Skocz do zawartości

Subaru Outback [BT] (MY20/MY21 =>)


FilipBB

Rekomendowane odpowiedzi

On 10/23/2021 at 12:04 PM, mechanik said:

... to segment premium i konfigurujesz auto. Jak nie chcesz czekać, bierz z tego co jest. Jednak chodzi o to aby auto było pod Ciebie. Klienci tak chcą i tak jest w tej klasie aut.

Chyba nie pod klienta tylko pod jego portfel. Gdyby auta byłyby konfigurowane pod klienta to klient wybierałby np. kolor, a podgrzewane fotele byłyby we wszystkich wersjach, najwyżej nie korzystałby z nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.10.2021 o 12:04, mechanik napisał:

To że szału nie ma to oczywiste.

Wolnossacy słaby silnik, przekładnia CVT, średniak delikatnie mówiąc.

Jeździłeś w ogóle tym Outbackiem, czy tylko o nim czytałeś i słyszałeś? 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, kriskristoffers napisał:

Jeździłeś w ogóle tym Outbackiem, czy tylko o nim czytałeś i słyszałeś? 

Ten zestaw tj wolny ssak + CVT to rzetelny lecz slaby zestaw. Cudow tu nie bedzie.

Czy to w XV,E-boxer czy OBK. Jakos tam jedzie ale szalu nie robi.

Czas sie z tym pogodzic pomimo "ogolnego zadowolenia z auta".

Jezdzilem XV 1,6 CVT , Impreza 2,0 CVT MY 18, Forester SJ 2,0 MY19,OBK MY19 i MY21, Forester E-boxer MY20.

Najlepiej wypadl XV MY20 E-boxer ktorym tez jezdzilem. 

Kazde z tych aut bylo subiektywnie dynamiczne:)

Wieloktornie w moim OBK MY19 zdazalo mi sie przerwac manerw wyprzedzania z powodu braku "pary" pod maska:) 

Bardzo cenie sobie dobre prowadzenie i filozofie budowania aut przez FHI  ale nie jestem w stanie sobie dalej wmawiac ze 175 KM z 2,5 litra jest ok. Nie jest...

  • Lajk 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, kriskristoffers napisał:

Jeździłeś w ogóle tym Outbackiem, czy tylko o nim czytałeś i słyszałeś? 

Nie jeździłem autem ponieważ nie leży mi. Nie będę się umawiał na jazdę testową po to aby narzekać.

Podstawowe parametry weryfikuję najpierw. To auto nie spełnia moich podstawowych kryteriów więc nie ma sensu abym zajmował czas Panom z salonu.

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, kriskristoffers napisał:

Dobre, naprawę uśmiałem się. Nie jeździłeś, a narzekasz i niepotrzebny ferment ludziom w głowie robisz. 

Cóż ja takiego mianowicie napisałem? 

Gdyby był Outback XT 260 KM, na pewno bym się nim przejechał, albo nawet wybrał na następcę Forestera XT. 

Obecny Outback jest pięknym autem, jak rzadko udanym stylistycznie, niestety dostępny jedynie z najsłabszym silnikiem. Nie będę się do takiego auta przymierzać, ponieważ wiem jakie mamy z żoną oczekiwania co do dynamiki.

Dane techniczne są dostępne i one mi nie odpowiadają.

  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, kriskristoffers napisał:

Dobre, naprawę uśmiałem się. Nie jeździłeś, a narzekasz i niepotrzebny ferment ludziom w głowie robisz. 

Jezdzilem nowym OBK. Prowadzenie absolutna bomba, wykonanie i wyposazenie chyba najlepsze w historii FHI. Tylko co mi po tym jak po wcisnieciu gazu nic sie nie dzieje?

Czulbym sie nieco "oszukany" doplacajac za auto ok 60 tys PLN (kupilem MY19 za 173,5k PLN) dostajac pod maska "80% nowych czesci" generujacych symbolicznie lepsza subiektywna dynamike.

Cena na poziomie 231 tys PLN (biore pod uwage tylko topowe wersje) jest srednio do zaakceptowania gdy auto oferuje dynamike auta kompaktowego z przed 15-lat...

OBK XT 260KM w cenie powiedzmy do 250k PLN mialby moje zamowienie w ciemno bez jazdy probnej od reki....

 

  • Lajk 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Lisek napisał:

Ten zestaw tj wolny ssak + CVT to rzetelny lecz slaby zestaw. Cudow tu nie bedzie.

Czy to w XV,E-boxer czy OBK. Jakos tam jedzie ale szalu nie robi.

Czas sie z tym pogodzic pomimo "ogolnego zadowolenia z auta".

Jezdzilem XV 1,6 CVT , Impreza 2,0 CVT MY 18, Forester SJ 2,0 MY19,OBK MY19 i MY21, Forester E-boxer MY20.

Najlepiej wypadl XV MY20 E-boxer ktorym tez jezdzilem. 

Kazde z tych aut bylo subiektywnie dynamiczne:)

Wieloktornie w moim OBK MY19 zdazalo mi sie przerwac manerw wyprzedzania z powodu braku "pary" pod maska:) 

Bardzo cenie sobie dobre prowadzenie i filozofie budowania aut przez FHI  ale nie jestem w stanie sobie dalej wmawiac ze 175 KM z 2,5 litra jest ok. Nie jest...

 

Jako wciąż bardzo zadowolony posiadacz XV potwierdzam, że Subaru robi świetne auta, ale największy smutek człowieka ogarnia gdy trzeba wcisnąć gaz, a wtedy głównie co czuć to wycie silnika zamiast oczekiwanego przyspieszenia.

XV to świetne i zwinne auto do miasta i w lekki teren, ale nie na trasę. 

(Jeżdżąc iksfałem po 3mieście z reguły zostawiam w tyle sporo mocniejsze auta, nawet te, które chcą się ze mną pościgać, ale to bardziej kwestia przewidywania w którym momencie który pas warto wybrać i oceny które auto przede mną jest wolniejsze i należy je ominąć ;)

 

 

Z takim silnikiem jaki jest oferowany u nas w OBK, to dla nas jednak za mało. 

Moja Żona, która na codzień przyzwyczajona jest do 160 KM w Maździe, aż się roześmiała z radości gdy w Volvo wcisnęła gaz w podłogę mając tych koni 250. 

 

Oby przyszłość Subaru w Polsce nie wyglądała tak, że ich posiadaczami będzie garstka miłośników Subariad i Plejad, bo niestety, wszystko zmierza w tym kierunku. 

Edytowane przez Blixten
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Lisek napisał:

(...)Cena na poziomie 231 tys PLN (biore pod uwage tylko topowe wersje) jest srednio do zaakceptowania gdy auto oferuje dynamike auta kompaktowego z przed 15-lat...

OBK XT 260KM w cenie powiedzmy do 250k PLN mialby moje zamowienie w ciemno bez jazdy probnej od reki....

 

 

jeżeli za kilka lat zdecyduję się na powrót do SUV'a / crossover'a, to kilkuletnia używka z US / Kanady z silnikiem 2.4T będzie na mym celowniku (widziałem ostatnio na żywo nowego OBK i z zewn. sprawiał fajne wrażenie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, emdzy napisał:

mnie Volvo dobiło klaustrofobią (V90CC) Subaru OBK czuć przestrzeń w Volvo czułem się jak w czołgu... (pod tym względem czuje się fantastycznie w Foresterze....)

Forester ma super okno dachowe. 

Nie rozumiem dlaczego Outback ma takie malutkie.

Pamiętam że w Foresterach wszyscy kochaliśmy to okno, zawsze było odsłonięte, a otwarte w pierwsze cieplejsze wiosenne dni. 

  • Lajk 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.10.2021 o 22:27, Blixten napisał:

 

Moja Żona, która na codzień przyzwyczajona jest do 160 KM w Maździe, aż się roześmiała z radości gdy w Volvo wcisnęła gaz w podłogę mając tych koni 250. 

 

No widzisz, teraz pewnie bardziej rozumiesz, dlaczego jednak pozbyłem się V90CC a zostawiłem Żonie GLB35AMG ;) Tam dopiero jest radocha, jak się wciśnie gaz (nawet nie do podłogi) i nie koniecznie w trybie Sport+. 

Nie jest konieczne, da się bez tego żyć, ale jak można, to czemu nie. Można sobie wmawiać co się chce, że to bez sensu itd. ale jedyny powód, dla którego nie warto kupować mocnego auta to ekonomia. 

  • Super! 2
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Tsunetomo napisał:

No widzisz, teraz pewnie bardziej rozumiesz, dlaczego jednak pozbyłem się V90CC a zostawiłem Żonie GLB35AMG ;) Tam dopiero jest radocha, jak się wciśnie gaz (nawet nie do podłogi) i nie koniecznie w trybie Sport+. 

Nie jest konieczne, da się bez tego żyć, ale jak można, to czemu nie. Można sobie wmawiać co się chce, że to bez sensu itd. ale jedyny powód, dla którego nie warto kupować mocnego auta to ekonomia. 

Moja żona ma podobnie, z tym, że ma być moc, dynamika i musi być terenowe. 

Miało być takie auto żeby już nie usłyszała: "Kochanie, ale to nie jest do końca terenówka" :biglol: no i w sumie bardzo precyzyjnie się określiła. Jest mega zadowolona. W zasadzie to oboje jesteśmy mega zadowoleni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, mechanik napisał:

Moja żona ma podobnie, z tym, że ma być moc, dynamika i musi być terenowe. 

Miało być takie auto żeby już nie usłyszała: "Kochanie, ale to nie jest do końca terenówka" :biglol: no i w sumie bardzo precyzyjnie się określiła. Jest mega zadowolona. W zasadzie to oboje jesteśmy mega zadowoleni.

Moja zona otwarcie powiedziala ze jakakolwiek proba odebrania Jej FXT 18 bedzie grozila wnioskiem do sadu o rozwod z orzeczeniem o mojej winie:) 

  • Dzięki! 1
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Lisek napisał:

Moja zona otwarcie powiedziala ze jakakolwiek proba odebrania Jej FXT 18 bedzie grozila wnioskiem do sadu o rozwod z orzeczeniem o mojej winie:) 

No właśnie i jest problem na co zmienić, bo tu już nie jest kwestia norm emisji UE, tylko braku kontynuacji tego zacnego modelu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mechanik napisał:

Nie rozumiem dlaczego Outback ma takie malutkie.

Pamiętam że w Foresterach wszyscy kochaliśmy to okno, zawsze było odsłonięte, a otwarte w pierwsze cieplejsze wiosenne dni. 

W moim OBK było bardzo duże, większe niż w Forku. Bardzo lubiłam to okno... 

Teraz nie mam wcale i czasem mi brakuje ;)

 

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Aga napisał:

W moim OBK było bardzo duże, większe niż w Forku. Bardzo lubiłam to okno... 

Teraz nie mam wcale i czasem mi brakuje ;)

 

 

 

A do czego to okno?

 

Szyberdach, okno dachowe to moim zdaniem chyba najbardziej bezsensowne i bezużyteczne elementy samochodu. 

  • Zmieszany 2
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Blixten napisał:

Poco to się nogi noco ;)

Tobie może nie potrzebne innym jak widać tak

 

Chyba Tobie. ;)

 

Dlatego się pytam, gdybym wiedział, to bym się nie pytał bez sensu. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...