Skocz do zawartości

radnor

Użytkownik
 • Zawartość

  993
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

O radnor

 • Tytuł
  ..:: Profi ::..
 • Urodziny 16.06.1982

Profile Information

 • Płeć
  nie powiem :-P
 • Skąd
  północ
 • Auto
  czerwone uturbione i rodzinne volvo
 1. Subaru na maps.google.com

  Właśnie odkryłem, że google odwiedziło mój parking w pracy.
 2. Prypeć i Zona

  Jeśli chcesz się wybrać, to zbieram grupę na Październik. Max 6-8 osób na cztery dni, więc nie ma tłoku i demokratycznie można ustalić co zobaczymy. Odkąd Polscy organizatorzy zaczęli urządzać wyjazdy na 40-osobowy autobus znaleźliśmy własnego przewodnika na miejscu i kombinujemy. Wszystko oczywiście 100% legalnie.
 3. Prypeć i Zona

  Zdrowie wasze! Ponoć likwidatorzy święcie wierzyli w alkohol zwalczający efekty promieniowania na organizm, więc zaopatrzyłem się w butelczynę single malta na rozgrzewkę.
 4. Prypeć i Zona

  Chodząc samemu można się pogubić w tych korytarzach, kilka razy zrobiłem pętlę stąd cięcia w filmie żeby się nie dłużyło, a i tak nie zwiedziłem jeszcze całości. Do tego rachuba czasu zanika całkowicie, po 20 minutach myślałem, że minęła co najmniej godzina. Naciekawsze są zaspawane na głucho stalowe drzwi, raczej za nimi zapasu długopisów nie robili, ale nie wyglądają na coś co można ruszyć szlifierką na akumulator. Pewnie w końcu ktoś się dobierze do środka... Same chemikalia to różne świństwa, pokazałem specom w pracy i lepiej się do tego nie zbliżać bez zabezpieczenia i pełnej maski, oparów rozpuszczalników, zawartości potłuczonych pojemników w wodzie i tego proszku raczej nie chciałbym się nawdychać. Co do samego proszku krążą różne legendy łącznie z produkcją broni jądrowej co jest raczej bzdurą, opisałem o nich myślę na swojej stronie. W tym miejscu raczej po prostu prowadzili badania nad dekontaminacją gleby stąd worki z ziemią porozrzucane po pokojach, proszek to najprawdopodobniej zmielone pręty kontrolne z reaktora, zubożony uran albo jeszcze jakieś inne odpady reaktora, konsystencja i kolor grafitu się zgadzają. Jeden Polak twierdzi, że przebadał pyłek na spektrometrze mas i jest tam głównie Cez, Stront, Ameryk i jeszcze parę innych elementów, jakie powstają przy rozpadzie uranu w elektrowniach. Niestety nasz spektrometr jest zbudowany pod cząsteczki białek i nie ma szans ryzykować przepychanie tam żadnych proszków niewiadomego pochodzenia, bo sprzęt raczej drogi. Samo promieniowanie proszku aż tak groźne nie jest, odczyt gamma na poziomie 1000-2000uSv/h czyli trzeba by tam trochę postać żeby zgarnąć dawkę jak przy rentgenie klatki, ale podobno beta grzeje bardzo mocno, nie chciałem wyciągać licznika z worka żeby zdejmować klapkę. Trochę śmiesznie ogląda się potem różne TVNy i jednych słynnych jutuberów uciekających z piwnicy szpitala przy odczycie 20. No i bardzo łatwo pylny, osiądzie na czymś i nawdycham się przy rozbieraniu, widziałem kozaków którzy go przesypywali dla zabawy, mnie życie miłe. Miejsce trochę już oklepane, ale warto zobaczyć na własne oczy. Ubranie i filtry do maski oczywiście do wyrzucenia po wyjściu.
 5. Prypeć i Zona

  Odkopię stary temat przy okazji odwiedzenia dość ciekawego miejsce w Strefie, bo w końcu znalazłem trochę czasu i motywacji żeby poskładać materiał. Zakłady Jupiter pod Prypecią oficjalnie produkowały sprzęt RTV, mniej oficjalnie podzespoły elektroniczne dla wojska. W zalanych korytarzach pod budynkami można znaleźć kilka ciekawych rzeczy. Ciemno jak w przysłowiowej wiecie czym, niestety moja główna latarka akurat nawaliła i musiałem ratować się czym da, wiosną postaram się o lepsze nagrania.
 6. Filmy, relacje z podróży - inspiracje -

  Po bandzie? Takich inspiracji trzeba Chojny, ile można oglądać plaże w jakiejś Grecji. Świetny materiał.
 7. Co robić w Kijowie?

  W dzień możesz zjechać na linie za 200 hrywien, polecam:
 8. Co robić w Kijowie?

  44 już zamknięta ale znalazłem dobry rockowy pub. Hidropark też niezły, szczególnie zjazd na linie nad rzeką wzdłuż mostu, dzięki!
 9. Co robić w Kijowie?

  W rezydencji już byłem ale nie w środku, dzięki za sugestię. Sam teren nie w kij dmuchał. Zgadza się, powrót do strefy na 5 dni w małej grupie znajomych. :-) Chętnie zdam relację zainteresowanym.
 10. Co robić w Kijowie?

  Druga wizyta w Kijowie, tym razem będę mieć 2 dni zupełnie bez planów i zastanawiam się co warto zobaczyć poza punktami obowiązkowymi. Jakieś nietypowe muzeum czy inne miejsce godne polecenia?
 11. Przekładka anglika

  Mieszkasz w UK i chcesz mieć kierownicę po lewej? Że się tak zapytam - po co?
 12. Domykanie szyb w klasyku

  Dzięki za sugestie, zacznę od przesmarowania uszczelek i mechanizmu.
 13. Domykanie szyb w klasyku

  W GTku z 2000 roku przednie szyby (szczególnie kierowcy) nie do końca domykają się przy zamkniętych drzwiach, okno zamknięte podczas jazdy nigdy nie jest domknięte i świszczy. W otwartych podnoszą się o dodatkowe kilka mm, więc domyślam się ze z wiekiem mechanizm nie daje rady docisnąć szyby do uszczelki. Jakieś pomysły co z tym zrobić?
 14. Zgrzytająca czwórka w GTku

  80w90 kiedyś miałem zalany przez pomyłkę warsztatu przy zmianie, na zimnym ledwo wrzuciłem rano bieg żeby dojechać z powrotem do mechanika na poprawkę, ale może to kwestia producenta oleju? Jaki wlałeś swojemu?
 15. Zgrzytająca czwórka w GTku

  Pacjent to seryjna Impreza turbo, MY00, 150tyś kilometrów. Kilka tygodni temu czwórka kilka razy zgrzytnęła delikatnie przy redukcji, od tego czasu jeździł dobrze. Wczoraj zgrzyt wrócił już konkretniej, przy niskich obrotach do ok. 2k jest dobrze, powyżej bieg jest troche trudniej wrzucić i chrupie. Dzieje się tak wyłącznie podczas redukcji z piątki, zmiana 3-4 jest jak masło. Dobrze zgaduję, że to synchro? Olej w skrzyni był zmieniony jakieś 20kkm temu na Comma 75W90. Warto zalewać jakimś Motulem Gear 300 albo mieszanką (jeśli tak, to jaką), czy od razu nastawiać się na rozbieranie skrzyni?
×