Skocz do zawartości

E-Boxer


chojny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Kolegow.

Jak czytam wasze wnioski na temat Forestera hybrydy przypomina mi sie fragment  kultowej komedi i pytanie zadane w niej " po co jest ten mis".

(oczywiscie abstrahujac od norm emisji i calego tego cyrku)

....

Szkoda a juz sie troche na palilem.

 

Pozdrawiam

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, ketivv napisał:

 

Panta rhei kai ouden menei  :)

 

https://global.toyota/en/newsroom/corporate/20353243.html

 

"Toyota will accelerate the popularization of BEVs with more than 10 BEV models to be available worldwide by the early 2020s, starting in China, before entering other markets―the gradual introduction to Japan, India, United States and Europe is expected."

 

...

 

"Batteries are a core technology of electrified vehicles and generally present limitations relating to energy density, weight/packaging, and cost. Toyota has been actively developing next-generation solid-state batteries and aims to commercialize the technology by the early 2020s. In addition, Toyota and Panasonic will start a feasibility study on a joint automotive prismatic battery business in order to achieve the best automotive prismatic battery in the industry and to ultimately contribute to the popularization of Toyota's and other automakers' electrified vehicles."

 

Subaru BEV ma szanse kiedyś się pojawić

dlatego administracja Trump'a zrobiła to....

http://law.emory.edu/ecgar/content/volume-6/issue-1/essays/SAFE-vehicles-rule-trump-course-policy-shift-regulations.html

....i w międzyczasie COVID-19 mrozi chińska gospodarkę.......

co nie zmienia to faktu, że warto się przyglądać globalnym poczynaniom Toyoty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Xawery1939 napisał:

dlatego administracja Trump'a zrobiła to....

 

 

spoko, zawsze można najechać, spalić, splądrować w imię "pokoju na świcie"

 

 

dla mnie chyba ważniejsza jest siła argumentów jak argument siły 

tej różnicy poglądów chyba nie uda nam się przeskoczyć 

 

dlatego 

 

 

dziękuje za wyczerpująca dyskusję, ja ze swojej strony kończę 

 

 

  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel
7 godzin temu, Sergi napisał:

Szkoda a juz sie troche na palilem.

Najlepsza metoda weryfikacji, czy dany produkt jest OK do spełnienia "moich potrzeb", to samemu tenże produkt przetestować.

Przy czym, w przeciwieństwie do pralki, czy lodówki albo innego tego typu urządzenia, gdzie same dane techniczne pomagają w podjęciu decyzji w samochodach najważniejsze ( moim zdaniem !) jest to, co nam powie nasz własny "popometr" :) 

 

Pozdrowienia

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, ketivv napisał:

 

spoko, zawsze można najechać, spalić, splądrować w imię "pokoju na świcie"

 

 

dla mnie chyba ważniejsza jest siła argumentów jak argument siły 

tej różnicy poglądów chyba nie uda nam się przeskoczyć 

 

dlatego 

 

 

dziękuje za wyczerpująca dyskusję, ja ze swojej strony kończę 

 

 

Podziwiam Twoją cierpliwość do polemiki z takimi osobnikami. Ja skorzystałem z błogosławieństwa opcji „ignore”. Szkoda czasu na kogoś takiego, zgodnie z porzekadłem o polemice ... wiadomo z kim. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Czarne_Koronkowe napisał:

Żona jednak płacze, że Forek nie jedzie :D Ktoś chce przejąć leasing? :D 1500 km przebiegu i po wymianie oleju :D

Wychowałem potwora. Na co mi było dawać jej 270 KM.... Teraz wszystko jej stoi w miejscu :D


Oglądałem nowego Forestera, i tak jak było tu opisywane, ze dużo rzeczy jest na plus w porównaniu do Forestera rok 2015... od wygodniejszych foteli po nawiewy w słupku z tylu.

Nie mniej, każdy oczekuje czegoś innego w "jakości, sposobie" przemieszczania się od punktu A do punktu B.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, crimson111 napisał:

Wczoraj przejechałem się testowo - z przykrością stwierdzam, ze muszę potwierdzić słowa Twojej Żony....

Poza tym auto jest super, szkoda.

Wsiadłem do swojego Levorga i odjechałem smutny....


Oj, chyba uleglismy zbiorowej paranoi ;)Po Levorgu chce sie czegos wiecej i to jest wlasnie problem..., ze tego w Subaru juz nie ma. 
 

PS: o dziwnej pracy skrzyni biegow w Forester E-Boxer na autostradzie wspomnialem po jezdzie testowej: konkretnie chodzi mi o bezsensowne utrzymywanie wysokich obrotow - jakby silnik nie mial juz sily utrzymywac stalej predkosci na autostradzie i stad ciagle „podciagal“ na obrotach. 
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

19 minut temu, Christoph napisał:

PS: o dziwnej pracy skrzyni biegow w Forester E-Boxer na autostradzie wspomnialem po jezdzie testowej: konkretnie chodzi mi o bezsensowne utrzymywanie wysokich obrotow - jakby silnik nie mial juz sily utrzymywac stalej predkosci na autostradzie i stad ciagle „podciagal“ na obrotach. 

Nie jeździłem E-Boxerem ale z tego co czytam to w moim Forku SJ MY19 (ostatnie zmiany wprowadzone w tej generacji) skrzynia na drogach szybkiego ruchu zachowuje się podobnie, czyli po ustawieniu tempomatu powiedzmy na 140 km/h i przełączeniu skrzyni na "manual' jest piątka zamiast szóstki (nie pamiętam dokładnych obrotów). A po wbiciu ręcznie szóstki obroty spadają ale auto na ostatnim przełożeniu nie przyśpiesza a jedynie utrzymuje prędkość i tak samo jest przy niższych prędkościach (120-110, niżej nie sprawdzałem) oraz w przypadku wzniesienia drogi też nie daje rady i słabnie, trzeba redukować by nie zwalniać.

Szóstka w SJ działa podobnie jak nadbieg i podejrzewam, że tak samo jest z siódemką w E-Boxer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Karas napisał:

wiedziały gały co brały - chodzi  mi o forka B) jak myślisz jak długo wytrzymacie z tym wehikułem ? 

To zależy ile będę musiał wytrzymać z marudzącą żoną :D Ja naprawdę uważam, że dla niej jest to idealne auto. A

A co chcesz przejąć leasing w dobrej cenie? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Czarne_Koronkowe napisał:

To zależy ile będę musiał wytrzymać z marudzącą żoną :D Ja naprawdę uważam, że dla niej jest to idealne auto. A

A co chcesz przejąć leasing w dobrej cenie? :P

Ja proponuję Wam to jeszcze przemyśleć i kilka miesięcy pojeździć bo auto właśnie zanotowało spory spadek wartości jako, że nie jest już nowe i za pół roku może się sprzedać za podobne kwoty jak dziś. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Michał W. napisał:

Ja proponuję Wam to jeszcze przemyśleć i kilka miesięcy pojeździć bo auto właśnie zanotowało spory spadek wartości jako, że nie jest już nowe i za pół roku może się sprzedać za podobne kwoty jak dziś. ;)

Chłopie, a wiesz ile kosztuje rozwód? :D

  • Haha 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Karas napisał:

wiedziały gały co brały - chodzi  mi o forka B) jak myślisz jak długo wytrzymacie

U mnie jest tak samo. Żona chce dynamiczne auto i niestety nic w Subaru w PL dla nas nie ma.

Na nic tu "dupomierz" i subiektywne odczucia. Auto nie będzie jechać jeśli nie ma czym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel
3 godziny temu, Czarne_Koronkowe napisał:

Żona jednak płacze, że Forek nie jedzie ..............

Wychowałem potwora. Na co mi było dawać jej 270 KM..

Każda żona jest inna ( wiem, truizm :) ) Moja chętniej jeździ Foresterem e-boxer, niż spec B.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Christoph napisał:


Oj, chyba uleglismy zbiorowej paranoi ;)Po Levorgu chce sie czegos wiecej i to jest wlasnie problem..., ze tego w Subaru juz nie ma. 
 

No ta paranoja, to chyba zdrowy rozsądek :)

Jak nie mogę odjechać staremu Oplowi, który mi siedzi na zderzaku w sytuacji, gdy wyprzedzam na obwodnicy auto dostawcze, to lekko nie jest :)

Te wysokie obroty też zauważyłem, niepotrzebnie są utrzymywane. Myślę też, jeśli ten silniczek elektryczny coś wspomaga, to jak jeździ takie auto bez niego?

Naprawdę mi szkoda, jeszcze jakiś czas temu myślałem, że kupię sobie po prostu nowego Levorga, jak nie będzie nic lepszego, ale UE nas skutecznie sprowadza na ziemię.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym konstrukcji e - bokser jeszcze nie skreślał. Być może w kraju kwitnącej wiśni już pracują nad jakimś bardziej agresywnym softem. Zacznie w EU spadać sprzedaż to będą musieli coś wykombinować. Nie wierze żeby  feedback na temat auta i jego osiągów nie szedł do producenta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Dyrekcja napisał:

Każda żona jest inna ( wiem, truizm :) ) Moja chętniej jeździ Foresterem e-boxer, niż spec B.

 

Proponuję sprzedać spec B. Wtedy zacznie się awantura. :D

Edytowane przez RoadRunner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.01.2020 o 09:41, Dzik44 napisał:

Proponuję odpuścić sobie ten wątek...:mellow:

Zadośćuczynię propozycji Waćpana. Zrobię nawet więcej. Opuszczę to forum. Już nie raz pisałem, że jest ono lewackie. Kolejny raz się przekonałem, że tak właśnie jest! NA pohybel PO_walonym lewakom!  PAD moim Prezydentem!

P.S. Pozbywam się forka, złożyłem zamówienie na GLC 43 AMG, dostałem 16% rabatu. Wyszło mi porównywalnie z e-boxerem. Porównania nie ma...

P.S2. Już nigdy więcej w na wasze lewackie forum nie wejdę. Nie do zobaczenia/widzenia/czytania. Wracajcie do swojego tok.fm / gw/ tvn

 

Edytowane przez Achitofel Gilonita
  • Haha 1
  • Zmieszany 4
  • Do kitu 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...