Urabus

Moderator
 • Zawartość

  4637
 • Rejestracja

 • Ostatnio

O Urabus

 • Ranga
  ..:: Wierszokleta ::..
 • Urodziny 04.09.1968

Profile Information

 • Płeć
  mężczyzna
 • Skąd
  Boat City
 • Auto
  Urabustforek (SH9)

Ostatnio na profilu byli

5321 wyświetleń profilu
 1. Tym razem sama starszyzna plemienna @Justi, @przemekka
 2. 1. Izotom - 2 osoby 2. Subary - ? osoby 3. Justi i przemekka - 2 osoby 4. Urabus Family Team - 2 osoby 5. Apacz Team - 2 osoby 6. 7. ppmarian - 3 osoby 8. 9.
 3. Moja wypowiedź odnosiła się do SBD sprzed lat i Twoich uwag o palących się sprzęgłach... jakbyś nie był tak zacietrzewiony w swoim krytycyzmie dostrzegłbyś ten "drobny niuans". Zwróć uwagę na ten post, o którym piszesz: jasno wynika z niego kiedy, mniej więcej, powzięta została wiedza o problemie i o jego rozwiązaniu i może dostrzeżesz wtedy niestosowność całej sytuacji.
 4. Nie jesteś zbyt uprzejmy... nie pierwszy raz zresztą i mylisz się również nie po raz pierwszy. Generalnie ludzie mają różne zapatrywania na te same kwestie, a to co dla jednych jest problemem dla innych może być pozytywem. Sprawa ówcześnie nowego softu do SBD należała właśnie do tych "dyskusyjnych", co warto mieć na względzie zanim zajmie się kategoryczne stanowisko:
 5. Szczerze napisawszy to czytam i oczom nie wierzę @Dyrekcja w reakcji na problem zgłoszony na forum, w przeciągu niespełna tygodnia, którego większość przypada na weekend majowy, sprawdza opisaną sytuację, nagrywa film, informuje, że problem został rozwiązany w najnowszym oprogramowaniu... i zamiast oczywistego "dziękuję" spotyka się w rewanżu ze zwykłym chamstwem Ile jeszcze razy będą powtarzane te bzdury o sprzęgle w SBD? Zresztą nawet wtedy nie było obowiązku zmiany softu, a niektórzy byli nawet oburzeni, kiedy serwis "z automatu" wgrał im soft zmieniający charakterystykę reakcji na gaz... naprawdę tak trudno o odrobinę obiektywizmu
 6. Są to niezależne firmy związane ze sobą umową współpracy. Oczywiście... ale w instrukcji masz wyraźnie określone na jakim paliwie należy "latać" Nic nie stoi na przeszkodzie, abyś "latał" na innym... tylko ryzyko tego latania musisz wziąć na siebie... w zakresie związku przyczynowo -skutkowego między ewentualną awarią, a mieszanką na której "latasz". Nie chodzi tu tylko o LPG, można np. pomyłkowo zatankować samochód z silnikiem diesela benzyną, czy też odwrotnie... i wynikłych z tego awarii również nie obejmuje gwarancja.
 7. Kwestia montażu gazu i jego wpływu na gwarancję była już wielokrotnie omawiana. Powyżej kolega wkleił stosowną opinię DT. Odnośnie zapatrywania Dyrekcji na tę kwestię to też była ona wielokrotnie artykułowana, choćby tu:
 8. Może to nie wtopa, może np. awaria? Trzeba zwyczajnie zgłębić sprawę, ustalić w czym jest problem i go rozwiązać... generalnie problemy należy rozwiązywać, a nie je kolekcjonować W takich przypadkach może chodzić bardziej o komputer. Dziś elektronika monitoruje wiele parametrów i stara się ochronić sprzęt przed, nie zawsze kompetentnymi działaniami kierowcy. W starszych, mechanicznych rozwiązaniach, można było walczyć do końca... sprzęgła W tym roku były już dwie Subariady i planowane są jeszcze dwie... więc nie zawsze obiegowa opinia jest najlepsza Nie zgodziłby się z tym, że Subaru poszło do tyłu. Na tegorocznej Subariadzie przekonaliśmy się np. że stary wolnossący forester MY'06 dojechał dokładnie w to samo miejsce, gdzie FXT MY'13 choć "Kierowniczka" XTeka twierdzi, że dojechała trochę dalej Pokonaliśmy niemal cały podjazd pod górę, który miejscowi określili drogą "dla czołgów" Co prawda XTeka zatrzymał komputer, a wolnegossaka błoto, które przykleiło koła do reszty samochodu... ale summa summarum oba pokonały taki sam dystans w warunkach zdecydowanie zbyt trudnych dla cywilnych aut jakimi są Forestery. Uważam więc, że Subaru nie ma się czego wstydzić w kwestii napędu... nie tylko dawniej, ale i teraz
 9. Jest... choć dotyczy on podjazdu tylnymi kołami: Wystarczy wybrać się na Subardiadę, aby przekonać się, że szwagier się myli
 10. Jest to opinia całkowicie nieprawdziwa i nosząca znamiona pomówienia Przykładów na to, że wymiana silników diesel nie jest tematem tabu jest tu aż nadto. Nie brakuje również wypowiedzi Dyrekcji na ten temat... choćby w wątku: Awaryjność Boxer Diesel.
 11. I na tym proponuję zakończyć
 12. Miałeś przecież możliwość zapytać bezpośrednio:
 13. Śliska ta moładawska glina... na szczęście ma wbudowany "hill holder" zapobiegający niekontrolowanym zjazdom
 14. Trzeba było zasygnalizować potrzebę jego otwarcia na PW Zamykam, gdyż wątki zbyt długo otwarte robią się szybko nie na temat Zatem otwieram... ale czy nie prościej udać się na jadę próbną i ocenić to wyciszenie w praktyce?