Skocz do zawartości

Hot Hatch Hysteria


BartZ

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, mrusz napisał:

Fajnie, że sprowokowałem taką dyskusję choć jej treść nieco odbiegła od pytania...

Widać jestem dużym facetem i prawdziwym chłopcem i wiem czym chcę jeździć ;)

ps. choćby było wolniejsze, gorsze i archaiczne

Tez kiedyś myślałem, ze automaty są „dla tych co nie wiedza na czym polega prawdziwa jazda”. Do czasu, aż rozwaliłem w strzępy lewe kolano i czekała mnie rekonstrukcja więzadeł i długotrwała rehabilitacja. Żeby samodzielnie funkcjonować zapadła decyzja o zakupie auta z automatem. Bajka. Z unieruchomiona noga po 2 dniach sam jeździłem na rehab. I od tego czasu wygoda wzięła górę. Miałem nawet przez dwa lata mx-5 w automacie - i fakt, to było chyba jedyne auto gdzie ta skrzynia jakoś nie współgra z duchem auta. Manual z turbomiacie to była bajka. A w autach „szybkich”, jak Np Porsche czy C63AMG, którymi miałem okazje pojeździć po torze ze skrzynia automat... wiem ze jestem lamusem, ale nie wyobrażam sobie, żebym dał radę jeszcze biegi tam zmieniać. I tak było „angażująco” :)

Fajnie natomiast jeśli producenta stać na danie wyboru - chcesz automat, masz, chcesz manual,

masz - jak w M2.

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, mrusz napisał:

Fajnie, że sprowokowałem taką dyskusję choć jej treść nieco odbiegła od pytania...

Widać jestem dużym facetem i prawdziwym chłopcem i wiem czym chcę jeździć ;)

ps. choćby było wolniejsze, gorsze i archaiczne

Troche zle podsumowanie bo MT wcale nie jest gorsze , wolniejsze czy archaiczne , tak jak AT wcale nie odbiera zaangazowania i przyjemnisci zjazdy ;)

  • Super! 1
  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, matros1 napisał:

 

Duzi chłopcy, prawdziwi faceci itd itp jeżdżą czym chcą a nie tym co im TV czy gazeta powie :P

Nie długo dojdzie do tego że nie będzie wyboru wśród "męskich" silników tylko jakieś 1.0 Eco not for emocion itp. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ponton500 napisał:

No nie wiem, widze tu roznego rodzaju aluzje, ale i tak nie przekonaly mnie.

Dyskusja przypomina te w wątkach o mocy ;)  Każdy wybierze to, co mu bardziej odpowiada (o ile w ogóle taki wybór ma) i nie ma sensu na siłę przekonywać, że to decyzja dobra lub zła ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Zyzol napisał:

Dyskusja przypomina te w wątkach o mocy ;)  Każdy wybierze to, co mu bardziej odpowiada (o ile w ogóle taki wybór ma) i nie ma sensu na siłę przekonywać, że to decyzja dobra lub zła ;) 

???  .... właśnie do tego służy dyskusja...wymiana poglądów....ścierania się na argumenty....to sens forum.

4 godziny temu, ponton500 napisał:

M2 Competition w manualu jak cos

o zwykłym WRXie też kiedyś tak mówiono...... WRX STI 2020 ma w opcji posiadać automatyczną przekładnię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co macie do CVT ? Do skuterów doskonała :biglol:

To tak w temacie skrzyń AT ktore totalnie potrafi zepsuć fun z jazdy.

Edytowane przez turdziGT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, turdziGT napisał:

Ja niestety kompletnie nie klikam z tym rozwiązaniem , w żadnym samochodzie.

DLA jasności , STI tylko w 6MT , lub super skrzynia typu DSG/PDK . Skrzynia MT6 jest , gorzej z AUT. 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby mnie było stać to strzeliłbym sobie jakąś sekwencje z łopatkami do sti:D

 

Tylko żeby to działało tak jak trzeba... boje się , ze niezależnie od „zainwestowanej” kwoty byłby problem z tym urządzeniem i z jego serwisem.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.08.2019 o 23:26, mrusz napisał:

Pewnie powinienem pytać w innym wątku ale przy okazji porównania z poprzedniego postu zapytam tu: jeździł ktoś i m2/m2 comp i m3 e90/e92?  Najlepiej z manualną skrzynią biegów...

Powoli zastanawiam się nad zakupem. Suche dane znam. Przejechałem się m2, niestety z automatem.

Auto jako "kolejne w rodzinie", bardziej do okazjonalnych wyjazdów i samej przyjemności z jazdy niż do codziennego poruszania w mieście, bez wyjazdów na tor/pojeżdżawki

A jak Twoje ogólne wrazenia z m2 w at? Też się przymierzam, ale niestety żadna z łódzkich wypożyczalni nie ma auta w ofercie żeby pojeździć trochę przez zakupem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...