Skocz do zawartości

E-Boxer


chojny

Rekomendowane odpowiedzi

25 minut temu, radiolog napisał:

 

Od dawna tylko w zabudowanym, a ja pisałem o niezabudowanym.

Frog to skrajność.

"mam moc, ale nie będę jej używać", to nie po to kupuje się szybko przyśpieszające auta.

U mnie każdy AMG przejeżdząjący po doknami, robi to bardzo nieprzepisowo

A u mnie na osiedlu gdzie jest 40, miejscami strefa, najszybciej jeżdżą Fabie HTP i paździochy TDI. Na bank stuningowane pod 300 KM bo przecież nikt nie łamie przepisów mając 100 KM.

 

Jak wniosek ? Ano taki, że jedno z drugim ma tyle wspólnego co astrologia z astronomią. Mówienie, że kupuje się szybkie auta po to aby szybko nimi jeździć to jak mówienie, że na siłownię chodzi się głównie po to aby potem komuś w ryj dać. :facepalm:

  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, radiolog napisał:

 

Od dawna tylko w zabudowanym, a ja pisałem o niezabudowanym.

Frog to skrajność.

"mam moc, ale nie będę jej używać", to nie po to kupuje się szybko przyśpieszające auta.

U mnie każdy AMG przejeżdząjący po doknami, robi to bardzo nieprzepisowo

A po co kupuje się według Ciebie szybkie auta?

Myślisz, że każdy kupujący mocny i szybki samochód to psychopata nastawiony na łamanie ograniczeń prędkości i potencjalny morderca przepisowo jeżdżących kierowców w słabszych autach? A najgorsi są Ci w AMG i BMW M, co to celowo pod Twoim oknem jeżdżą nieprzepisowo i na złość?

Masz SBD - podobno całkiem dynamiczne jest? Czemu nie słabszy silnik? 

Może właśnie po to, żeby dynamicznie włączyć sie do ruchu na pasie rozbiegowym bez stresu, ze tir nadjeżdża z zawrotną prędkością 90km/h a Tobie pasa już brak? Może po to, żeby manewr wyprzedzania na krajowej trwał połowę krócej, a przez to jestem krócej na pasie do jazdy w przeciwnym kierunku? Może także po to, żeby mieć trochę przyjemności i świadomość, że mogę i nie muszę. Od udowadniania sobie kto jest szybszy jest tor, nie droga publiczna. I zapewniam Cię, że znakomita większość osób, które znam posiadających szybkie i mocne auta jeździ bardziej przepisowo niż sądzisz. 

Ale każdy ma swoje prawo do poglądów i opinii. Jeden lubi bułki a inny córkę młynarza. 

Pozdrowionka :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, radiolog napisał:

No to w takim razie pewnie kupuje się takie auta, zeby sobie udowodnić ze się ma dłuższego niż w rzeczywistości


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Wiesz co... to już nawet trudno parlamentarne skomentować. 

Życzę Ci jak najwiecej pogody ducha i dobrego samopoczucia :)

Z moje strony pas. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, radiolog napisał:

No to w takim razie pewnie kupuje się takie auta, zeby sobie udowodnić ze się ma dłuższego niż w rzeczywistości


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Każdy sądzi swoją miarą, Radiologu ;)

 

Ja mam do pracy jakieś 6 km , w tym ok 2 km 4 pasmowej obwodnicy. Od roku dojeżdżam 450 konnym V8, bo bardzo lubię dzwięk V8, a jak akurat jest te 500m gdzie mogę go trochę odkręcić to od razu mi humor poprawia. I wcale nie jestem najszybszy, już mnie nieraz panda z kratką wyprzedziła, albo biały bus. Sam fakt obcowania z zaawansowanym technicznie samochodem o dobrych osiągach wystarcza, nie ma potrzeby pokazywać tego wszystkim...

...ale gdyby subaru wypuściło jakąś fajną e-hybrydę, żebym mógł cichutko pojechać te kilkanaście km, z obiektywnie mniejszym spalaniem a większą mocą niż e-boxer, to już się ustawiam w kolejce, bo jednak kolega @Kukson nie zarezerwował mi tego GLC 43 AMG za 150 tyś, pewnie sam wszystkie kupił...

 

  • Super! 2
  • Haha 3
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, RoadRunner napisał:

że na siłownię chodzi się głównie po to aby potem komuś w ryj dać

A tak nie jest..? :huh:

 Kurde.., oddaję karnet.., 10 lat pieniądze w błoto.. i nawet nie ma komu dać w mordę..;)

Edytowane przez Dzik44
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel
39 minut temu, krist napisał:

ale gdyby subaru wypuściło jakąś fajną e-hybrydę, żebym mógł cichutko pojechać te kilkanaście km, z obiektywnie mniejszym spalaniem a większą mocą niż e-boxer, to już się ustawiam w kolejce,

Jeszcze nie trzeba się ustawiać w kolejce. :)

Dla mnie osobiście optymalne rozwiązanie to :

a) samochody dla tych, którym aktualna dynamika wystarcza, a dodatkowe Niutony od startu mogę też wykorzystać na trudniejszych odcinakach np. Subariady;

b) samochody, które zaspokoją oczekiwania odnośnie dynamiki tych spośród Państwa, dla których e-boxer to jednak "nie to" ;

c) samochody, które dadzą większy zasięg "elektryczny" tym samym obniżając też flotową emisję CO2 ( a co za tym idzie kary unijne )

d) wystarczające dostawy :)

 

Cóż, choć na bliski horyzoncie konkretnych rozwiązań dla b i c nie widać, ale jestem przyzwyczajony do starań długodystansowych.

Tak więc, gdy nadejdzie czas do ustawienia się w kolejce ( taka kombinacja b i c ) - dam znać.

 

Pozdrowienia

Edytowane przez Dyrekcja
  • Super! 4
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, radiolog napisał:

No to w takim razie pewnie kupuje się takie auta, zeby sobie udowodnić ze się ma dłuższego niż w rzeczywistości

 

 

czemu takie stwierdzenie budzi poczucie dyskomfortu  ?  

 

miłego szukania odpowiedzi, udanego poniedziałku ;)

 

 

 

 

 

 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tsunetomo napisał:

 

Masz SBD - podobno całkiem dynamiczne jest? Czemu nie słabszy silnik? 

Może właśnie po to, żeby dynamicznie włączyć sie do ruchu na pasie rozbiegowym bez stresu, ze tir nadjeżdża z zawrotną prędkością 90km/h a Tobie pasa już brak? Może po to, żeby manewr wyprzedzania na krajowej trwał połowę krócej, a przez to jestem krócej na pasie do jazdy w przeciwnym kierunku? Może także po to, żeby mieć trochę przyjemności i świadomość, że mogę i nie muszę.

Pozdrowionka :)

 

Mam SBD, ale już czeka na mnie e-boxer

Po krótkim testowaniu nie zauważyłem, żeby e-boxer byl zawalidrogą, czy nie poradziłby sobie na pasie rozbiegowym z tirem jadącym 90 km/h, czy nawet sprawnym wyprzedzeniem innego tira na zwykłej krajówce.

Mnie się ta koncepcja podoba i ja ją kupuję, nie rozumiem zmasowanej fali hejtu czy to na hybrydę subaru, czy sbd, zwłaszcza osób które jeżdżą czym innym, a obrzydzają akurat to rozwiązanie innym.

nie można się dowiedzieć ile osób już ma i jeżdzi  e-boxerem, natomiast jaki to nieudany model, to 2/3 tematu.

Nie twierdzę, że psychopaci w fabii TDI nie jeżdża, czy nawet w foresterach SBD, ale agresywniejszych jest zdecydowanie więcej w tych z V8-V10 i EMG.

A już największa reakcja na roboczą hipotezę długości...chociaż to tylko retoryczna figura była

  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stoję dzisiaj na światach obok RS6, ceramika, itp. Za moment zielone, start jak z procy (on nie ja :P), za 200 metrów wyprzedza go Hyunadai o mało nie hacząc krawężnika mając coś koło 100 na 50 km/h. Na pewno wina kierownika RS6 bo sprowokował a dwa to, że jechał tylko 50/60 a nie jak "fabryka" przykazała :)

 

Co do eboxera, to Forek w obecnej ofercie do mnie nie przemawia. Jakbym potrzebował auta stricte do miast to wybrałbym XV. Nie skreślam Subaru,  kibicuję aby trochę mocniejsza hybryda była a wtedy Forek jako uniwersalne auto jak najbardziej. Pozostaję jednak przy japońskiej motoryzacji. 

Edytowane przez RoadRunner
  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, RoadRunner napisał:

 

 

Co do eboxera, to Forek w obecnej ofercie do mnie nie przemawia. Jakbym potrzebował auta stricte do miast to wybrałbym XV. Nie skreślam Subaru,  kibicuję aby trochę mocniejsza hybryda była a wtedy Forek jako uniwersalne auto jak najbardziej. Póki co pozostaję przy japońskiej motoryzacji.

Ja tez kibicuje Subaru i kupiłem Legacy WR edition z Japonii :) Wkrótce przekładka. 

No i GLB 35AMG dla Żony, moze jej coś wyrośnie :)

 

  • Lajk 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, radiolog napisał:

No to w takim razie pewnie kupuje się takie auta, zeby sobie udowodnić ze się ma dłuższego niż w rzeczywistości

Rzecz w tym że jak to na TF  ktoś napisał,małego już mam i tego nie zmienię ale mogę sobie kupić takie auto jakie mi się podoba:P

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, krist napisał:

 bo jednak kolega @Kukson nie zarezerwował mi tego GLC 43 AMG za 150 tyś, pewnie sam wszystkie kupił...

 

Nawet dla mnie już nie było w takiej promocji ;)

 

5 godzin temu, radiolog napisał:

No to w takim razie pewnie kupuje się takie auta, zeby sobie udowodnić ze się ma dłuższego niż w rzeczywistości


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

U mnie w mieście w co drugim SQ7 za kółkiem są panie to one też mają małego i dlatego takimi jeżdżą?

Edytowane przez Kukson
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, radiolog napisał:

nie rozumiem zmasowanej fali hejtu czy to na hybrydę subaru, czy sbd, zwłaszcza osób które jeżdżą czym innym, a obrzydzają akurat to rozwiązanie innym.

Widocznie za pomocą hejtu leczą swoje kompleksy.

Ma to też inne dobre strony ....nijaki P.T. Barnum kiedyś powiedział nieważne, co o mnie mówią, ważne, żeby poprawnie pisali ....e-boxer ... 

 

a poza tym wszystkim Subaru stało się w Polsce marką dla jeszcze większych Indywidualistów :)

Dawniej się mówiło...jeśli nie masz jaj na cholerę Ci eSTIaj ...a dzisiaj zostaje powiedzieć .....nie jesteś pozerem bo jeździsz e-boxerem ;)

 

3 godziny temu, radiolog napisał:

A już największa reakcja na roboczą hipotezę długości...chociaż to tylko retoryczna figura była

Dokładnie.

Jeździsz "Afryką" to pewnie też miałeś przyjemność jazdy jakimś sportowym litrem....... to wiesz jak się tym  jeździ i dlaczego;)

No ale może faktycznie znajdują się tutaj właściciele STI<, którzy uskuteczniają nim tylko i tylko niedzielne slow driving.....

i to przecież oczywiste, że hejter z zespołem pragnień... Ive got the power... "kupuje" moc, ale nie z uwagi właśnie na moc 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, RoadRunner napisał:

Mówienie, że kupuje się szybkie auta po to aby szybko nimi jeździć to jak mówienie, że na siłownię chodzi się głównie po to aby potem komuś w ryj dać. :facepalm:

 

Kobiety i mężczyźni chodzą na siłownię w tym samym celu: żeby mieć piekne kobiece ciało.

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie.., ja chodzę na siłownię gdzie chodzą też bardzo fajne Panie..., ale mimo wszystko w ryj można dostać...:unsure: tyle że od własnej żony jak się człowiek trochę za bardzo zapatrzy na to czy owo...:drool:

Edytowane przez Dzik44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerażacie mnie...przecież nikt wam tego eboxera nie wciska na siłę...ludzie (ja) kupują tego typu auta z różnych względów, nie musi to być moc... gdzieś zaslyszalem tekst że Subaru nie kupuje się rozumem, ale sercem. Mnie i moja żonę nowy Forester ujął. Z tym czy innym silnikiem wziął bym jeszcze raz. Po dlugich bojach i wielu jazdach probnych tym i innymi markami wybralo serce a nie rozum. Chociaż rozum podrzucal hasło że to jedne z bezpieczniejszych aut na rynku i to przeważało sprawę... Odbiór nowego Forestera w sobotę... Nie mogę się doczekać....

  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerażacie mnie...przecież nikt wam tego eboxera nie wciska na siłę...ludzie (ja) kupują tego typu auta z różnych względów, nie musi to być moc... gdzieś zaslyszalem tekst że Subaru nie kupuje się rozumem, ale sercem. Mnie i moja żonę nowy Forester ujął. Z tym czy innym silnikiem wziął bym jeszcze raz. Po dlugich bojach i wielu jazdach probnych tym i innymi markami wybralo serce a nie rozum. Chociaż rozum podrzucal hasło że to jedne z bezpieczniejszych aut na rynku i to przeważało sprawę... Odbiór nowego Forestera w sobotę... Nie mogę się doczekać....


Gratulacje, po różnych jazdach próbnych , ja też w forestera czuje się jak w domu.
Silnik to nie wszystko.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkanie na parkingu, podchodzi do mnie od swojego XT do mnie jak wysiadam "no jak tam panie autko? dobrze chodzi?"

tak, lubię go, ma kopyto, spoko a on "Panie,  miałem ML, potem Q7, niech pan mi uwierzy, ale tak fajnie jak w tym XT

w żadnym z nich się nie czułem" nie bujał, nie musiał, widać że dziany facet. Po prostu zagadał i pojechał. Ten elektryk w środku wyszlachetniał w porównaniu z moim, ale nim jeszcze nie jeździłem. Będzie dobrze !

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, limeryk napisał:

Spotkanie na parkingu, podchodzi do mnie od swojego XT do mnie jak wysiadam "no jak tam panie autko? dobrze chodzi?"

tak, lubię go, ma kopyto, spoko a on "Panie,  miałem ML, potem Q7, niech pan mi uwierzy, ale tak fajnie jak w tym XT

w żadnym z nich się nie czułem" nie bujał, nie musiał, widać że dziany facet. Po prostu zagadał i pojechał. Ten elektryk w środku wyszlachetniał w porównaniu z moim, ale nim jeszcze nie jeździłem. Będzie dobrze !

 

sorry ale Forester XT a 2.0 NA to dwa różne światy 

 

"lubię go, ma kopyto" może naprawdę zmienić nastawienie do całego auta, to nie znaczy, że 2.0 NA czy e-Boxer są "złe" tylko tyle, że to inny świat motoryzacji ;)

 

oczywiście nie wszyscy mają takie potrzeby jak "ma kopyto" ale odnoszę wrażenie, że dużą grupa userów XT chyba nie zdaje sobie sprawy jak bardzo lubi te auta za silnik 

  • Super! 2
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, ketivv napisał:

ale odnoszę wrażenie, że dużą grupa userów XT chyba nie zdaje sobie sprawy jak bardzo lubi te auta za silnik 

Dla tego ja na swój motorek, chucham i dmucham..,;) olejek z filterkiem i dodatkami co 8kkm ," kadzidełka" (wodorowanie), filterki OEM.., dodadatki do paliwka ,  paliwko też tylko premium..,a teraz to mu  chyba jeszcze nawet maseczkę przed koranawirusami na dolot założę.. (jak się u nas tylko potwierdzą..) 

Co by się biedactwo jakąś cholerą nie zaraził..:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Dzik44 napisał:

Dla tego ja na swój motorek, chucham i dmucham..,;) olejek z filterkiem i dodatkami co 8kkm ," kadzidełka" (wodorowanie), filterki OEM.., dodadatki do paliwka ,  paliwko też tylko premium..,a teraz to mu  chyba jeszcze nawet maseczkę przed koranawirusami na dolot założę.. (jak się u nas tylko potwierdzą..) 

Co by się biedactwo jakąś cholerą nie zaraził..:D

Najlepiej postawić w garażu,nie jeździć, patrzeć na niego i cieszyć się że jest a na koniec przykryć płachtą żeby się nie zakurzył.To tylko rzecz służąca do przemieszczania się.

  • Super! 1
  • Haha 2
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...