Skocz do zawartości

Subaru Outback [BT] (MY20/MY21 =>)


FilipBB

Rekomendowane odpowiedzi

Zrobiłem dzisiaj kolejne kilkaset kilometrów krętymi drogami Chorwacji. Mam kilka wniosków:
- trzyma się drogi jak głupi; auto mocno dopakowane i idzie jak dzik - w żadnym wypadku  nie szukałem limitów przyczepności, ale wielu kierowców dziwiło się jakie mam tempo. Nawet jeśli na prostej mnie brało jakieś BMW czy Audi to potem byli moi przy pierwszym zakręcie. Kilku kierowców na światłach pokazywało kciuka w górę i obyczajalo co to za wynalazek B) właśnie o te przyczepność się trochę obawiam przy przesiadce na ATki Geolandar.
 
- coś dziwnego dzieieje się z oponami. Już wcześniej miałem takie przeczucie, ale dzisiaj to się potwierdziło: przy ciśnieniu 2,3 z przodu i 2,2 z tylu czuć nierówności. Ale jak wleci po 2,4 to jest git. Jakim cudem? Podczas jazdy testowej byłem zachwycony wybieraniem nierówności i jakie było moje zdziwienie, ze ciśnienie w demowce to 2,6. Na podobnym ciśnieniu odebrałem swojego i od razu zmnienilem na zalecane 2,3 przód i 2,2 z tylu na zimnej oponie. Z uwagi na to ze mamy lato to zazwyczaj ciśnienie było ciut wieksze: 2,4/2,3. I na 2,4 jeździ się fajnie. Dzisiaj cała trasa na 2,4 i 2,3 (27 stopni w cieniu) i było bez zarzutu. Ale jak na promie opony się wychodziły do 2,3 I 2,2 to od razu poczułem różnice - aż sprawdziłem czy nie robi się kapec… Po kilku zakretasach znowu wzrosło i komfort powrócił. Jakim cudem? Przeciez powinno być dokładnie na odwrót?
 
Dzisiaj kilka manewrów wyprzedzania na Kretych drogach, wiec trzeba było się spieszyć. Moc? Wystarczająca. To jak zapakowany pod sufit samochód z 4 dorosłymi osobami na pokładzie radzi sobie na zakrętach to jest majstersztyk. Wyjeżdżanie z kamienistego pobocza z przednim kołem w gorze - pikus. Żona ziewała bo dla niej to normalką, ale znajomi mieli niezły fan 

Chwalić taką żonę, ja nie mogłem dać czadu na Korsyce z powodu choroby lokomocyjnej pasażerki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze jak tak śledzę to forum to jestem przekonany , że z tymi wszystkimi zagwozdkami dotyczącymi techniki i eksploatacji auta Subaru powinny być w każdej szkole technicznej w Polsce na warsztatach . Politechniki najlepiej całą gamę . Forum jako ciało recenzujące magisterki i doktoraty. A i Dyrekcja powinna być zadowolona ze sprzedaży . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jacocz napisał:

Kurcze jak tak śledzę to forum to jestem przekonany , że z tymi wszystkimi zagwozdkami dotyczącymi techniki i eksploatacji auta Subaru powinny być w każdej szkole technicznej w Polsce na warsztatach . Politechniki najlepiej całą gamę . Forum jako ciało recenzujące magisterki i doktoraty. A i Dyrekcja powinna być zadowolona ze sprzedaży . 

Po prostu taki typ klienta. Ostatnio trochę siedzę na forum vw (przerabiam busa na kampera) i czasem mam ochotę na wejście Lobo i urządzenie konkursu ortograficznego. Tego się czytać nie da, gwałt na mózgu. Oczywiście nie generalizuje, ale ...

BBC022AD-C928-4DC3-9B4A-2A1B05CE2023.jpeg

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, orm napisał:

BUMMMMMMMM

ponizej 2.0 wiec i taniej by był u nas ;)

1.8 T ... już w Japonii czy i u nas ? @Dyrekcja

 

https://www.newsdirectory3.com/it-really-is-1-8t-turbo-power-subaru-outback-officially-unveiled-in-japan/

Było 7 stron wcześniej: 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taka ciekawostka w USA juz obniżają swoje OBKi z 6 generacji :) z braku levorga :)

 

https://www.subaruoutback.org/threads/2020-subaru-onyx-xt-lowering-kit.519033/#post-6034503

 

taki OBK 1.8T obniżony to substytut levorga 1.8 ;)

 

Edytowane przez orm
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, sartek napisał:

Wy te samochody na wakacjach myjecie czy dojeżdżacie czystymi? Mam jedno przyzwoite zdjęcie samochodu z wakacji, takie, na którym auto jest zasypane świeżym śniegiem ;)

Mój OBK aktualnie jest uwalony kurzem ze hej ;) po prostu ten kolor to sztos - kolor brudu.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.09.2021 o 09:34, orm napisał:

taka ciekawostka w USA juz obniżają swoje OBKi z 6 generacji :) z braku levorga :)

 

https://www.subaruoutback.org/threads/2020-subaru-onyx-xt-lowering-kit.519033/#post-6034503

 

taki OBK 1.8T obniżony to substytut levorga 1.8 ;)

 

IMO w obecnej generacji obnizanie ma sens z wizualnego punktu widzenia, bo po ostatnich zmianach kola wydaja sie za male do karoseri.

Poprzednia wersja wyglada dobrze podwyzszona i obnizona.

Taki obnizony Onyx bylby fajnym kombiakiem, jak ktos nie jezdzi w teren.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, orm napisał:

https://www.subaru.jp/legacy/outback/model/index/

 

zobaczcie na zmiany 2021 do 2020 np deska z zegarami ... pomijam juz silnik 1.8

 

ps  jak bylo przepraszaaaammmm

Nie było :)

Bardzo fajne zmiany. 

Deska rozdzielcza wreszcie dogoniła konkurencję, choć dla mnie mogłaby być opcją. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, orm napisał:

https://www.subaru.jp/legacy/outback/model/index/

 

zobaczcie na zmiany 2021 do 2020 np deska z zegarami ... pomijam juz silnik 1.8

 

ps  jak bylo przepraszaaaammmm

Zmiany ogólnie znane i były tu już przytaczane, ale takiego bezpośredniego porównania jeszcze nie było - bardzo fajne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, mechanik napisał:

Deska rozdzielcza wreszcie dogoniła konkurencję, choć dla mnie mogłaby być opcją. 

 

Jeszcze tylko mocniejszy silnik, a wtedy dogonią. 

Konkurencja ma jeszcze jedną zasadniczą przewagę nad Subaru - w innych markach bez najmniejszego problemu można wziąć auto na dzień lub weekend aby spokojnie przetestować auto w różnych warunkach, w Subaru jest to nie do przejścia. 

Godzinna jazda po mieście w korkach mi nie wystarczy, więc o Outback'u, mimo sympatii do marki, raczej mogę zapomnieć. 

Szkoda. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Blixten napisał:

 

Jeszcze tylko mocniejszy silnik, a wtedy dogonią. 

Konkurencja ma jeszcze jedną zasadniczą przewagę nad Subaru - w innych markach bez najmniejszego problemu można wziąć auto na dzień lub weekend aby spokojnie przetestować auto w różnych warunkach, w Subaru jest to nie do przejścia. 

Godzinna jazda po mieście w korkach mi nie wystarczy, więc o Outback'u, mimo sympatii do marki, raczej mogę zapomnieć. 

Szkoda. 

zależy od dealera we Wro JM Auto elastyczny jest i proponowali nam dużo więcej niz godzinka :). Powiem tak ... spokojnie Wrocław Trójmiasto plus rybka przy plaży i Trójmiasto Wrocław bym czasowo ogarną :) a jeszcze bym zdążył sie spalic na plaży :) pisze czasowo bo nie ustalałem limitu kilometrowego :)

 

Edytowane przez orm
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Blixten napisał:

Godzinna jazda po mieście w korkach mi nie wystarczy, więc o Outback'u, mimo sympatii do marki, raczej mogę zapomnieć. 

Szkoda. 

To może nie monopol ale na pewno pozycja dominująca. Tak jak pisałem, Subaru Bydgoszcz jest nastawiona na obsługę Trójmiasta, ponoć 80 % zbytu do 3-City. Rozmawiałem ostatnio z właścicielem nowego Forka, ponoć poziom obsługi to niebo a ziemia. Poza tym teraz koleją to 1:40 więc myślę że warto spróbować. P.S. Bydgoszcz ma ładną obwodnicę gdzie można jazdę autostradową wypróbować. 

  • Super! 1
  • Dzięki! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Kristofor napisał:

To może nie monopol ale na pewno pozycja dominująca

Monopol! 

 

41 minut temu, Kristofor napisał:

Subaru Bydgoszcz jest nastawiona na obsługę Trójmiasta, ponoć 80 % zbytu do 3-City.

Oba swoje Subaru kupiłem w Warszawie. W Trójmieście cena nie do negocjacji, ponadto tak pisze @Blixten

Godzinę temu, Blixten napisał:

Konkurencja ma jeszcze jedną zasadniczą przewagę nad Subaru - w innych markach bez najmniejszego problemu można wziąć auto na dzień lub weekend aby spokojnie przetestować auto w różnych warunkach, w Subaru jest to nie do przejścia. 

Inny salon trzeba wybrać. Tak to oznacza podróż, ale do Większego miasta w Pendilino żaden problem. 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś mnie pytał o spalanie OBK w mieście - przepraszam, ale nie mogę znaleźć tego wątku. Wczoraj jechałem z JM Auto na Leśnicę, więc w zasadzie prawie cały Wrocław jadąc przez centrum i zapchaną Kosmonautów. Godzina 15:20, więc korki. Spalanie: 11,9 l / 100 km bez start-stop.

  • Super! 1
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...