem jej do bagażnika, bardzo mocno będzie wystawała do przodu.

Zobacz na filmiku u @Daniel Janus bagażnik w stosunku do Twojego jest dany chyba maksymalnie do przodu i ta 2m wcale jakoś szczególnie nie wystaje.

U @KGSub natomiast trochę wystaje (potwierdzasz Krzychu, że to 2,5x2,5?).

Według mnie dla dwojga wystarczy 2x2,5 ale już przy 4 osobach celował bym w 2,5X2,5 a może nawet 2,5x3 - jest chyba jeszcze rozmiar 2x3...

1,6m bym sobie odpuścił ale może @weiser napisze coś tudzież jak pisałeś sprawdzisz organoleptycznie.

  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, arkadio napisał:

Zobacz na filmiku u @Daniel Janus bagażnik w stosunku do Twojego jest dany chyba maksymalnie do przodu i ta 2m wcale jakoś szczególnie nie wystaje.

U @KGSub natomiast trochę wystaje (potwierdzasz Krzychu, że to 2,5x2,5?).

Według mnie dla dwojga wystarczy 2x2,5 ale już przy 4 osobach celował bym w 2,5X2,5 a może nawet 2,5x3 - jest chyba jeszcze rozmiar 2x3...

1,6m bym sobie odpuścił ale może @weiser napisze coś tudzież jak pisałeś sprawdzisz organoleptycznie.

Dzięki za film, dużo wyjaśnia, widać że markizy wystają mocno z tyłu, szczególnie 2,5x2,5 i są zamontowane bardzo wysoko.

Ja nie jestem w stanie wysunąć rolety do tyłu, bo nie otworzyłbym tylnej klapy(bagażnik dachowy mam nisko).

Wczoraj przymierzaliśmy weiserową 160tkę i to jest max co widzę u siebie na aucie.

Jeśli będzie za mało, zawsze mogę dołożyć coś z boku.:P

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, koziolek napisał:

Wczoraj przymierzaliśmy weiserową 160tkę i to jest max co widzę u siebie na aucie.

Wierz mi, będzie za mała. Szerokość 1,6 podczas burzy niczego nie osłoni. Kilka intensywnych opadów przerabiałem po markizą 2x2 i to jest minimum. Patrząc na to co robisz przy/ze swoim Forkiem nie wątpię, że znajdziesz rozwiązanie na montaż dłuższej markizy;) No i taka markiza 1,6 będzie wyglądała na Forku jak ściągnięta z Malucha:P

Edytowane przez Daniel Janus
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Daniel Janus napisał:

Wierz mi, będzie za mała. Szerokość 1,6 podczas burzy niczego nie osłoni. Kilka intensywnych opadów przerabiałem po markizą 2x2 i to jest minimum. Patrząc na to co robisz przy/ze swoim Forkiem nie wątpię, że znajdziesz rozwiązanie na montaż dłuższej markizy;) No i taka markiza 1,6 będzie wyglądała na Forku jak ściągnięta z Malucha:P

Temat jest rozwojowy ze względu na brak dostępności 160tek na rynku.:P

Dwu metrówki leżą w sklepach i się uśmiechają :D

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, koziolek napisał:

Temat jest rozwojowy ze względu na brak dostępności 160tek na rynku.:P

Dwu metrówki leżą w sklepach i się uśmiechają :D

Przeznaczenia nie oszukasz, widocznie ma być 2.

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Jest szansa że ten układ wydechowy przypasowałby do forestera sg5 2003r 2.0T ? Czy jest kompletnie inny. Z tego co pamietam juz pisalem do nich z pytaniem czy nie mają do forka i mowili ze nie. Ten kosztuje 1300 zł a ma wszystko co potrzebuje up pipe down pipe center, jedynie końcowy bym wymienił. 

 

Napiszcie co sądzicie. 

https://allegro.pl/oferta/uklad-wydechowy-wydech-subaru-impreza-wrx-02-06-8473592913?reco_id=b56ff2fb-8a2f-11ea-878d-246e9683afa8&sid=0e7a5475e04eefd78184d559df6fb9f87c889ad5ac94196dac75ac99722370c3&bi_s=archiwum_allegro&bi_c=Product&bi_m=reco&

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Bartosz Wiśniewski napisał:

Panowie. Jest szansa że ten układ wydechowy przypasowałby do forestera sg5 2003r 2.0T ? Czy jest kompletnie inny. Z tego co pamietam juz pisalem do nich z pytaniem czy nie mają do forka i mowili ze nie. Ten kosztuje 1300 zł a ma wszystko co potrzebuje up pipe down pipe center, jedynie końcowy bym wymienił. 

 

Napiszcie co sądzicie. 

https://allegro.pl/oferta/uklad-wydechowy-wydech-subaru-impreza-wrx-02-06-8473592913?reco_id=b56ff2fb-8a2f-11ea-878d-246e9683afa8&sid=0e7a5475e04eefd78184d559df6fb9f87c889ad5ac94196dac75ac99722370c3&bi_s=archiwum_allegro&bi_c=Product&bi_m=reco&

Uppipe, Downpipe i Center powinny pasować. Backbox wymaga drobnych przeróbek (ogarnie to każdy zakład z wydechami) i będzie końcówka trochę za krótka. 

Sprawdź tylko co dokładnie wchodzi w cenę. Bo na zdjęciu jest cały zestaw a w opisie, że to catback czyli center i backbox.

Edytowane przez Herostrates
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie:

 

Gaz wciśnięty na maxa, na wysokich biegach (3,4,5) od obrotów 5.000 do końca czuje lekkie poszarpywanie/przerywanie i wywala mi błąd P0340 czyli czujnik położenia wałka rozrządu. (camshaft position sensor a circuit). Dzieje się tak i na PB i LPG. To samo jak na 1 przycisnę do odcięcia.... od razu wywala ten błąd.

 

Pytanie brzmi ---> czy zabrudzony/padający czujnik może powodować "przerywaną pracę"? czy błąd jest raczej wynikiem jakiejś innej usterki ?

Nie chciał bym od razu wymieniać czujnika (bodajże za 360zł) jak to może być coś błahego w stylu wtyczka cewki nie łączy od drgań itp.

 

@skwaro jak zawsze liczę na Ciebie najbardziej :)

 

ps. Dziś mam 40te urodziny ! No i za półmetkiem ! :superhero:

 

  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Bartosz Wiśniewski napisał:

Końcowy i tak chce wymienić na inny.

 

Tak jak Ci pisałem, jak chwile poczekasz to skompletuje dla Ciebie wydech :D  Nie mniej taki komplet co wkleiłeś z allegro  będzie pasował z drobnymi przeróbkami. 

Jedynie ale ... to miałbym do końcowego, no i tej siatki w downpipe ... ( obawiam się, że z dzwiięku końcówki możesz być nie zadaowolony )

Teoretycznie z kompletu będę miał H&s ( downpipe przelot, center i puszka imprezowa . raczej nie wiele więcej będę wołał niż za ten nowy ... )

Ewentualnie końcowy ninja + center + downpipe przelot 

Cobra z centerem ale to 2.25 wiec ...

Mam jeszcze jeszcze dedykowany tłumior do forka ale chcę go najpierw sprawdzić zanim pójdzie na sell.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, yaro napisał:

 

Tak jak Ci pisałem, jak chwile poczekasz to skompletuje dla Ciebie wydech :D  Nie mniej taki komplet co wkleiłeś z allegro  będzie pasował z drobnymi przeróbkami. 

Jedynie ale ... to miałbym do końcowego, no i tej siatki w downpipe ... ( obawiam się, że z dzwiięku końcówki możesz być nie zadaowolony )

Teoretycznie z kompletu będę miał H&s ( downpipe przelot, center i puszka imprezowa . raczej nie wiele więcej będę wołał niż za ten nowy ... )

Ewentualnie końcowy ninja + center + downpipe przelot 

Cobra z centerem ale to 2.25 wiec ...

Mam jeszcze jeszcze dedykowany tłumior do forka ale chcę go najpierw sprawdzić zanim pójdzie na sell.

 

Okey. Możliwe że zapomniałem o tobie mam pamięć muszki owocówki. Jak coś dla mnie skomponujesz w rozsądnych pieniądzach to sie odzywaj do mnie. Najlepiej jakby brzmiał jak najbliżej tego co na filmie. W opisie specyfikacje. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy 

Jak dostać się do parownika w Foresterze SJ?

Pasowało by jakąś piankę puścić na wiosnę i lekko oczyścić?

Tematy o F SG i SH są ale o SJ nie znalazłem.

Da się łatwo wentylator wyjąć? 

Czy wybebeszyć stary filtr i jakiś sprej puszczać na włączony wentylator zamiast pianki?

Pianka chyba lepsza.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...