Skocz do zawartości

Forester - SZYBKIE PYTANIE


Haze

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie myślę jak ograniczyć koszty - być może nad wyraz się martwie. Zakładam poprsotu, że kupując 16-letnie auto nie ma żadnej pewności co jest w środku nawet jak na pierwszy rzut oka wszystko wydaje się ok
Moje auto miało profilaktycznie niejako rewizję z wymianą panewek jeszcze za poprzedniego właściciela, coś mu nie pasowało w kulturze pracy, jedna panewka była przytarta.

Moim zdaniem jak napisano wyżej - profilaktyczna rewizja nie ma sensu. Wybierz ładny egzemplarz XT, ze zdrowymi kielichami, nastaw się na ewentualność włożenia 6-7 tys w silnik.

2.0 158KM jest w miarę żwawy, ale z turbo frajda większa. Te silniki rzadko przejeżdżają powyżej 300 kkm, jest problem milenia który można co prawda łatwo rozwiązać. Wersje z wzmocnionymi gniazdami zaworowymi są super do LPG.

2.0 XT po remapie to fajna zabawka, bo seria nie jest jakoś bardzo szybka.
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, dr.elich napisał:

Moje auto miało profilaktycznie niejako rewizję z wymianą panewek jeszcze za poprzedniego właściciela, coś mu nie pasowało w kulturze pracy, jedna panewka była przytarta.

Moim zdaniem jak napisano wyżej - profilaktyczna rewizja nie ma sensu. Wybierz ładny egzemplarz XT, ze zdrowymi kielichami, nastaw się na ewentualność włożenia 6-7 tys w silnik.

2.0 158KM jest w miarę żwawy, ale z turbo frajda większa. Te silniki rzadko przejeżdżają powyżej 300 kkm, jest problem milenia który można co prawda łatwo rozwiązać. Wersje z wzmocnionymi gniazdami zaworowymi są super do LPG.

2.0 XT po remapie to fajna zabawka, bo seria nie jest jakoś bardzo szybka.

W stosunku do mojego 2.0 125KM wszystko będzie wydawało się szybkie :D

  • Super! 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, dr.elich napisał:

2.0 R 158 KM będzie szybsze przede wszystkim w zakresie obrotów powyżej 4 tys rpm. Tu nie będzie rewolucji i moim zdaniem średnio warto zamieniać Twoje auto na nieznane dla tak małej różnicy.

Znaczy się musi być forek w turbo :D  To dobrze mój mózg przestanie myśleć o pół-środkach i skupi się na realizacji prawdziwego marzenia :

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, dr.elich napisał:

Te silniki rzadko przejeżdżają powyżej 300 kkm, jest problem milenia który można co prawda łatwo rozwiązać. Wersje z wzmocnionymi gniazdami zaworowymi są super do LPG.

Sądząc po ogłoszeniach bardzo dużo jest takich z przebiegami powyżej 300k.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, koziolek napisał:

Hej, szukam markizy/zadaszenia bocznego do forka na wyjazdy, myślę że taka o długości 160 cm będzie w sam raz

Macie coś do polecenia, może ktoś ma na sprzedaż?

 

Mam 2m na aucie i 2.5m od auta i jest ok. 1,6 na aucie moim zdaniem za krótka.

IMG_20190715_200552_HDR.thumb.jpg.33ba74a284e4ae5c841cfe362f2855c5.jpg

 

IMG_20190715_191306_HDR.thumb.jpg.29ec864715713bd38cb229beec8bb889.jpg

 

 

IMG_20190811_142718_HDR.thumb.jpg.2c29f2ad280079a9e54745342bb5ea07.jpg

 

Moja markiza to Wild Camp.

https://wildcamp.com.pl/4-zadaszenia-offroad?page=2

 

  • Super! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, arkadio napisał:

@koziolek z przodu trochę wystaje ale przynajmniej więcej cienia a i przy deszczu nieco łatwiej.

Fotka @Daniel Janus chyba z Gruzji przy pełnej lampie około południa i szału z cieniem nie ma...

Mądrego to i dobrze posłuchać, to już wymiar znam:D co najmniej 2x2,5m.

Komuś się może takowa markiza znudziła? Chętnie odkupię B)

Edytowane przez koziolek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, koziolek napisał:

Hej, szukam markizy/zadaszenia bocznego do forka na wyjazdy, myślę że taka o długości 160 cm będzie w sam raz

Macie coś do polecenia, może ktoś ma na sprzedaż?

Też to za mną chodziło w tamtym rok, jednak nie doszło do skutku.

Chyba sobie sprawie prezent na gwiazdkę i na winną już będzie założona.

@koziolek zobacz jeszcze w snake4x4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Pan Dziedzic napisał:

Też to za mną chodziło w tamtym rok, jednak nie doszło do skutku.

Chyba sobie sprawie prezent na gwiazdkę i na winną już będzie założona.

@koziolek zobacz jeszcze w snake4x4.

Weiser ma 160tkę, podjadę i pomierzymy co i jak, w sklepach 160 tek brak, 2 metrówki są od ręki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, arkadio napisał:

@koziolek z przodu trochę wystaje ale przynajmniej więcej cienia a i przy deszczu nieco łatwiej.

Fotka @Daniel Janus chyba z Gruzji przy pełnej lampie około południa i szału z cieniem nie ma...

Fakt, szału z cieniem nie było, dlatego gdybym teraz kupował markizę, pewnie kupiłbym 2,5x2,5. Trochę by wystawała, ale cienia więcej i osłony od deszczu też więcej. @KGSub ma chyba 2,5x2,5 i nie narzeka na rozmiary.

 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...