Skocz do zawartości

Jaki samochód... elektryczny, .. bądź łódka ;-)


radekk

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Jeździłem chwile tym elektrycznym Jaguarem naprawdę fajny samochód, tylko ta cena. Jak to miałby być samochód do jazdy wokół komina to średnio widzę wydawania takiej kasy i dodatkowo kupna drugiego na trasy. Może uda mi się wziąć go na weekend, choć z drugiej jak i tak odpuszczam to nie widzi mi się jeździć i załatwiać sobie samochód na weekend którego i tak raczej nie sądzę że bym kupował, to niech lepiej bierze go ktoś kto bardziej jest skory kupić.

 

A poza tym 18 września ruszają zapisy na Audi E-tron

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Półtora roku temu jeździłem elektryczną Kia Soul w Norwegii. Super sprawa do miasta, ładowała się z gniazdka, cicha, dynamiczna i ogrzewanie działa od razu ;) Zasięg pokazywała coś koło 170km, ale nigdy nie sprawdziliśmy ile faktycznie da się przejechać. Jedyną wadą była tragiczna fabryczna nawigacja :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, QbaqBA napisał:

Jeździłem przez weekend i8 i kurde, chyba mógłbym mieć zamiast 911 jako "ekscentrycznego dailydrivera"...

Powiedz prosze coś wiecej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie: i8 jest "gorsze" niż 911.
- wolniejsze niż 991.1 S PDK, choć "dupochamownia" podpowiada wręcz odwrotnie. W praktyce wystarczająco szybkie, myślę że 997 mogłoby już mieć problem,

- Carrera lepiej się prowadzi. i8 ma fajny feeling auta z silnikiem centralnie, baterie są nisko, więc środek ciężkości też, samo auto ponoć tylko kilkadziesiąt kg cięższe niż 911, ale... opony. Eco-rozmiar powoduje że te wszystkie plusy wspomniane powyżej finalnie dają efekt tylko dobry (na tle 911),
- dźwięk...

Ale

- ja rzadko jeżdżę w dłuższe trasy, do pracy mam 7 km w jedną stronę, a bez trybu sport i full-sandał 35 km da się lekką ręką w trybie elektrycznym przejechać, nawet stojąc trochę w korkach etc, więc więcej niż ja robię średnio dziennie,
- mi się design podoba,
- mam 193cm wzrostu więc nawet nie próbowałem, ale wydaje mi się że więcej miejsca z tyłu niż w 911,
- przyciąga mniej "ścigantów" i mam wrażenie że wywołuje mniejszy ostracyzm społeczny niż Porsche ;)
- zawias jest dość komfortowy, ergonomia kabiny etc też w porządku,

- te wszystkie eko-zakazy które pewnie niedługo i u nas co raz szerzej będą ingerować w możliwości poruszania się spalinowymi po miastach,
- egzemplarz którym jeździłem miał ~45.000 km i zero problemów do tej pory (wiem że nie jest to imponujący wynik, ale "mówię jak jest" ;) ).

 

Podsumowując - to nie jest auto które będzie się dobrze czuło na torze i zastąpi STi/EVO, ale jako alternatywa dla ludzi którzy wykorzystują 911 tak jak większość jej użytkowników myślę że ciekawa opcja. Trochę tak jak kiedyś R8 V8, tylko ze szczyptą sci-fi ;) Tylko trzeba mieć w podorędziu wariata na tor.
Choć im dłużej o tym myślę, to chyba i tak wolałbym Targę GTS :P

Edytowane przez QbaqBA
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, radnor napisał:

 

 

Szefie... jakieś sugestie, oczekiwania, wizje dotyczące kombi? 

Chwila....

 

 

elon-musk-joe-rogan-blunt-1536341297-640x428.jpg

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.09.2018 o 13:23, radekk napisał:

Jeździłem chwile tym elektrycznym Jaguarem naprawdę fajny samochód, tylko ta cena. Jak to miałby być samochód do jazdy wokół komina to średnio widzę wydawania takiej kasy i dodatkowo kupna drugiego na trasy. Może uda mi się wziąć go na weekend, choć z drugiej jak i tak odpuszczam to nie widzi mi się jeździć i załatwiać sobie samochód na weekend którego i tak raczej nie sądzę że bym kupował, to niech lepiej bierze go ktoś kto bardziej jest skory kupić.

 

A poza tym 18 września ruszają zapisy na Audi E-tron

 Zapisy ? To chyba EU troche poczeka bo w NO zaliczki powplacalo juz 4 tys osob a zapisy ruszyły w zeszłym roku :)

 

BTW ja też zrobiłem mały krok w kierunku elektryczności bo w pracy dostaliśmy służbowki i3. Myślę że na razie mi to wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj mialem okazje przejechac sie Soulem (w fajnej wersji wyposazeniowej) i powiem tak - jestem pod wrazeniem! Idealne auto do miasta, wlasciwy rozmiar, dobra widocznosc, fajnie zestrojone zawieszenie i nawet niezle sie zbiera spod swiatel... ech, gdyby tylko byl troszke tanszy...

 

20180914_162710.jpg

IMG-20180914-WA0000.jpg

Edytowane przez eddie_gt4
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na podziemnym parkingu, gdzie zostawiam służbówkę, są 3 miejsca na ładowanie elektrycznych. Zwyczajowo i codziennie stoi tam BMW 3xx. A ostatnio cichym lotem pojawiło się i8. Nie powiem - samochód robi wrażenie. Ale.... cichy jakiś taki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tymczasem pierwszy EV Audi i przyznam ze obok Q8 chyba jeden z bardziej udanych.Kolega w pracy czeka na liście tylko jes gdzies w okolicach 3000 tys. A na 6000 tys zapisanych wie pewnie najwcześniej połowa 2019 jak dobrze pójdzie.

 

https://www.carscoops.com/2018/09/audi-e-tron-suv-marques-first-fully-fledged-ev/

 

 

IMG_6187.JPG

IMG_6188.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, pumex1 napisał:

Na podziemnym parkingu, gdzie zostawiam służbówkę, są 3 miejsca na ładowanie elektrycznych. Zwyczajowo i codziennie stoi tam BMW 3xx. A ostatnio cichym lotem pojawiło się i8. Nie powiem - samochód robi wrażenie. Ale.... cichy jakiś taki ;)


Samochód z głośnikiem udającym silnik w doklejanej rurze wydechowej to jak kobieta z twarzą napuchniętą od botoksu. Może i komuś się to podoba, ale ja jednak za nic bym nie wziął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tymczasem Audi donosi ze ma 10K zamówień na Etron.

Warto dodać ze 6,5 z samej Norwegii i to jeszcze zanim wogole samochod pokazano.Na  Prosie E mission juz tez jest ponad 3K a debiut połowa 2019 :rolleyes:

 

https://www.carscoops.com/2018/10/audi-says-already-received-10000-orders-e-tron-suv/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.09.2018 o 20:32, radnor napisał:


Samochód z głośnikiem udającym silnik w doklejanej rurze wydechowej to jak kobieta z twarzą napuchniętą od botoksu. Może i komuś się to podoba, ale ja jednak za nic bym nie wziął.

Hmm...w i8 jest silnik spalinowy 230KM....może to nie doklejana rura wydechowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Tymczasem are  tygodni po salonie w Paryskim i ja miałem okazję usiąść i pomacac.

 

Screenshot_20181026-215724.thumb.png.7d4b49e4d69b513e86e0c2962f5b78e0.png

 

Nie będzie zaskoczeniem pewnie jak powiem że na żywo mnie się jeszcze bardziej podoba niż a zdjęciach.Ja z zalozenia nie znoszę SUVow zwłaszcza typu X5 i podobnych czyli im większy tym gorszy i mimo że Etron to SUV udało im się fajnie poprowadzić linię.Ma się bardziej wrażenie że to duże i krótkie  kombi niż duży SUV. Wygląda bardzo sportowo a wielkość auta zdradzają tylko koła 21 czyli  z profilem 45 czyli kawał kapcia.W środku masa miejsca jak w A6 i co ważne jak na SUV fantastyczna pozycja za kierownicą.Mozna siedzieć na ziemi jak w aucie sportowym.W tej klasie tylko Macan się to udało.Reszta środka i tech coz sorry Tesla a z czym wogole do ludzi.....

 

Jak jeździ nie wiem ale ci co jeździli są zachwyceni.Mój sprzedawca który jest autoryzowanym sprzedawca Audi Sport a więc mający  dostęp i porownanie do grubych aut i jest też świetnym kierowca  twierdzi że prowadzi się fantastycznie.

Dla mnie jedyny słaby punkt to zasięg.Niestety ale te 400km to nadal trochę mało. Jeżeli zrobią 600km za parę lat i 600KM t mogę się wpisać na listę już dzisiaj :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...