Skocz do zawartości

Jaki samochód... elektryczny, .. bądź łódka ;-)


radekk

Rekomendowane odpowiedzi

Ja sugeruję Hyundai IONIQ. Miałem możliwość testowania auta elektrycznego. Mają też hybrydę, ale nim nie jeździłem.

 

Bardzo fajnie auto. Super jedzie w trybie sport. Dużo lepiej wygląda od Priusa, ale to już moja opinia :-)

Edytowane przez NonPhixion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, przemekka napisał:

Zamiast o elektryku pomyśl o LPG. ;)

 

Ta i w mieście nie wjadę na połowę parkingów podziemnych. Poza tym gaz może być do grzania chałupy, a nie do samochodu:P

Zresztą chodzi o wykorzystanie solarów i tak samo nie katowania silnika i jeżdżenia w ciepłe zima jak czesto robię trasy w granicach 1-2km i tak po 30 razy w ciągu dnia, co będę chodził jak mogę jeździć;)

 

1 godzinę temu, chojny napisał:

 

Najlepiej Opel Omega 2,0 kombi :thumbup: Na wyjazdy do IKEI jak znalazł B)

Senator, Panie, tylko Senator. Pod Ikeę jak panisko trzeba podjeżdżać żeby myśleli że jakieś dyplomaty przyjechały:mrgreen:

Np taki

B0FB506A-F919-469D-ADD6-29CC2997A178.jpeg.3a6e82327ed519fb287243dc52228199.jpeg

:D

 

1 godzinę temu, chojny napisał:

Aaaaa, czyli nie dla siebie żeby dwoma autami w jedno miejsce w tym samym czasie jechać? :P

:facepalm:szanowny Panie na lawecie przecież  będę ciągnął żeby prądu nie zużywał:mrgreen: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Kapic napisał:

Używany Nissan Leaf I. Najlepiej sprowadzić z USA. 

 

Ludzie są bardzo zadowoleni, nie ma ognia ani jakiejś wielkiej ekscytacji ale to podobno jeden z najlepszych elektryków co codziennego bujania się w koło komina. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak poprzednicy napisali Nissan Leaf lub i3 tylko trzeba pamiętać, że bateria się degeneruje z czasem no i zimą zasięg jest mniejszy. Wszystko zależy ile km planuje się jeździć na jednym ładowaniu. Ładowarki publiczne zaczynają być płatne i cena wyższa niż z gniazdka z domu (tyle, że dłużej) - tu też trzeba uważać czy instalacja da radę. Do jazdy wokół komina fajny pomysł a jak ma się do tego ogniwa słoneczne to już może być całkowicie za free.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli patrząc na wasze propozycje można powiedziec że już całkiem fajne elektryki można kupić do jazdy po mieście. Więc stwierdzam, że muszę poczekać, bo nie ma obecnie nic co by spełniło oczekiwania:biglol: 

Chyba najbardziej jag spełnia, ale kosztuje sporo ponad zakładany budżet, w dodatku mam wrażenie, a przynajmniej w tych które widziałem, to środki jakieś takie nieadekwatne do ceny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem o czym piszesz, szukałem ostatnio auta, coupé, przynajmniej 470 koni, RWD, żeby palił 3,2l/100km, 7 miejscowe, do tego uciągu lawety 3 tony, w cenie do 80Tpln. Tylko nowy z 7 letnia gwarancja, przeglądy free, najlepiej Subaru ale wykończony jak Bentley. Tak żeby się w oczy nie rzucał ale mi się podobał i miał agresywna sylwetkę oraz bagażnik minimum 600L. Zwinny w mieście, szybki na autostradzie i co by na działkę pod spora górkę po wyrypie i błocie dawał radę. Benzyna, wolnossąca, najlepiej do 2L bo akcyza ale żeby ładnie dołem jechał bo nie lubię kręcić silnika pod czerwone. 

 

:mrgreen:

  • Super! 1
  • Haha 8
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, GREGG napisał:

@radekk a może coś takiego na prąd ;)

 

 

BLfktkqTURBXy9hMTU4NGQ0MWQ3ZWI0ODQxMjAzZmQ0YWIzNThmMDk0OS5qcGVnkpUDzOd_zQgFzQQmkwXNAYrM3g.jpg

Co to? Zrobię powiedzmy na ładowaniu z 500 km, albo naładuje baterie w 15 minut, może w zamian za samochód w trasy też pójdę w elektryka:mrgreen:

 

44 minuty temu, chojny napisał:

Wiem o czym piszesz, szukałem ostatnio auta, coupé, przynajmniej 470 koni, RWD, żeby palił 3,2l/100km, 7 miejscowe, do tego uciągu lawety 3 tony, w cenie do 80Tpln. Tylko nowy z 7 letnia gwarancja, przeglądy free, najlepiej Subaru ale wykończony jak Bentley. Tak żeby się w oczy nie rzucał ale mi się podobał i miał agresywna sylwetkę oraz bagażnik minimum 600L. Zwinny w mieście, szybki na autostradzie i co by na działkę pod spora górkę po wyrypie i błocie dawał radę. Benzyna, wolnossąca, najlepiej do 2L bo akcyza ale żeby ładnie dołem jechał bo nie lubię kręcić silnika pod czerwone. 

 

:mrgreen:

Zapomniałeś dodać i żeby brzmiał jak jakieś V8.

 

Mi wystarczy żebym mógł sklepać takie pojazdy

54C0B4C0-A108-423D-AF17-55AD94A9A316.thumb.jpeg.927148242473dee3d50085346e5e6eb9.jpeg

 

A później jechać nim i sklepać takie

EBEF2013-1A35-48C6-8458-9E2FE201B4F1.jpeg.73564f192347bc938dc86042b638e5db.jpeg

:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, radekk napisał:

Co to? Zrobię powiedzmy na ładowaniu z 500 km, albo naładuje baterie w 15 minut, może w zamian za samochód w trasy też pójdę w elektryka

 

Fisker Karma. Nie ma problemów z zasięgiem, bo może się ładować z silnika spalinowego, można ładować  z gniazdka, są panele słoneczne na dachu... i porządnie zapindala :)

 

Widuję takiego czasem w Katowicach, ktoś mieszka w kamienicy i ładuje - kable spuszczone przez okno z drugiego piętra :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupowaliśmy aktualne auto braliśmy pod uwagę hybrydę plug in ale ta zabawa z kablem nas zniechęciła. „Spece” mówili ze ładowarki indukcyjne nie wejdą do użytku. Z tego co widzę na stronie ma być tak opcja dostępna w 2019 ;)

 

To ze dzisiaj nie ma tego czego szukamy nie znaczy ze nie będzie jej jutro ;)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też ostatnio przeglądałem ofertę elektryków , ale to chyba jeszcze nie ten czas , przynajmniej w Polsce , ceny nowych u dealerów są kosmiczne , brak ulg , udogodnień , w takiej dziurze jak Nowy Sącz brak stacji do ładowania , myślę że z 5 lat jeszcze i zacznie sie bum na te auta , wtedy pewnie kupię takie wozidło bo to super opcja na miejskie toczydło , póki co we wtorek odebrałem Smarta fortwo , i sie zakochałem w tym wozidełku :);). Parkowanie i zawracanie to niewiarygodna przyjemność :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, chojny napisał:

To ze dzisiaj nie ma tego czego szukamy nie znaczy ze nie będzie jej jutro ;)

 

Dokładnie, pojeżdżę, wypróbuje obecnie dostępne rozwiązania i poczekam i zobaczę za rok, może wtedy będą ciekawsze propozycje. Niby Volvo ma wprowadzić elektryka w XC40, BMW niby też zastrzegło nazwy iX z różnymi numerkami, więc jeśli faktycznie w ciągu roku zaprezentują to można się spodziewać że też trochę więcej się tego pojawi.

 

9 minut temu, carfit napisał:

 póki co we wtorek odebrałem Smarta fortwo , i sie zakochałem w tym wozidełku :);). Parkowanie i zawracanie to niewiarygodna przyjemność :) 

Fakt w RS brak tradycyjnego ręcznego, nie ma jak podciąć:P:mrgreen:

 

Na dzień dzisiejszy elektryka widzę tylko na zasadzie jako drugie mniejsze auto na krótkie dystanse gdzie spalinowe nawet się nie rozgrzeje, żeby wyskoczyć sobie na zakupy do miasta itp, a drugie, a raczej pierwsze, większe, spalinowe najlepiej z dużym silnikiem na wyjazdy w dalsze trasy. Bo do tych zastosowań na elektryka sądzę że będzie trzeba poczekać jeszcze kilka lat. Wówczas elektryk na codzień i w trasy, a coś mniejszego mocnego typowo do zabawy czy żeby zaliczyć POM żeby każdy słyszał że jadę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.06.2018 o 07:13, chojny napisał:

 

 

 

 

 

 

I3 fajne jest bo jest RWD :P

 

 

W sumie to kombinujesz bez sensu, po co kupować dwa auta jak możesz kupić jedno. 

 

330e (40km zasięgu elektrycznego) lub 530e (50km zasięgu elektrycznego) i kłopot z bańki ;)  

Teoretycznego warto dodać bo w praktyce to zaledwie połowa tego co deklaruje producent zwłaszcza w zimie.To zreszta dotyczy kazdego elektryka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakby kosztował 15kpln, albo były jakieś mocne ulgi na elektryki to brałbym takiego

 

http://www.6e.romet.pl/

 

ewentualnie wariant niskobudżetowy

 

https://www.otomoto.pl/oferta/fiat-cinquecento-fiat-cinquecento-elektryczny-ID6Apnfv.html#4ad898e19a

Edytowane przez kubanow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainteresowanym tematem polecam:

 

https://www.youtube.com/user/fullychargedshow/videos

 

 

W Polsce infrastruktura musi jeszcze nadgonić, na wyspach codziennie kilka elektryków widuję. Sąsiad ma BMW 3-kę hybrydę ładowaną z gniazdka, na codzienne dojazdy mu wystarcza. Kilka ulic dalej stoi zaparkowana Tesla, pod szkołą codziennie widzę Leafa, pod marketami czy jakimś zoo miejsca parkingowe z ładowarką są ciągle zajęte. Czy to się podoba czy nie, to jest przyszłość transportu, jeszcze z 10 lat i z baterią solid state byle Golf-e pojedzie 700 kilometrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdyby tu ...przenieść złośliwe żarciki z wątku o LPG i zastosować tamtejszą retorykę, to należało by entuzjastom "nowego" napisać, że prąd jest do odkurzaczy, albo ulubione: prąd jest do kuchenek (indukcyjnych). :P

Sorry. Nie mogłem się powstrzymać... :mrgreen:

  • Haha 2
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   2 użytkowników

×
×
  • Dodaj nową pozycję...