Jump to content

subarutux

Użytkownik
 • Content Count

  1353
 • Joined

 • Last visited

About subarutux

 • Rank
  ..:: Uzależniony(a) od Subaru ::..
 • Birthday 03/25/1961

Profile Information

 • Gender
  mężczyzna
 • Skąd
  Prawie Bieszczady
 • Auto
  superturboautobus XT
 • Zainteresowania
  turystyka górska, Linux

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Z 2018? No to w takim razie pewnie wszystko zostało już napisane, chyba że pojawią się nowe, jeszcze ciekawsze dodatki.
 2. A ja przeżyłem wczoraj chwilę grozy. Szkoda, że nie mam kamerki. Jedziemy sobie z Żoną rowerami i na skrzyżowaniu w mieście chcemy skręcić w lewo. Za nami zebrało się kilka aut. No więc, zgodnie ze sztuką, lusterko, oglądnięcie się, kierunkowskaz (czyli łapa) w lewo, zjazd do środka, i w momencie gdy już wjeżdżałem na skrzyżowanie, NA PASIE W PRZECIWNĄ STRONĘ obok nas śmignął do przodu Ford, bodajże, czerwony, z rowerem na dachu. Czyli: 1 - omijanie pojazdu skręcającego w lewo z lewej strony, 2 - przejechanie linii ciągłej podwójnej, 3 - wyprzedzanie na skrzyżowaniu i w bezpośredniej bliskości przed nim. Wygląda na to, że ów Ford wyprzedził także samochody za nami, bo nie widziałem takiego koloru z tyłu. Czegoś takiego nie widziałem jeszcze w życiu, a jeżdżę po polskich drogach już kilkadziesiąt lat. Co ciekawe, osoba ta chwali się rowerem na dachu, więc chyba powinna mieć trochę wyobraźni.
 3. Pięknie! Tak to powinno wyglądać.
 4. Można postawić wiatę, bez lub z uproszczonymi procedurami. Ale fajnie. Ja mam tylko 0,5 a + hałas i spaliny...
 5. Spróbuj domęczyć do 4 roku. Potem już idzie, nawet nie wiadomo kiedy.
 6. Ładnie brzmi. A wiesz, że ja też zaczynam odczuwać tę dolegliwość? Peselioza tak ma - ciągnie w góry. Witaj w klubie!
 7. Krótko i na temat → Ad. 1: Za wszystko W szczególności: cicho, szybko, miękko. Ad. 2: Nie dotyczy. (choć CVT w terenie czasem doprowadza do wścieklizny, bo trudno cofnąć po ludzku, a do szukania w nocy w bagażniku trzeba mieć czołówkę pod ręką). Ad. 3: Tak.
 8. FORESTER, oczywiście. Jakoś mi się samo tak napisało.
 9. Wyjaśniałem to paręnaście postów wyżej →
 10. Można też nabyć oryginalną grubą listwę z bajeranckim napisem SUBARU. Jest twarda i dodatkowo zabezpiecza zderzak mechanicznie. W poprzednim Foresterze mieliśmy stłuczkę - Audi miało za słabe hamulce - i zderzak się nie rozleciał właśnie dzięki tej listwie.
 11. U mnie też tak było, po tym, gdy Żona się szarpała z klapą. Wystarczyło ze spokojem otworzyć przyciskiem w kabinie i potem przyciskiem w klapie zamknąć. Ja bym siłownika nie wyrzucał, po nauczeniu się właściwego obchodzenia jest grzeczny. Szczególnie miło się zamyka.
 12. Może nie; pewnie to zależy od jego konstrukcji. Ale zwróć uwagę: nie chcesz podcięcia zderzaka → hak i osprzęt będą brzydko sterczeć w dół i orać po drodze gruntowej, śniegu itp. A z podcięciem i schowaniem - nie, + korzyść estetyczna, bo z poziomu oczu człowieka tego prawie nie widać.
 13. @KamilB: jest adnotacja "Zmiana gwarancji dot. korbowodu i tłoczysk". O wymianie jako takiej nie ma nic.
×
×
 • Create New...