Jump to content

radnor

Użytkownik
 • Content Count

  1082
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  7

Everything posted by radnor

 1. Zorganizować wyjazd to dla mnie żaden problem jeśli masz grupę pewnych osób, które mogą zorganizować sobie urlopy, plany rodzinne, transport i całą resztę z krótkim wyprzedzeniem. Już kilka razy wyjazdy do strefy organizowałem i wiem jak to wygląda z dograniem grupy z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem, a co dopiero "za 3.5 tygodnia zwolnił się termin". W razie czego pisz.
 2. Chyba wszyscy zainteresowani są na naszej grupie Whatsappowej, ale dla potomności napiszę jak się sytuacja rozwinęła. Pierwotny termin wrześniowy wypadł z kalendarza dosłownie 4 tygodnie przed wyjazdem - rząd Ukrainy 28go sierpnia zdecydował się zamknąć granice na miesiąc. Oficjalnie bo covid, mnie oficjalnie z powodu różnych przepychanek dyplomatycznych, bo granice są już otwarte mimo lawinowego wzrostu nowych przypadków wirusa. Przez to, że grupie ciężko było przełożyć wszystkie urlopy i plany "na za tydzień" oraz z uwagi na bardzo niestabilną sytuację na najbliższych
 3. Nie ma za co, drogi spamujący bocie. Czy leci z nami moderator?
 4. Trochę późno zobaczyłem twoją odpowiedź - nadal jesteś chętny? Mamy termin 27.09 (wyjazd z Kijowa) do 1.10 (powrót wieczorem), piszesz się? Wyślij mi PW jeśli tak, dodam cię do naszej grupy whatsappowej.
 5. Gębą śmieje się przez całą jazdę testowa, fun factor 6/10.
 6. Hahaha super zabawa, dawno nie miałem takiego funu z jazdy! Fun Factor - 6/10... No ale czego spodziewać się po gościu, który robi ogromne zdziwione oczy za każdym razem, kiedy widzi ten sam kłirk w 47tym samochodzie w tym miesiącu.
 7. Doug co prawda często pokazuje że niezbyt zna się na samochodach, ale 22B zawsze warto obejrzeć.
 8. Tymczasem w Mongolii https://www.google.co.uk/maps/@49.0294805,104.0472184,2a,42.9y,203.19h,83.14t/data=!3m9!1e1!3m7!1sVwBliQ6pa-8IQasvvLN49A!2e0!7i13312!8i6656!9m2!1b1!2i29
 9. Oby do września przeszło, zwłaszcza że mam już konkretne plany co robić na miejscu na ten wyjazd.
 10. Nocleg i przewodnik są już załatwione, data w kalendarzu, jedyne co trzeba zrobić to zjawić się o 7 rano w Kijowie we wskazanym miejscu.
 11. EDYCJA - przepraszam za duplikat
 12. Krótko po północy w strefie zaczął padać deszcz, na chwilę obecną nie ma potwierdzonych informacji o nowych ogniskach!
 13. Ze złych - ucierpiała stacja Janów, na razie stan całości nie jest mi znany: A Same pożary można śledzić tutaj: https://firms.modaps.eosdis.nasa.gov/map/#z:14;c:30.1,51.4;t:adv-points; Skala jest mniejsza, ale płonie las między Prypecią a elektrownią, według moich znajomych spory oddział został oddelegowany do ochrony miasta, pojazdy IMR wycinają przesieki w lesie żeby chociaż spowolnić ogień. Niestety wiadomo co będzie priorytetem jeśli elektrownia będzie poważnie zagrożona. A tak
 14. Napro bzdur nigdy nie publikują, poza tym warto śledzić Alexandra Sirotę na FB. Szef Chernobyl Tour też jeździ po strefie i filmuje, ale już drugi raz dzisiaj podkolorował mocno dla klików (dorysowali w photoshopie czerwone płomienie w dymie pod samą prypecią...).. Generalnie jest chaos, staram się nie śledzić plotek i czekam na relacje znajomych ze strefy, jeden mieszka we wsi Ditiatki przy samej granicy, niestety teraz wjazd wewnątrz mają tylko ważniejsze osoby. Z dobrych wiadomości - zaczął właśnie padać deszcz.
 15. Niestety potwierdziły się informacje o obozie dla dzieci "Szmaragdowy".. Z osady drewnianych domków pomalowanych w sceny z radzieckich bajek i opowieści ludowych został tylko pył.. Tak wyglądał jeszcze niedawno.. https://www.forgottenchernobyl.net/emerald-childrens-summer-camp-in-chernobyl
 16. Niewiele z tego dnia pamiętam, ale podobno kotka od czasu grilla nikt nie widział
 17. Założyłem grupę na WhatsAppie, jeśli ktoś jeszcze chce dołączyć to poproszę o PW.
 18. Jasna sprawa. Chociaż podobno promieniowanie zabija wirusa, więc to jakby nie patrzeć jedno z najbezpieczniejszych miejsc w okolicy.
 19. Kochani moi. Proponuję zaczekać z ostatecznymi depozytami i lotami aż wszystko się uspokoi i wyjaśni. Szczerze wątpię, żeby Ukraina została zamknięta do jesieni, ale w obecnej sytuacji trudno cokolwiek planować. Proszę tylko o potwierdzenie kto jest wciąż w 100% zdecydowany i tylko powódź, pożar i plaga szarańczy go od pomysłu odwiedzie, żebyśmy mieli przynajmniej tą minimalną liczbę pewnych członków wyprawy. Przy okazji jeśli ktoś na forum nie zagląda często i woli kontakt np. przez Whatsappa, proszę o PW i podam namiary na swój profil FB i nu
 20. Od dzisiaj wieczorem granice Ukrainy są zamknięte. Odwołano też wejścia do samej elektrowni, ale dla osób już na miejscu z wjazdem do strefy problemów nie ma. Do września raczej się to wszystko uspokoi, chyba że wróci ZSRR i zamknięte granice.
 21. We Lwowie niestety nic. Mam za to coś fajnego, po kilku latach szukania i regularnego zawracania głowy znajomym z Ukrainy w końcu zdobyłem słynny album o Prypeci z 1986 roku, wydany krótko przed katastrofą. Swego czasu podobno kopie tej książki walały się po bibliotekach i mieszkaniach w Prypeci, ale od dawna to trudny do znalezienia biały kruk, ponoć warty po kilkaset dolarów za kopię, o ile uda się taką zdobyć: Oczywiście pierwsze co zrobiłem to skan całej książki, można ją obejrzeć w całości tutaj: https://www.forgottenchernobyl.net/pripyat-1986-photoalbu
 22. Też lubię jasne sytuacje. Jutro roześlę PW do drużyny z prośbą o potwierdzenie, bo pewnie wszyscy będą chcieli powoli organizować transport. Rozmawiałem dzisiaj akurat z naszym przewodnikiem z Ukrainy i jak tylko podamy mu ostateczną ilość osób dostanę kosztorys.
 23. Zapytam przezornie, czy mamy jeszcze jakieś większe zmiany? Ktoś może zmienił plany lub doszedł? Pisałem wcześniej, że dobrze by było 1 maja zamknąć konkretniej temat z policzonymi głowami i dogadaniem ceny z przewodnikiem. I tu pytanie, czy wszyscy zgadzają się na jakiś depozyt (możemy demokratycznie wybrać skarbnika) na zabezpieczenie dodatkowych kosztów na grupę gdyby ktoś nam miesiąc przed terminem odpadł? Czy po prostu po męsku przyjmiemy ryzyko i ewentualnych parę euro na klatę do podziału?
 24. Jeśli kogoś interesują mniej znane zakątki strefy
×
×
 • Create New...