Jump to content

Izotom

Użytkownik
 • Content Count

  5486
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Everything posted by Izotom

 1. Może: nie testowałem tego na sobie ale liczyłem na Twoje sprostowanie - bądź co bądź organizator powinien być na bieżąco Generalnie szkoda ale sprawa jest zrozumiała.
 2. Ej, jest jeszcze jeden konkurent: Dacia Duster.
 3. Polecam filmik na YT "Subariada Armenia" gdzieś tam jest pokazany ten podjazd - kilkanaście sekund. Ale ktoś nagrywał bo pamiętam taką scenkę jak ktoś pcha palcem XV'a Może chojny ma: to tam gdzie tubylcy na koniach mówili nam, że nie damy rady podjechać.
 4. Co do tego Ukraińca to bym jednak nie odpuszczał
 5. Taki podjazd mieliśmy w Armenii. Może mam filmik z tego podjazdu.
 6. Przyzwyczaiłem się do AT w Subaru i chwaliłem sobie (do dzisiaj jestem zakochany) Toyotę Sequoię: V8, benzyna, 230 KM, 3-biegowy automat, 4x4 z blokadami. Super auto na wyprawy: duże, wygodne, na ramie, przełykało każdą wachę. Dla mnie auto idealne. Co do Subaru to dzisiaj kupiłby man wyprawy nowego XV e-boxer: namiot dachowy, opony ATeki i auto gotowe na wyjazdy. Można pomyśleć o podniesieniu o 1 cal i ogrzewaniu postojowym.
 7. Niestety tak właśnie dajemy wycisk naszym Subarakom: bez dzidy nie da rady.
 8. Coś wisi w powietrzy bo znajomi wracali z Chorwacji i mogli przejechać przez Słowenię, Austrię i Niemcy tylko tranzytem (w Niemczech robią testy wjeżdżającym na ich teren). Ukraina przesunęła obowiązek kwarantanny do 1 listopada - nie wiem czy dotyczy to tranzytu. Rosja dalej nie wydaje wiz - oprócz tzw. biznesowych - informacja nie jest jasna z ich strony.
 9. Twardziele zatrzymują się w połowie i ukręcają wały i półosie
 10. Można wrzucić torsena na przód ale trzeba liczyć się, że wiskoza w centralnym szybciej się podda. Chyba lepszym rozwiązaniem jest przeniesienie napędu ze STI Marzy mi się takie autka na bazie XV...
 11. Ja miałem WRX ze skrzynią i tylnym dyfrem od Forestera 2.5 XT. A wcześniej oczywiście napęd był typowy od WRX. Zauważyłem, że auto radzi sobie bardzo dobrze kiedy wszystkie koła buksują - zawsze któreś łapie przyczepność i auto jedzie. Wykrzyże przejężdżałem i starałem się w takiej pozycji nie stawać, a jeśli już to przód musiał stykać się z gruntem - wtedy jedno tylne koło mogło być uniesione (bez styku z podłożem) Czasami lekkie przyhamowanie pomagało ale pod warunkiem, że nie było dużych oporów: jak auto siedziało w błocie albo w śniegu to nie pomagało. Takie działanie pomagało np
 12. Przednie dyfry są otwarte. Tutaj przydałaby się tzw. szpera elektroniczna. Można spróbować lekko kopnąć w pedał hamulca.
 13. Jak nie wypali Kaukaz może spyknąć się np. we wrześniu w Bieszczadach. A tam nalewki wchodzą aż miło
 14. Czekamy do końca sierpnia co będzie się działo w naszym kraju, na Ukrainie i w Rosji. Ale wszystko wskazuje, że będzie coraz gorzej.
 15. My raczej na ten weekend wybierzemy kierunek wschodni.
 16. https://przygody4x4.pl/wyprawy-i-imprezy/wyprawy4x4/bornesulinowo4x4/
 17. No cóż, jakiś rolnik rozpędził się i zaorał polna drogę: jakieś 200 metrów. Witamy w Mołdawi !
 18. Tylko, że wszyscy jechaliśmy tę samą trasę Kto miał silna potrzebę utaplania się to miał sposobność. Jak to piszą: chęć obłocenia czyli obłocenie
 19. Literki jak literki ale co jeszcze poeta miał na myśli, to jest wyzwaniem Bo jak dla mnie: trza-s-k-o-w-s-k-i
 20. Tak dziwnie opisałeś wielkość wpłaty, że trzeba być widzem TVP żeby zrozumieć ile w końcu to kosztuje... Pinćset plus? Plus ile? Plus za co? Już chciałem pesel zmieniać
 21. Szkoda, że nie spotkamy się przy ognisku i nie spędzimy całego wyjazdu razem, a to jest najlepsze w takich wyjazdach.
×
×
 • Create New...