Skocz do zawartości

Nowy Subaru Forester MY2013


kordynator

Rekomendowane odpowiedzi

A mi się wydaje, że Subaru osiągnęło zamierzony cel - pozyskało nowych klientów! Bo jak patrzę na wpisy osób, które odebrały nowego Forka, to poza Izotomem, wszyscy to świeżynki na THE FORUM B) . Stare wygi też pewnie niedługo zmienią, mam nadzieję że i u mnie w rodzince zamiast lub obok Outbacka 3.0R zagości 2.0 XT. Wygląda apetyczne :)

Może na forum jestem świeżynką, ale XT 2.5 jeżdziłem przez ostatnie 7 lat, więc chyba do nowych klientów sie nie zaliczam.A tak właściwie czy ktoś policzył posiadaczy nowych forków na tym forum?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy Ty w końcu kupisz tego Forka ???? Oto jest pytanie
Odpowiedź - lstopad :) wcześniej nie da rady.

 

A mi się wydaje, że Subaru osiągnęło zamierzony cel - pozyskało nowych klientów!
Wiesz, że trudno powiedzieć, u nas w trojmieście i podczas wypadów poza miasto - nie zauważyłem jeszcze ani jednego - co w sumie mnie cieszy :P bo mialbym depresję, ale jak bylem w salonie to odwiedzających, zainteresowanych bylo sporo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi się wydaje, że Subaru osiągnęło zamierzony cel - pozyskało nowych klientów! Bo jak patrzę na wpisy osób, które odebrały nowego Forka, to poza Izotomem, wszyscy to świeżynki na THE FORUM B) . Stare wygi też pewnie niedługo zmienią, mam nadzieję że i u mnie w rodzince zamiast lub obok Outbacka 3.0R zagości 2.0 XT. Wygląda apetyczne :)

Może na forum jestem świeżynką, ale XT 2.5 jeżdziłem przez ostatnie 7 lat, więc chyba do nowych klientów sie nie zaliczam.A tak właściwie czy ktoś policzył posiadaczy nowych forków na tym forum?

 

 

I jak oceniasz roznice miedzy startm xtekiem a nowym? Wiadomo ze co nowy to nowy, ale jak dynamika, wrazenia?

 

 

Zujki powiedział: A mi się wydaje, że Subaru osiągnęło zamierzony cel - pozyskało nowych klientów! Wiesz, że trudno powiedzieć, u nas w trojmieście i podczas wypadów poza miasto - nie zauważyłem jeszcze ani jednego - co w sumie mnie cieszy bo mialbym depresję, ale jak bylem w salonie to odwiedzających, zainteresowanych bylo sporo.

 

Ja widzialem juz dwa, jeden bialas a drugi czarnuch. Jak kiedys bylem w ASO to akurat jakis czrnuch byl odbierany. Moze ten sam co potem widzialem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja widzialem juz dwa, jeden bialas a drugi czarnuch. Jak kiedys bylem w ASO to akurat jakis czrnuch byl odbierany. Moze ten sam co potem widzialem.

Byłoby dobrze mieć wątek wpisywany wyłącznie przez nowych użytkowników z merytorycznymi uwagami. Niech tam będą subiektywne i wszelakie uwagi ale to Klient i ma prawo i jego uwagi choćby najgłupsze dla sprzedawcy są właśnie merytoryczne. To ma sens i dla nas i dla firmy. Sam się zastanawiam kiedy w nowym XT wyjdzie jakaś "UPG" czy coś w tym rodzaju. Na to jest czas bo uszczelka pada po 120tys więc prędzej go kupię niż się doczekam poprawek.

 

akurat jakis czrnuch byl odbierany- też wszedłem jak on stał naprzeciw drzwi z kartą że kupiony i nie dali zajrzeć, ale to musiał być chyba pierwszy w Polsce xt, jakoś w marcu czy gdzieś około

Edytowane przez limeryk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Owad.W kwestii porównania nowego ze starym:

Trudno mi, po przejechaniu 2000 km ocenić, czy ten samochód jest lepszy, czy gorszy od starego xt. Na pewno tęsknie za starym. Ten dzwięk boksera z wydechem Devila był niepowtarzalny, nowy jest do bólu cichy i trzeba bardzo chciec usłyszeć boksera. No, ale to, co jest zaletą, w innych okolicznościach może okazać się wadą. Wspominałem już podróż do Francji (2000km w dwa dni), kiedy to glośny wydech doprowadzał do szału. "Start spod świateł" w wydaniu starego to bajka w porównaniu z nowym. Na razie jeszcze docieram i traktuję auto delikatnie, ale dynamika przy wyprzedzaniu wydaje sie być porównywalna. Przestronność wnętrza, to chyba nawet nie ma o czy mowić. Myślę, że stary budził dużo więcej emocji, nowy jest bardziej ucywilizowany. Myślę, że najlepiej było by mieć oba. Stary do zabawy, nowy do jazdy na codzień. Ale cóż, rozsadek musi wygrać(?) Mam nadzieję że nowy własciciel mojego starego xt jest zadowolony i autko dostarcza mu dużo frajdy. Jesli zaglada na to forum to go pozdrawiam, bo sprawiał wrażenie wielkiego fana marki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nowym 'Motorze' porównanie Forka 2.0 n/a manual z Mazdą CX5 2.0i manual.

Jako zalety Forka podano napęd i dzielność w terenie. Mazda porównanie wg dziennikarza wygrywa - :angry: ze względu na jego zdaniem żwawy silnik i niższą cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nowym 'Motorze' porównanie Forka 2.0 n/a manual z Mazdą CX5 2.0i manual.

Jako zalety Forka podano napęd i dzielność w terenie. Mazda porównanie wg dziennikarza wygrywa - :angry: ze względu na jego zdaniem żwawy silnik i niższą cenę.

 

Testowaliśmy z żoną Mazdę CX5 w 2.0 z automatem (jeszcze w grudniu) i jeździmy teraz naszym nowym Forkiem 2.0 z automatem i muszę przyznać, że mocno byśmy się nie zgodzili z Panem dziennikarzem. Mazda była nawet gorsza od nowej CRV 2.0 automat (jazdy Mazdą i Hondą odbyliśmy jedna po drugiej tego samego dnia). Choć pewnie wiele zależy od stylu jazdy. Samochody testowała żona, bo to głównie ona miała nim jeździć i po jeździe CX5 ten samochodu natychmiast odpadł z listy rozważanych modeli m.in. z powodu dynamiki i pracy silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie i ogólnie rzecz biorąc ma rację i już wie o Outbacku i spodziewa się (nie pamiętam dokładnie ale chyba na jesieni) Forka w dieslu z CVT.

Nie ma racji. O Xt-ku z manualem nikt nie słyszał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym bym sie nie zgodzil !! On wie wszystko tylko troche inaczej.

Mazde 2.0 tez testowalem i ten Automat mnie nie zachwycil. Ale 2.0 N/A w takiej budzie. To musi wyc. Na 90 % Forek tez wyje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mazde 2.0 tez testowalem i ten Automat mnie nie zachwycil. Ale 2.0 N/A w takiej budzie. To musi wyc. Na 90 % Forek tez wyje
W artykule było wprawdzie o wersjach w manualu. Dla mnie naowa Mazda ma szansę przyciągnąć klientów ktorzy kupuja jedynie oczami. Dla mnie ten samochód do Forka się nie umywa.

Zresztą przyznam, że w salonie Mazdy 'przyznałem' że zaplanowałem zakup Forka, a wizyta jest jedynie celem oblookania konkurenta. Pan powiedział tylko - Forester = 'SUPER SAMOCHÓD' ! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To samo powiedział Pan w salonie Mitsubishi - oglądałem Outlandera :blush:

No cóż, pewnie dlatego, że taka jest prawda. Nowy Forek odjechał japońskiej konkurencji dość znacznie. Mam (jak wiesz ;) ) bezpośrednie porównanie pomiędzy Outlanderem a Foresterem - to zupełnie inne auta. O ile Outka wystarczy na pokopanie Mazdy, Toyoty czy równorzędną walkę z CR-V o tyle porównywanie go z Foresterem nie ma sensu. Po prostu. Inne samochody, inne założenia i inna technologia.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Własnie wróciłem z wakacji w południowej Norwegii. Przejechałem całą trasę z czterema osobami na pokładzie, samochód był załadowany po powałę, na dachu duży, wypakowany box. Ponad polowa z 3700 km w górach na asfaltowych drogach. Siłą rzeczy prędkość zgodna z przepisami, średnie spalanie 8,6. Poprzedni XT spaliał w takich samych warunkach ok. litr mniej, a więc rewelacji nie ma, ale wynik i tak chyba nie najgorszy. Szybkość z jaką otwiera się bagaznik jest denerwująca. Chetnie zrezygnowal bym z tego gadżetu. Za to dzieciaki siedzące z tyłu były zadowolne, bo miejsca jest tam zdecydowanie więcej. Wałkowany już temat podparcia lędżwiowego w fotelu kierowcy w moim przypadku był mocno na rzeczy. Przy stromych krętych podjazdach CVT rewelacja! Relingi bardzo wysokie. w połączeniu z dużym i wysokim, wyładowanym boksem i kołami z wysokim profilem opon dawaly efekt sporej niestabilności w ostrych zakrętach, albo na autostradzie przy mocnym bocznym wietrze. Do jazdy po asfalcie 19 z nizszym profilem były by lepsze. Na nasze drogi 18 sa chyba idealne. Harman-Kardon super!!!

Edytowane przez Zujki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...