Jump to content

Nowy Subaru Forester MY2013

Recommended Posts

• Replies 17.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

No to znowu o tych znienawidzonych /przez niektórych / Ledach...   Zatem po kolei:   1. Okazało się, iż te Ledy - w Outlanderach montowane są dopiero po ich przypłynięciu do Polski a dostawcą jes

Szanowni, od tego momentu kończymy temat Madoxa i VAG. Cokolwiek pojawi się później zostanie zmoderowane jako OT, podobnie zresztą jak wcześniejsze wpisy (w miarę możliwości). 

Odbiegając od pogawędek z M. Parę fotek co potrafi Forek - z majówki na Mazurach...  

Posted Images

...cieplej jak cieplej, zapewne będzie na "all-new FB engine", czyli o S-edition czy nawet XT dalej można pomarzyć tylko....? Czy może się mylę ?

Oj marudy ;) FHI przyjęło właściwą strategię, zastępując wysokolitrażowe jednostki wolnossące, trochę mniejszymi jednostkami doładowanymi. Jest już w sprzedaży 2.0DIT (Japonia), trwają prace nad 1.6DIT. Teraz tylko czekamy, kiedy pojawią się w Europie. Głowa do góry, będzie dobrze.

attachment.php?attachmentid=3134&d=1322698094

• Like 1
Wielki Szu No ale może zostawią +200koni :lol: I tak będzie to rakieta w porównaniu z tym co jest teraz :D

ilość KM to jedno, a lepszy moment to drugie :wink: i nie mniej ważne :wink:

mam teraz prawie 160 KM a auto pod górkę zdycha :roll: w takich warunkach zwykłym TDI 140 KM pojadę jak ta rakieta :wink:

Wielki Szu No ale może zostawią +200koni :lol: I tak będzie to rakieta w porównaniu z tym co jest teraz :D

ilość KM to jedno, a lepszy moment to drugie :wink: i nie mniej ważne :wink:

mam teraz prawie 160 KM a auto pod górkę zdycha :roll: w takich warunkach zwykłym TDI 140 KM pojadę jak ta rakieta :wink:

...i przebieg momentu to 3

a 4 to bezawaryjność, które powinno byc 1 :P

subleo a masz info ile toto ma kucyków?

Nie ma oficjalnej specyfikacji, wspomina się o 180PS.

Powinni po prostu wrócić do MY06-08, 2.5XT i nie cudować z jakimiś ekologicznymi bzdetami :roll:

Paul_78, przyzwyczajenie to druga natura ;) i niestety kijem rzeki nie zawrócisz, to znaczy FHI nie zawróci ;). Taki światowy trend.

Jeżeli otrzymamy silnik 2.0 DIT, który od 2.5T:

- zużywa mniej paliwa;

- jest lżejszy;

- ma lepszą charakterystykę i parametry;

- jest tańszy w zakupie (mniejsza akcyza) oraz ubezpieczeniu (mniejsza pojemność);

- jest, miejmy nadzieję, mniej awaryjny (patrz UPG 2.5T);

to ja tylko mogę FHI przyklasnąć.

A to, że emituje mniej CO2 jest tylko efektem ubocznym ;).

Paul_78, przyzwyczajenie to druga natura ;) i niestety kijem rzeki nie zawrócisz, to znaczy FHI nie zawróci ;). Taki światowy trend.

Jeżeli otrzymamy silnik 2.0 DIT, który od 2.5T:

- zużywa mniej paliwa;

- jest lżejszy;

- ma lepszą charakterystykę i parametry;

- jest tańszy w zakupie (mniejsza akcyza) oraz ubezpieczeniu (mniejsza pojemność);

- jest, miejmy nadzieję, mniej awaryjny (patrz UPG 2.5T);

to ja tylko mogę FHI przyklasnąć.

A to, że emituje mniej CO2 jest tylko efektem ubocznym ;).

subleo - bardzo mądra, zrównoważona odpowiedź. Uważam, że w temacie 2.0 DIT vs. 2.5 XT powinien być EOT :wink:

jeśli odpowiedzą kiedy będzie to wszyscy potencjalni-aktualni klienci będą czekać na nowy model- wiec po co... 8)

No z jednej strony to rozumiem, ale jakoś inne marki nie mają problemów z informacjami kiedy będą wprowadzane nowe modele.

Niestety od naszego SIP ciężko cokolwiek się wywiedzieć :(

w Niemczech sa juz poloficjalne dane :

Forester Modell 2013 pojawi sie w marcu 2013

Modele: 2.0 Benziner (150 PS), 2.0 DIT (240 PS) oraz 2.0 Diesel (147 PS).

Benziner: 6-MT lub Lineartronic. 2 DIT tylko CVT !

Diesel: 6-MT a od wrzesnia 2013 (Modell 2014) CVT

Trend ( 2.0 Benziner), Active, Comfort, Exclusive i nowy w Diesel "Sport".

Turbo-Modell jest Comfort und Exclusive. Exclusive-Linia ma np. Harman & Kardon Sound, i elek. Klape!

w Niemczech sa juz poloficjalne dane :

Forester Modell 2013 pojawi sie w marcu 2013

Modele: 2.0 Benziner (150 PS), 2.0 DIT (240 PS) oraz 2.0 Diesel (147 PS).

Benziner: 6-MT lub Lineartronic. 2 DIT tylko CVT !

Diesel: 6-MT a od wrzesnia 2013 (Modell 2014) CVT

Trend ( 2.0 Benziner), Active, Comfort, Exclusive i nowy w Diesel "Sport".

Turbo-Modell jest Comfort und Exclusive. Exclusive-Linia ma np. Harman & Kardon Sound, i elek. Klape!

No to wreszcie widać jakieś światełko w tunelu :D szkoda że dadzą tylko CVT, ale było to do przewidzenia

jeśli odpowiedzą kiedy będzie to wszyscy potencjalni-aktualni klienci będą czekać na nowy model- wiec po co... 8)

...albo wszyscy ruszą do salonów, żeby wykupić ostatnie sztuki "ostatniego prawdziwego Subaru" :wink:

Naturalnie wiem, że Forek III nie jest już "prawdziwym Subaru", ale takim zostanie jak tylko wyjdzie nowy model :wink: