Skocz do zawartości

Nowy Subaru Forester MY2013


kordynator

Rekomendowane odpowiedzi

Jak tam drodzy Szanowni koledzy ?

Zbanowaliście mnie ,bo wkleiłem,że za 170tys można kupić E-klase demo (nowa taka po upuście coś za 189) 3 miesięczną z salonu MB w Polsce ,z przebiegiem paru tysięcy w full wypasie z pakietem AMG 2.2cdi 170KM w automacie( z 8,czy nie całe 8s do setki),co było argumentem w dyskusji,że bez promocji cena diesla z automatem (jak już się pojawi)w okolicach 170tys to cena kuriozalna.Były też argumenty za XC60.Było minęło

Powiedzcie co tam nowego?Będzie ten automat w dieslu i diesel którego nie wyprzedzi dwóch staruszków w Fabii 1.2 tsi?Coś wiadomo ,czy nic?

Widziałem też ,że porównanie Kuga,Rav4 i Forester wygrała Kuga.O niej też pisałem ,w teście chwalili dobrą cenę nowej Kugi,nawet nie biorąc pod uwagę,że tam jest 10% upustu na dzień dobry.Za 130 to jest full z webasto,panoramą 163KM z Powerschftem

Piszę o tym w kontekscie tego czy promocyjne ceny na Forestera będą utrzymane

Ja lubię Subaru,żeby nie było

Edytowane przez madox
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krotka aktualizacja co do spalania. Dzisiaj trasa 380km z czego 250 po autostradzie A2. Tempomat ustawiony na autostradzie na 150km/h na liczniku. Okazyjne przyspieszanie do licznikowego 180km/h w celu wyprzedzenia. Jedna minuta na 200km/h zeby uciec "odrzutowemu" Audi migajacemu wszystkim co ma bo mam uciekac pod kola innego samochodu na prawy pas bo "mistrz" sie zbliza. Poza autostrada przepisowo. Komputer pokazal na calej trasie 10.6l/100km. Orlenowska Pb95. 2k km jak do tej pory zrobione. Caly czas jestem zaskoczony spalaniem in plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie się wszyscy podniecają ile auto pojedzie i jak przyspiesza, a przede wszystkim to zależy od umiejętności kierowcy. Można mieć i 500 KM, a nie mając umiejętności i zdecydowania nie wyprzedzi się traktora. Jak się ma mniej mocy trzeba tylko rozważnie wybierać czas. Ja dołącze się do dyskusji, jeździłem już kilkudziesięcioma samochodzami (wypożyczalnie, służbowe, prywatne, etc), różnymi, z różnych klas. Obecnie mam XV i Jeepa Grand Cherokee. Miałem okazję w weekend mieć na kilka godzin nowego forka 2.0 benzyna i powiem krótko. To będzie moje następne auto.

Lekkość prowadzenia, starzeje się więc niedostatki mocy pominę :), dobra widoczność, wygodne, a przede wszystkim nie posiadajć wszelkich fajerwerków jest szansa, że będzie długo służyc.

Nie prędkość, przyspieszenie i moc maksymalna jest najważniejsza, a umiejętności kierowcy.

 

Można zacytować, że tylko taka moc jest dobra nad jaką można zapanować....

 

Pozdrawiam użytkowników subaru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tam drodzy Szanowni koledzy ? Zbanowaliście mnie ,bo wkleiłem,że za 170tys można kupić E-klase demo
Szanowny Kolego @@madox, chciałbym tylko uprzejmie zauważyć że wszyscy mamy internet, potrafimy zorientować sie ile kosztują samochody innych marek, pobawić się konfiguratorem, a nawet odwiedzić salon Mercedesa. Są jednak fani marki, którzy właśnie wybiorą Subaru, pomimo tego (albo właśnie dla tego B) ) że można w tej cenie lub niewiele więcej mieć owe BMW (które na pewno robi większe wrażenie nie tylko 'blacharach' :D niż nawet STI. To że w cenie Forka można kupić BMW 3GT - żadne odkrycie. Wybierz BMW - jak tu ktoś zauważył ręka by bolała od pozdrawiania ;) w trasie.

Pozdrawiam, i mam nadzieję że za tego Merca wpłaciłeś zaliczkę. Jak by co to wstaw foty - btw - to na prawdę ładny samochód. A nawet niedawno przeglądałem stronę Mercedesa - cena E-classe zaczyna się od 175kpln - katalogowo.

Edytowane przez mechanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbanowaliście mnie ,bo wkleiłem,że za 170tys można kupić E-klase demo

Powód bana pewnie Moderatorzy podali i wyjaśnili na PW czy mailu.Nie czytałeś?

Ja lubię Subaru,żeby nie było

Ciekawe co wypisujesz,mówisz jeśli czegoś lub kogoś nie lubisz?!! :P;)

,nawet nie biorąc pod uwagę,że tam jest 10% upustu na dzień dobry

Nie biorąc,bo to fałsz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbanowaliście mnie ,bo wkleiłem,że za 170tys można kupić E-klase demo (nowa taka po upuście coś za 189) 3 miesięczną z salonu MB w Polsce ,z przebiegiem paru tysięcy w full wypasie z pakietem AMG 2.2cdi 170KM w automacie( z 8,czy nie całe 8s do setki),co było argumentem w dyskusji,że bez promocji cena diesla z automatem (jak już się pojawi)w okolicach 170tys to cena kuriozalna.Były też argumenty za XC60.Było minęło

Miejmy nadzieję, że minęło :) Przypominam jednak, że jest to oficjalne forum Subaru Import Polska i zgodnie z regulaminem, który zaakceptowałeś w momencie rejestracji, niedozwolone jest promowanie działalności konkurencyjnej wobec gospodarza forum. Jeśli nie będziesz tego przestrzegał następny ban będzie banem forever ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubię ludzi, którzy podniecają się E-klasą bo posiadają baaaardzo dużo cierpliwości i wyrozumiałości.

Tylko tak ni przypiął ni przyłatał do kwestii nowego Forka.

Już można testować Outbacka w dieslu z CVT. Przepraszam za OT :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze już będę grzeczny,będę pisał ,że Subaru jest najlepsze,diesle chodzą jak przeciąg ,nie psują się wały i sprzęgła jak u innych ,jest super wykonanie ,super materiały,atrakcyjna cena i dobry napęd.

A myślałem ,że wolność wypowiedzi i konkurencja ,to podstawa ustroju demokratycznego,o który tyle to walczyliśmy (widać się myliłem,a może nie potrzebnie o to walczyliśmy?)Ale nie będziemy o polityce gadać

Subaru najlepsze jest i basta i do tego pali w mieście słyszałem w benzynie 240KM 8litrów.I to bez oszczędzania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A myślałem ,że wolność wypowiedzi i konkurencja ,to podstawa ustroju demokratycznego,o który tyle to walczyliśmy

To forum to własność prywatna a nie publiczna, zasady demokracji raczej nie mają tu zastosowania. No chyba, że chcesz to przyjdę z 30 kolegami pod Twój dom i przegłosujemy o której będziesz chodził spać, albo co będziesz robił? I jestem ciekaw ile masz lat, że walczyłeś o tę demokrację a jednocześnie słowo pisane do Ciebie nie dociera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może, żeby ostudzić gorące głowy podsyłam link do dość chyba obiektywnie napisanego te(k)stu XT-eka - widać, że autor nie jest ani nadmiernym entuzjastą ani nie jest szczególnie uprzedzony do marki. Jak dla mnie zrównoważona opinia.

 

Nieco rozjeżdża się spalanie od podawanego przez forumowiczów, ale co kierowca i egzemplarz samochodu, to inny wynik, wiadomo.

 

Zainteresował mnie komentarz o dużej podsterowności - ten temat u nas chyba się jeszcze nie pojawił, ktoś ma jakieś obserwacje/doświadczenia w tym względzie?

 

 

http://www.magazynauto.pl/testy/testy-porownania/news-subaru-forester-2-0-xt-comfort-test,nId,966640

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do podsterownosci to tak sa teraz auta konfigurowane: jak sie przesadzi to walic przodem w drzewo. W nowym Forku jest tak ze trzyma, trzyma a pozniej wali swinia ryjem w bloto.

 

To może, żeby ostudzić gorące głowy podsyłam link do dość chyba obiektywnie napisanego te(k)stu XT-eka - widać, że autor nie jest ani nadmiernym entuzjastą ani nie jest szczególnie uprzedzony do marki. Jak dla mnie zrównoważona opinia.

 

Nieco rozjeżdża się spalanie od podawanego przez forumowiczów, ale co kierowca i egzemplarz samochodu, to inny wynik, wiadomo.

 

Zainteresował mnie komentarz o dużej podsterowności - ten temat u nas chyba się jeszcze nie pojawił, ktoś ma jakieś obserwacje/doświadczenia w tym względzie?

 

 

http://www.magazynauto.pl/testy/testy-porownania/news-subaru-forester-2-0-xt-comfort-test,nId,966640

 

Opis dobry. Cale Subaru: skupic sie na mechanice olac estetyke. Tylko dla koneserow ;D

Edytowane przez Izotom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do podsterownosci to tak sa teraz auta konfigurowane: jak sie przesadzi to ze walic przodem w drzewo. W nowym Forku jest tak ze trzyma, trzyma a pozniej wali swinia ryje w bloto.

Audi w wersjach Quattro stosuje dokładnie odmienną strategię..i od kilku lat preferuje nadsterowność. Tak czy siak elektronika i tak potrafi wszystko zepsuć, nieważne czy auto jest pod- czy nad-sterowne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba, że chcesz to przyjdę z 30 kolegami pod Twój dom i przegłosujemy o której będziesz chodził spać, albo co będziesz robił?

No tak drogi moderatorze,dotknąłeś istotnej kwestii tego ustroju ,niestety demokracja jest złym ustrojem.Problem w tym ,że dotychczas nikomu nie udało się wymyślić lepszego

Ale ok ,kumam już.Forum jest prywatne i mam chwalić a o innych nie wspominać

Już ok.

Mówiłem,że będę grzeczny

Czekam na diesla w automacie ,jak będzie ok i cena będzie utrzymana,a Eur po 4 to nie wykluczone ,że łyknę.Najwyżej, jak zobaczę parę emerytów w Fabii 1.2tsi stanę za nimi a nie koło nich,na wszystko jest sposób :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

niestety demokracja jest złym ustrojem.Problem w tym ,że dotychczas nikomu nie udało się wymyślić lepszego

 

 

Jak ja lubie te demagogiczne wywody socjalistow.

Chyba juz Marx zauwazyl ze aby zaprowadzic socjalizm najpierw wystarczy wprowadzic demokracje.

A Marszalek o demokracji powiedzial............

 

Wczorej sobie uswiadomilem czego mi brakuje w Subaru.

Fajnie by bylo, kluczem lub pilotem, opuscic wszystkie szyby........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja ostatnio widziałem wreszcie na drodze nowego Forka i powiem, że z wyglądu jest lepiej niż tylko dobrze. W porównaniu do poprzedniej generacji (która w moim mniemaniu była i jest bezpłciowa) jest zdecydowanie lepiej, auto zyskało wreszcie jakiś charakter :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem,naprawdę próbowałem,ale ten Outback jest tak brzydki,że się nie udało.

Wydać powiedzmy 150tys i nie móc z przyjemnością popatrzeć na auto stojące na placu to niestety nie dla mnie

Pomimo to,że naprawdę fajnie to jezdzi (pomijając już fakt ,że trochę to wolne)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W porównaniu do poprzedniej generacji, która w moim mniemaniu była i jest bezpłciowa

Pozwolę sobie się nie zgodzić. Może autobusowata część pasażerska tak, ale ryjek jest niepowtarzalny. :)

 

Próbowałem,naprawdę próbowałem,ale ten Outback jest tak brzydki,że się nie udało.

Wydaje mi się, że Subaru świadomie używa brzydoty jako elementu marki i może to nawet dobrze. Tyle jest pięknych aut, które niczego nie oferują, poza ową pięknością. A Subaru jest tak brzydkie, że aż ładne. Poza tym można się przyzwyczaić. Córa uważała kiedyś, że Subaru jest okropne, a teraz mówi, że żaden inny samochód się Jej nie nie podoba.

 

Trzeba spojrzeć inaczej i doszukać się piękna w brzydocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem,naprawdę próbowałem,ale ten Outback jest tak brzydki,że się nie udało. Wydać powiedzmy 150tys i nie móc z przyjemnością popatrzeć na auto stojące na placu to niestety nie dla mnie

Zakup sobie coś od europejskich konkurentów (a w zasadzie bezkonkurentów - są zdecydowanie lepsi), nie ma co liczyć na fajny model Subaru dla Ciebie - jestem przekonany, że nie doczekasz się w najbliższych 10 latach auta FHI, które spełni wszystkie Twoje oczekiwania. Szkoda tu marnować czas na forum, idź do salonu i kup coś w promocji z dobrym rabatem na dzień dobry.

 

Pomimo to,że naprawdę fajnie to jezdzi (pomijając już fakt ,że trochę to wolne)

Są auta jeżdżące lepiej za mniejsze pieniądze, wystarczy przecież wejść do salonu BMW, Mercedesa czy Audi o Skodzie nie wspominając :pstryk:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem,naprawdę próbowałem,ale ten Outback jest tak brzydki,że się nie udało.

Wydać powiedzmy 150tys i nie móc z przyjemnością popatrzeć na auto stojące na placu to niestety nie dla mnie

Pomimo to,że naprawdę fajnie to jezdzi (pomijając już fakt ,że trochę to wolne)

Wiesz już jak jeździ subarowski diesel z automatem. Do tego dołóż jeszcze budę Forestera i zastanów się , czy takie auto chcesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...