Skocz do zawartości

Subaru Outback [BT] (MY20/MY21 =>)


FilipBB

Rekomendowane odpowiedzi

25 minut temu, Blixten napisał:

P.S. Naprawdę długo miałem Outback'a w planach, a tu nagle pojawiło się Volvo i zwrot akcji.  

Właściwie, to mogę powiedzieć, że Subaru samo mnie zniechęciło abym kupił ich auto.  

Całkowicie Ciebie rozumiem.

Wprawdzie mogłeś kupić auto w innym salonie, przejazd Pendilino przyjemny. Ja auta kupowałem w Warszawie i Łodzi. Raz przelot, dwa razy podróż Pendilino, powrót nowym autem też fajny i miło wspominam. 

Tu jednak Volvo jest autem lepszym, lepiej wykonanym, silniejszym, z pięknym designem. Gra w segmencie premium, co czuć wyraźnie podczas obsługi sprzedażowej. Wybór wyposażenia jeśli ktoś lubi konfigurować, miażdży. Nie każdy za tym przepada, ja nie konfiguruję aut, bo znacznie odsuwa w czasie termin odbioru - biorę z placu co jest, natychmiast. Dlatego mamy samochód błyskawicznie. Teraz, gdy auta oklejamy, już kolor nie ma znaczenia nawet dla żony.

 

Edytowane przez mechanik
  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mechanik napisał:

jeśli ktoś lubi konfigurować, miażdży.

Oby nas tylko spalanie nie zmiażdżyło, bo wzięliśmy benzynową miękką hybrydę B5 250+14 KM. 

 

Godzinę temu, mechanik napisał:

Teraz, gdy auta oklejamy, już kolor nie ma znaczenia nawet dla żony.

Nigdy jeszcze nie oklejałem auta, ale chyba zacznę jak pomyślę, że każde zawsze jest obite od czyichś drzwi na parkingach.... :facepalm: 

Z kolorem właśnie mieliśmy największy problem - paleta kolorów na ten rok nie powala, a w końcu wybraliśmy taki, którego nawet nie widzieliśmy na żywo jak się prezentuje na tym modelu: 

 

 

Nasze córy określiły ten kolor jako "dziadkowy" :huh:

 

 

Edytowane przez Blixten
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Blixten napisał:

Z kolorem właśnie mieliśmy największy problem - paleta kolorów na ten rok nie powala, a w końcu wybraliśmy taki, którego nawet nie widzieliśmy na żywo jak się prezentuje na tym modelu: 

Mnie się podoba. V90 jest tak pięknym samochodem że nie mogę sobie nawet wyobrazić aby źle wyglądał. 

Jeśli chodzi o oklejanie, mogę polecić w Trójmieście. Oklejone oba nasze auta, na pewno jeszcze skorzystam przy kolejnych. 

Godzinę temu, Blixten napisał:

Oby nas tylko spalanie nie zmiażdżyło, bo wzięliśmy benzynową miękką hybrydę B5 250+14 KM

Oj tam,

Na pewno nie spali tyle co moje :D

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Blixten napisał:

Oby nas tylko spalanie nie zmiażdżyło, bo wzięliśmy benzynową miękką hybrydę B5 250+14 KM. 

 

 

Gratki, zadowolenia z auta. Ja swoją niemal dwuletnia przygodę z V90CC odbieram pozytywnie. Ale jestem raczej mało stały w uczuciach co do aut i rozstaliśmy sie bez żalu ;) Teraz chwila dla Audi. W trasie zdecydowanie na plus dla Niemca.

Co do spalania - wspominałem juz, ze V90 CC z D5 (ale to nie było jeszcze mild-hybrid) spala wiecej niż A6 45TFSI (265 koni, 2.0 mild) w trasie. W mieście to A6 to poniżej 15 chyba nie widziałem, ale w trasach całkiem spoko. Jadnak w V90C znacznie większa masa i prześwit wpływają na różnice. Na wyniki poniżej 10-12 w trasie bym nie liczył. Ale jak jeździsz te 20k km to chyba nie ma co sie przejmować.

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym co zwykle - niemocą, niechęcią i niekompetencją działu sprzedaży. Trzeba uprawiać turystykę zakupową, bo w miejscu zamieszkania standard odstaje od średniej wszystkich marek razem wziętych. 
Kupiłem 6 nowych Subaru i po 5 jechałem do @Raju, bo tylko on miał „moc”, kompetencje, umiejętności i wiedzę. I najzwyczajniej w świecie mu się chciało. Miał nawet cennik, który ponoć u lokalnego dealera miał dotrzeć dopiero za miesiąc. Cudotwórca normalnie.

 

  • Super! 1
  • Lajk 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tego wspomnianego w temacie silnika B5 250+w Volvo to jeździłem w XC60 i mnie w sumie zawiódł bo spodziewałem się, że lepiej będzie podawał, a  XT mi lepiej jedzie ;) Spalanie też rewelacyjne nie było bo poniżej dyszki nie zlazłem ale ja nie mam cierpliwości by tylko muskać gaz aby jak najmniej wyszło.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, spawalniczy napisał:

Tym co zwykle - niemocą, niechęcią i niekompetencją działu sprzedaży. Trzeba uprawiać turystykę zakupową, bo w miejscu zamieszkania standard odstaje od średniej wszystkich marek razem wziętych. 
Kupiłem 6 nowych Subaru i po 5 jechałem do @Raju, bo tylko on miał „moc”, kompetencje, umiejętności i wiedzę. I najzwyczajniej w świecie mu się chciało. Miał nawet cennik, który ponoć u lokalnego dealera miał dotrzeć dopiero za miesiąc. Cudotwórca normalnie.

 

Dziwnie miales doswiadczeniam. U mnie bylo totalnie odwrotnie.

Mam 5-te Subaru kupione w JM Auto. Nigdy nie potrzebowalem kompetentego sprzedawcy zeby kupic auto. Wiedzialem co chce kupic i po dogadaniu ceny (dostalem rabat na kazde auto) poprostu je kupowalem.Dwa XT i STI jak i OBK kupilem bez jazdy testowej.

Z checia kupilbym nowego OBK nawet z obecnym silnikiem ale mam jeszcze poprzedni model ktory sprawuje sie dobrze. Zadna moc i kompetencje sprzedawcy nie sa mi potrzebne do ew zmiany:)

Co serwisu zlego slowa nie powiem, nigdy nie zawalil.W 8/10 przypadkow mialem auto zastepcze na czas przegladu. Auto na weekend mialem 3-4 razy bez zadnego marudzenia.

Salon w Poznaniu na ile kojarze nigdy nie czieszyl sie dobra opinia.

Co do Volvo nie rozumiem pojecia " nagle sie pojawilo" :) Premiera byla wczoraj?

Nigdy nie rozwazylbym zakupy auta tej marki pod zadnym pozorem.

Bo koloro fajny, bo ma kartke dla psa i design, no nie:)

Mam w firme kilka sztuk XC60 i stwierdzam ze pod wzgledem czucia drogi,precyzji prowadzenia i pewnie tez dzialania napedu nie maja zadnego podejscia do nowego OBK. 

W OBK czujesz na kierownicy co sie dzieje na drodze, klei sie drogi jak szalony. W Volvo jazda jest wycofana,sztuczna ,troche jabym gral na konsoli.Zero feedbacku od auta.

Subaru jezdzi mi sie poprostu dobrze znajazac plusy ujmne i dodatnie.

Cala ta otoczka sprzedazowo salonowa dla mnie nie ma znaczenia i nie wplywa na zadowolonie z auta. 

 

 

  • Super! 2
  • Haha 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Lisek napisał:

Dziwnie miales doswiadczeniam. U mnie bylo totalnie odwrotnie.

Mam 5-te Subaru kupione w JM Auto. Nigdy nie potrzebowalem kompetentego sprzedawcy zeby kupic auto. Wiedzialem co chce kupic i po dogadaniu ceny (dostalem rabat na kazde auto) poprostu je kupowalem.


Ano dziwne. Ale to już problem SIP. Ja w sumie też nie potrzebowałem sprzedawcy, żeby dokonać wyboru. Ale żeby dokonać zakupu potrzebny jest samochód i cennik a z tym lokalny dealer miał problem.

Raju auto ściągnął dla mnie w kilka dni, cennik też nie był tajemnicą a rabat tematem tabu.

Dlaczego u jednego dealera można normalnie kupić samochód a u innego słucha się tylko dziwnych opowieści - nie wiem. 
Wiem jedno - jeśli dziwnym trafem trafi do takiego dealera Kowalski z ulicy, to odbije się raz i więcej nie wróci - psiocząc na markę. Ja znałem samochody doskonale i byłem na tyle zdeterminowany,  żeby zakupu dokonać 300 km dalej.

 

P.S. Dziś, patrząc z perspektywy już by mi się nie chciało. Jeśli oficjalny dystrybutor marki nie chce ze mną poważnie rozmawiać, to niech cała marka szuka sobie innego klienta.

Edytowane przez spawalniczy
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Blixten napisał:

Oby nas tylko spalanie nie zmiażdżyło, bo wzięliśmy benzynową miękką hybrydę B5 250+14 KM. 

 

Nigdy jeszcze nie oklejałem auta, ale chyba zacznę jak pomyślę, że każde zawsze jest obite od czyichś drzwi na parkingach.... :facepalm: 

Z kolorem właśnie mieliśmy największy problem - paleta kolorów na ten rok nie powala, a w końcu wybraliśmy taki, którego nawet nie widzieliśmy na żywo jak się prezentuje na tym modelu: 

 

 

Nasze córy określiły ten kolor jako "dziadkowy" :huh:

 

 

Myślę, że kolor wybraliście b. dobrze. Nie będzie wymagał myjni kilka razy w tygodniu.

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Lisek napisał:

Dziwnie miales doswiadczeniam. U mnie bylo totalnie odwrotnie.

Dziwne doświadczenia ? a może wszystko mi się przyśniło ? :biglol:

Dziwne jest to, że salon salonowi i serwis serwisowi nie równy, chociaż wszystkie autoryzowane. 

Nie miałem tyle szczęścia w Gdańsku co Ty w Poznaniu. 

 

8 godzin temu, Lisek napisał:

Mam 5-te Subaru kupione w JM Auto. Nigdy nie potrzebowalem kompetentego sprzedawcy zeby kupic auto. Wiedzialem co chce kupic i po dogadaniu ceny (dostalem rabat na kazde auto) poprostu je kupowalem.

Godzinna jazda wokół salonu wystarczyła mi podjąć decyzję o zakupie obecne XV. Właściwie to zanim wsiadłem do auta chciałem je kupić , bo wiedziałem czego oczekuję, nie zniechęcił mnie handlowiec, który nie wiedział gdzie się kasuje zużycie paliwa.  

Rabat ? To stolica Maroko - usłyszałem. Czy był dla mnie aż tak ważny ? Nie bardziej niż czas na wycieczki mega szybkim Pendolino. 

 

8 godzin temu, Lisek napisał:

Co serwisu zlego slowa nie powiem, nigdy nie zawalil.W 8/10 przypadkow mialem auto zastepcze na czas przegladu.

 

Nie chcę wyliczać wszystkich niepotrzebnych dyskusji i walki z serwisem począwszy od przelanego oleju o litr, kończąc na trzeszczących hamulcach, "bo tak ma być", "TTTM", "te na placu też tak mają", "w innych markach też trzeszczą", itd.  Na szczęście nie jestem po szkole muzycznej i nie dam sobie kitu wcisnąć.  

Znów punkt dla Ciebie, że mieszkasz w Poznaniu. 

 

8 godzin temu, Lisek napisał:

Auto na weekend mialem 3-4 razy bez zadnego marudzenia.

W Gdańsku to niemożliwe. Kolejny punkt dla Ciebie. Nie w moim stylu jest gonić Pendolino za dealerem. To dealer jest dla mnie, a nie ja dla niego.  

 

8 godzin temu, Lisek napisał:

Co do Volvo nie rozumiem pojecia " nagle sie pojawilo" :) Premiera byla wczoraj?

Jak jak lubię taką szyderę.... 

Już tłumaczę - nie brałem Volvo pod uwagę sądząc, że nie jest na moją kieszeń, a jednak, po tym jak zupełnie przypadkiem usłyszałem jakie rabaty oferują, auto nagle pojawiło się na liście do przetestowania. 

 

8 godzin temu, Lisek napisał:

Bo koloro fajny, bo ma kartke dla psa i design, no nie:)

Czy to śmieszne, że Volvo oferuje klatki, przegrody dla psów, dedykowane i dopasowane do różnych modeli ze swojej gamy, czy może raczej żałosne jest to, że Subaru nie oferuje kompletnie nic ? (tymbardziej, że wiemy już, że w innych krajach jednak można ?)  

Która marka wg Ciebie kreuje się na outdoorową, turystyczną, które auto bardziej kojarzy Ci się z rodzinnymi wycieczkami, czasami z psem, który również występuje w reklamach Subaru ? Moim zdaniem taki charakter i takich odbiorców ma Subaru, a jednak trudno Subaru zaoferować coś więcej dla psa niż tylko "water repellent seats" 

A design ? Outback to ładne auto, jednak moim zdaniem te kulfoniaste relingi strasznie je szpecą, a belki bez rowka T są średnio przydatne i nie ma siły żeby dodatkowo nie hałasowały przy szybszej jeździe. 

 

8 godzin temu, Lisek napisał:

Mam w firme kilka sztuk XC60 i stwierdzam ze pod wzgledem czucia drogi,precyzji prowadzenia

To gratuluję, że się powodzi, ale nie porównuj XC60 do V90CC, bo to dwa różne światy. 

Jeździłem jednym i drugim, i mając porównanie potwierdzam, że XC60 za bardzo się buja, słabo prowadzi w zakrętach, ale w V90CC jest znacznie lepiej.  

 

8 godzin temu, Lisek napisał:

i pewnie tez dzialania napedu nie maja zadnego podejscia do nowego OBK. 

Z tym, że nie mają "żadnego podejścia" to lekko przesadziłeś: 

 

 

 

Gdybyś krytykował Allterrain Mercedesa i/lub Allroad Audi za brak prześwitu to rozumiem, ale naprawdę uważasz, że między Subaru a Volvo jest aż taka przepaść ? 

 

8 godzin temu, Lisek napisał:

W OBK czujesz na kierownicy co sie dzieje na drodze, klei sie drogi jak szalony. W Volvo jazda jest wycofana,sztuczna ,troche jabym gral na konsoli.Zero feedbacku od auta. Subaru jezdzi mi sie poprostu dobrze

Nie wiem jak w innych modelach Subaru, ale XV prowadzi mi się doskonale, układ kierowniczy, zawieszenie i napęd są wybitne. Szkoda, że wyje i jest słaby. 

 

8 godzin temu, Lisek napisał:

Cala ta otoczka sprzedazowo salonowa dla mnie nie ma znaczenia i nie wplywa na zadowolonie z auta. 

Obaj lubimy Subaru, może nie w równym stopniu, ale co do jakości i kultury obsługi mamy już jak widać kompletnie różne oczekiwania. 

I nie wydaje mi się, że oczekuję zbyt wiele. 

 

Jak to ktoś kiedyś na TF celnie ujął: "życie jest za krótkie żeby jeździć jedną marką" i zgadzam się z tym. 

To trochę tak jakby całe życie jeździć na wycieczki tylko do Grecji twierdząc, że tam jest fajnie. Ja też lubię Grecję, ale na świecie jest wiele innych miejsc, które warto poznać. 

 

Edytowane przez Blixten
  • Super! 1
  • Lajk 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Blixten napisał:

Która marka wg Ciebie kreuje się na outdoorową, turystyczną, które auto bardziej kojarzy Ci się z rodzinnymi wycieczkami, czasami z psem, który również występuje w reklamach Subaru ? Moim zdaniem taki charakter i takich odbiorców ma Subaru, a jednak trudno Subaru zaoferować coś więcej dla psa niż tylko "water repellent seats"

 

Od strony 9.

file:///C:/Users/madam/AppData/Local/Temp/plejady%20nr97-2021spreads.pdf

 

Fajny artykuł polecam.:)

 

Edit:

Coś się nie chce link skopiować...ale można po nim dojść do artykułu.

Edytowane przez Rok z Bagien
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Rok z Bagien napisał:

Fajny artykuł polecam.:)

Fajny artykuł i fajne pieski :) 

... tyle, że ta miła Pani wozi je bez zabezpieczenia i pewnie na złożonej tylnej kanapie - takie duże psy i to dwa, w bagażniku się nie zmieszczą ... 

Edytowane przez Blixten
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Blixten napisał:

Nie miałem tyle szczęścia w Gdańsku co Ty w Poznaniu.


@Blixten podpisuję się pod wszystkim co napisałeś w tym poście poza powyższym. W Poznaniu nie - zdecydowanie nie. Kolega pisał chyba o Wrocławiu.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, spawalniczy napisał:


@Blixten podpisuję się pod wszystkim co napisałeś w tym poście poza powyższym. W Poznaniu nie - zdecydowanie nie. Kolega pisał chyba o Wrocławiu.

Mieszka we Wroclawiu i ma sie dobrze i jego dwa Subaru tez :)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Blixten napisał:

Dziwne doświadczenia ? a może wszystko mi się przyśniło ? :biglol:

Dziwne jest to, że salon salonowi i serwis serwisowi nie równy, chociaż wszystkie autoryzowane. 

Nie miałem tyle szczęścia w Gdańsku co Ty w Poznaniu. 

 

Godzinna jazda wokół salonu wystarczyła mi podjąć decyzję o zakupie obecne XV. Właściwie to zanim wsiadłem do auta chciałem je kupić , bo wiedziałem czego oczekuję, nie zniechęcił mnie handlowiec, który nie wiedział gdzie się kasuje zużycie paliwa.  

Rabat ? To stolica Maroko - usłyszałem. Czy był dla mnie aż tak ważny ? Nie bardziej niż czas na wycieczki mega szybkim Pendolino. 

 

Nie chcę wyliczać wszystkich niepotrzebnych dyskusji i walki z serwisem począwszy od przelanego oleju o litr, kończąc na trzeszczących hamulcach, "bo tak ma być", "TTTM", "te na placu też tak mają", "w innych markach też trzeszczą", itd.  Na szczęście nie jestem po szkole muzycznej i nie dam sobie kitu wcisnąć.  

Znów punkt dla Ciebie, że mieszkasz w Poznaniu. 

 

W Gdańsku to niemożliwe. Kolejny punkt dla Ciebie. Nie w moim stylu jest gonić Pendolino za dealerem. To dealer jest dla mnie, a nie ja dla niego.  

 

Jak jak lubię taką szyderę.... 

Już tłumaczę - nie brałem Volvo pod uwagę sądząc, że nie jest na moją kieszeń, a jednak, po tym jak zupełnie przypadkiem usłyszałem jakie rabaty oferują, auto nagle pojawiło się na liście do przetestowania. 

 

Czy to śmieszne, że Volvo oferuje klatki, przegrody dla psów, dedykowane i dopasowane do różnych modeli ze swojej gamy, czy może raczej żałosne jest to, że Subaru nie oferuje kompletnie nic ? (tymbardziej, że wiemy już, że w innych krajach jednak można ?)  

Która marka wg Ciebie kreuje się na outdoorową, turystyczną, które auto bardziej kojarzy Ci się z rodzinnymi wycieczkami, czasami z psem, który również występuje w reklamach Subaru ? Moim zdaniem taki charakter i takich odbiorców ma Subaru, a jednak trudno Subaru zaoferować coś więcej dla psa niż tylko "water repellent seats" 

A design ? Outback to ładne auto, jednak moim zdaniem te kulfoniaste relingi strasznie je szpecą, a belki bez rowka T są średnio przydatne i nie ma siły żeby dodatkowo nie hałasowały przy szybszej jeździe. 

 

To gratuluję, że się powodzi, ale nie porównuj XC60 do V90CC, bo to dwa różne światy. 

Jeździłem jednym i drugim, i mając porównanie potwierdzam, że XC60 za bardzo się buja, słabo prowadzi w zakrętach, ale w V90CC jest znacznie lepiej.  

 

Z tym, że nie mają "żadnego podejścia" to lekko przesadziłeś: 

 

 

 

Gdybyś krytykował Allterrain Mercedesa i/lub Allroad Audi za brak prześwitu to rozumiem, ale naprawdę uważasz, że między Subaru a Volvo jest aż taka przepaść ? 

 

Nie wiem jak w innych modelach Subaru, ale XV prowadzi mi się doskonale, układ kierowniczy, zawieszenie i napęd są wybitne. Szkoda, że wyje i jest słaby. 

 

Obaj lubimy Subaru, może nie w równym stopniu, ale co do jakości i kultury obsługi mamy już jak widać kompletnie różne oczekiwania. 

I nie wydaje mi się, że oczekuję zbyt wiele. 

 

Jak to ktoś kiedyś na TF celnie ujął: "życie jest za krótkie żeby jeździć jedną marką" i zgadzam się z tym. 

To trochę tak jakby całe życie jeździć na wycieczki tylko do Grecji twierdząc, że tam jest fajnie. Ja też lubię Grecję, ale na świecie jest wiele innych miejsc, które warto poznać. 

 

Tak po krotce XV swietne auto! Jezdzilem XV 20 E-boxer jak i 1,6. Oba super w swojej klasie i zjeglo slowa nie powiem.

Jeszcze raz odnosnie Volvo. Nie jest to marka ktorej auto chce posiadac.Owszem jest to auto znaczaco drosze i lepiej wykonane od Subaru ale nie spojrzalbym na nie przychylnym okiem bo oferuje spore rabaty. Religii czy nadkola to absolutna pierdola ktora nie ma wplywu na decyzje o zakupie auta przynajmniej dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Blixten napisał:

Godzinna jazda wokół salonu wystarczyła mi podjąć decyzję o zakupie obecne XV.

To masz szczęście :) Bo ja w Olsztynie to mogłem za kierownicę wsiąść na rogatkach miasta a cała jazda trwała 30 minut z czego ja kierowałem przez 15. Pan z salonu pytał czy aby na pewno umiem automatem jeździć - pewnie dlatego, że przyjechałem starą Hondą :P

  • Super! 1
  • Haha 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, RoadRunner napisał:

To masz szczęście :) Bo ja w Olsztynie to mogłem za kierownicę wsiąść na rogatkach miasta a cała jazda trwała 30 minut z czego ja kierowałem przez 15. Pan z salonu pytał czy aby na pewno umiem automatem jeździć - pewnie dlatego, że przyjechałem starą Hondą :P

Jakis czas temu bylismy na etapie szukania auta, z racji posiadania Forestera zainteresowalismy sie nowym OBK...

Niestety mam, mamy z zona podobne odczucia po wizycie w Subaru Olsztyn.

Tylko, ze my przyjechalismy Foresterem XT 2015 :rolleyes::P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, RoadRunner napisał:

To masz szczęście :) Bo ja w Olsztynie to mogłem za kierownicę wsiąść na rogatkach miasta a cała jazda trwała 30 minut z czego ja kierowałem przez 15. Pan z salonu pytał czy aby na pewno umiem automatem jeździć - pewnie dlatego, że przyjechałem starą Hondą :P


Byc moze chodzilo mu o to, czy potrafisz naciskac gaz w zakresie 58,4 - 63,4 %, by sprawnie przyspieszac ;) 

 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...