Skocz do zawartości

Subaru Outback [BT] (MY20/MY21 =>)


FilipBB

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem po weekendzie z nowym OBK, podsumuje krótko:

 

Jeśli przy zakupie Forestera (1,5 roku temu) kupiłbym tego Outbacka, dzisiaj nie szukałbym alternatywy. Jeździłbym szczęśliwy. Ale dzisiaj na OBK z Forestera się nie przesiądę, nie kalkuluje mi się to z tymi rozwiązaniami które ma OBK, a raczej których nie ma.

 

 

Dojeżdżę Forkiem do końca leasingu i pewnie zmienie markę. 

 

Co mnie zaskakuje na minus w OBK:

- ekran -kiedy używasz systemu Subaru wszystko ok. łatwy i intuicyjny. Ale używanie Android auto jest irytujące, a czasem niebezpieczne, bo skupiasz wzrok na tym małym ekraniku. Przekątna wyswietlania AA zdecydowane zbyt mała.

- polecenia głosowe - niby gada po polsku, rozumie po polsku, ale ja się nie potrafiłem z tym systemem dogadać. Polecenie nawigacji zrozumiało chyba z 3 może 4 raz na 10.

- brak wentylacji foteli

- mała pierdoła brak roletek, ani w drzwiach z tyłu, ani siatki oddzielającej przestrzeń bagażnika od siedzeń.

- drzwi już nie zachodzą na progi, ale nogawek ani razu nie ubłociłem.

 

Co mnie zaskakuje na plus w OBK:

- widoczność, w porównaniu do Volvo 90 CC petarda, Volvo 90 cc wywołuje wręcz uczucia klaustrofobiczne a tutaj pięknie wszystko widać, czuć przestrzeń w aucie.

- tak samo wygodny jak forester przy wsiadaniu i wysiadaniu, mocowaniu fotelika, zapinaniu dzieci w foteliku. Drzwi są duże i otwierają się na 90 stopni.

- przestrzeń bagażnika

- silnik i moc. nieporównywalnie lepiej niż Forek (niestety). owszem wysokie obroty są, ale silnik słychać przyjemnie jak mruczy a nie jak wyje. Dla mnie jest tutaj osiągnięty jakiś kompromis. Szału nie ma, ale jest już wystarczająco, no może prawie wystarczająco. 

- wyciszenie, to chyba największy przeskok z Forka na OBK.

- zawieszenia/napęd,to może nie tyle zaskoczenie i dla mnie to oczywista oczywistość to subaru więc jest super. dużo lepiej w odczuciach od każdego jednego auta jakim jeździłem.

 

Cena 227tyś zł. porównywalna do skody superb scout, dużo nieższa niż Volvo 90CC (wiem, wiem powinienem do 60 porównać). i to niby "tanio" a jednak już niewiele brakuje do przeskoku na inne (według mnie wyższe marki).

 

W tych pieniądzach zbliżamy się mocno XC60. i tym razem bym dopłacił do Volvo. Jednak poszukiwania auta optymalnego nadal będą trwały.

 

By the way - Forek jest ładniejszy od OBK według mnie.

 

 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, emdzy napisał:

Ale używanie Android auto jest irytujące, a czasem niebezpieczne, bo skupiasz wzrok na tym małym ekraniku. Przekątna wyswietlania AA zdecydowane zbyt mała.

 

Doskonale wiem o czym mówisz.... 

20210611_125713.thumb.jpg.478f5689b3e4ac26e05b95417157d6e3.jpg

W moim XV wygląda to lepiej 

 

25 minut temu, emdzy napisał:

- widoczność, w porównaniu do Volvo 90 CC petarda, Volvo 90 cc wywołuje wręcz uczucia klaustrofobiczne a tutaj pięknie wszystko widać, czuć przestrzeń w aucie.

To fakt, przestrzeń i widoczność w Subaru jest znacznie lepsza bez dwóch zdań. Osobom niższego wzrostu będą też przeszkadzały boczne lusterka, które są usytuowane wysoko.  

 

25 minut temu, emdzy napisał:

W tych pieniądzach zbliżamy się mocno XC60. i tym razem bym dopłacił do Volvo. Jednak poszukiwania auta optymalnego nadal będą trwały.

XC60 też trochę pojeździłem i w mojej opinii mocno się buja na nierównościach i zakrętach, układ kierowniczy jest masakryczny.

Daleeeeeko mu do precyzji  Subaru. 

Edytowane przez Blixten
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Blixten napisał:

Masz na myśli nowego NX bez bagażnika ? 

500 litrów katalogowo to jest bez bagażnika???

To tylko 60 mniej niż w Outbacku i 24 mniej niż w Camry. ;)

 

31 minut temu, Blixten napisał:

Jeszcze nie wymyślili lepszego asystenta od człowieka, który wszystko ogarnie ...

Herezja. A Subarowski ES???? Bez tego strach do auta wsiadać. :OO:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, swiercztom napisał:

nowe features po lifcie czy w EU po prostu niedostępne?

Niedostępne, w USA było już w MY20. Start stop na głównym ekranie pojawił się (w USA) po aktualizacji firmware stacji. U nas też na razie niedostępne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Blixten napisał:

Ta, jasne, z czego pewnie połowa w schowkach pod podłogą :biglol: 

Katalog mówi: Pojemność bagażnika (l) (pojemność nad podłogą) zestaw naprawczy - 500

Jak jest w realu nie wiem - nie macałem. 

a na przewóz psa znajdziesz kilka patentów :yahoo::

 

box pies1.jpg

box pies2.jpg

  • Zmieszany 1
  • Do kitu 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Jaca68 napisał:

Katalog mówi: Pojemność bagażnika (l) (pojemność nad podłogą) zestaw naprawczy - 500

Jak jest w realu nie wiem - nie macałem. 

Katalogi mówią różne rzeczy nt pojemności bagażników, spalania, itd. 

Tą samą miarką mierzyłem bagażniki w różnych autach. więc jako przykład; Outback ma tak samo szeroki ale dłuższy bagażnik od GLE, w którym podobna wg katalogu ma być 825 litrów ... 

Poza tym, w takim V90CC czy Outback'u dostaniesz koło dojazdowe, a nie żaden spray 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, swiercztom napisał:

 

7:31 AutoStop z interfejsu

7:48 wentylacja foteli

 

nowe features po lifcie czy w EU po prostu niedostępne? bardziej mi chodzi o wentylację foteli, można taką opcję "zamówić"?

Tak AutoStop, AVH masz z interfejsu i dobrze sie to klika, znajduje i etc, ale dlaczego trzeba to powtarzać za każdym razem kiedy ten sam kierowca wsiada za kierownice? Skoro pamięta ustawienie klimy, foteli, radia, lusterek, dlaczego nie zapamięta włączonego AVH, wyłączonego AutoStopa?

 

 

Za wentylacji foteli ... żal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym używał cały czas, nie lubie mokrej koszuli, a w forku zawsze takie mam po kilku godiznach jazdy. Jak widać każdy lubi co innego, no i między innymi dlatego warto chociaż mieć wybór, malutką opcję, żeby to było można mieć. a tutaj nic, na innych kontynentach mają u nas nie...dlaczego?

Tak samo jak z pożyczanym isofixem (dodatkowy zaczep, który umożliwia zaczepienie fotelika na srodkowym siedzeniu, w USA mają, my nie) , nie rozumiem takiej polityki, lubie mieć choćby możliwość wyboru.

 

Czuje że to była moja kilkuletnia przygoda z Subaru i zmienie marke.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, emdzy napisał:

ja bym używał cały czas, nie lubie mokrej koszuli, a w forku zawsze takie mam po kilku godiznach jazdy. Jak widać każdy lubi co innego, no i między innymi dlatego warto chociaż mieć wybór, malutką opcję, żeby to było można mieć. a tutaj nic, na innych kontynentach mają u nas nie...dlaczego?

Tak samo jak z pożyczanym isofixem (dodatkowy zaczep, który umożliwia zaczepienie fotelika na srodkowym siedzeniu, w USA mają, my nie) , nie rozumiem takiej polityki, lubie mieć choćby możliwość wyboru.

 

Czuje że to była moja kilkuletnia przygoda z Subaru i zmienie marke.

Tak jak z regulacją podparcia lędźwi. 

Nadal tylko Outback to ma? 

Jak miałem oba Forestery (MY 2013 i MY 2016) to regulacja podparcia odcinka lędźwiowego nie była dostępna w żadnej specyfikacji aut na EU, z wyjątkiem Outback w najwyżej wersji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Technotop Subaru Lublin miałem przyjemność w poniedziałek przetestować nowego Outbacka. Potwierdzam, że to auto skrojone dla mnie. Silnik lepiej pracuje od e-boxer, nie ma takiego zmulenia. Mam porównanie z Foresterem e-boxer i przyznam że Outbackiem na zakrętach buja, a przy hamowaniu lekko nurkuje przodem. Ogólnie wrażenie niesamowite, zazdroszczę tym, którzy już nabyli. Jakby ktoś chciał na weekend pojeździć Black Bandit w zamian za new OBK proszę i info :thumbup:

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kriskristoffers napisał:

Dzięki Technotop Subaru Lublin miałem przyjemność w poniedziałek przetestować nowego Outbacka. Potwierdzam, że to auto skrojone dla mnie. Silnik lepiej pracuje od e-boxer, nie ma takiego zmulenia. Mam porównanie z Foresterem e-boxer i przyznam że Outbackiem na zakrętach buja, a przy hamowaniu lekko nurkuje przodem. Ogólnie wrażenie niesamowite, zazdroszczę tym, którzy już nabyli. Jakby ktoś chciał na weekend pojeździć Black Bandit w zamian za new OBK proszę i info :thumbup:

Sugerujesz, że popełniłeś zakupowy błąd? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, absolutnie nie. Forester to świadomy wybór, bo XV trochę za małe wewnątrz na potrzeby mojej rodziny, a na Outbacka po prostu mnie jeszcze nie stać, bo cena ponad 200 tyś. i rata leasingu byłaby ponad 3000 PLN. Forester na miasto bardzo uniwersalny, a w trasie też daje radę. Jak leasing na Forka się skończy to kolejny na pewno będzie Outback.

  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Blixten napisał:

Radość z wyboru miesza się z niepewnością czy termin zostanie dotrzymany i auto przyjedzie zgodne ze specyfikacją... 

Nie bój nic, chińskie rączki poskładają Ci auto na czas. :thumbup:

A jeśli nie to zawsze możesz odzyskać zadatek w podwójnej wysokości. ;) 

Gratki i zadowolenia. 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Jaca68 napisał:

A jeśli nie to zawsze możesz odzyskać zadatek w podwójnej wysokości. ;) 

Zakładając, że umowa faktycznie mówi o zadatku a nie o zaliczce. Pewnie wiesz, że ludzie używają tych zwrotów zamiennie a to błąd

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, .Misza. napisał:

Zakładając, że umowa faktycznie mówi o zadatku a nie o zaliczce

Tak mówi Umowa, ten sam termin jest na fakturze i w tytule przelewu... .

Mam czym jeździć i nawet jeśli odbiór opóźni się o miesiąc czy dwa, nie będę na tym zarabiać .... no chyba, że Szwedzi zrobią klientów w balona tak jak Mercedes-Benz Polaków. 

Przede wszystkim chciałbym auto tak wyposażone jak je skonfigurowałem, a słuchy chodzą, że braki są nie tylko w słynnych półprzewodnikach, ale skórach na tapicerkę. Nie wiem czy zgodziłbym się na bawełnianą.....  

 

P.S. Naprawdę długo miałem Outback'a w planach, a tu nagle pojawiło się Volvo i zwrot akcji.  

Właściwie, to mogę powiedzieć, że Subaru samo mnie zniechęciło abym kupił ich auto.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...