Jump to content

pumex1

Junior Admin
 • Posts

  9075
 • Joined

 • Days Won

  58

Everything posted by pumex1

 1. Pozdrowienia dla kierownika oklatkowanego GC8 NNM***** widzianego przed chwilą na Wólczyńskiej przy Circle K.
 2. Pogadamy jak Forka zajumają Będzie udawanie, że się nie znamy
 3. Nic Nie miałem świadomości, że i kontrywiad może mi Forka zajumać Ale jako nie-prawnik czuję się usprawiedliwiony, że nie przeczytałem uzupełnienia do rozporządzenia do ustawy
 4. Małe uzupełnienie. Nie tylko wojsko może. "3) organy Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Straży Granicznej, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego i Żandarmerii Wojskowej, w związku z prowadzonymi przez te organy czynnościami procesowymi;".
 5. Chodzi o moment kiedy to wypłynie w praktyce, czyli ktoś zasalutuje właścicielowi i wręczy mu papier. A, że czasy mamy prawie wojenne, a stany wyjątkowe, to Oj tam oj tam każdy tak mówi, a później po cichu czyta
 6. No wiesz - jak jest posucha, to artykuł wypływa a że przepis funkcjonuje - to tak jak ze strzelbą na ścianie. Raz do roku może sama wystrzelić. Ustawa jest z 1967. Rozporządzenie do ustawy jest z 2004 i mówi o pojazdach osobowych - a parametry pojazdów, które podlegają - ustala już we własnym zakresie wojsko. A biorąc pod uwagę, że ostatnio zaczęli powoływać na ćwiczenia osoby wojskowe 50+, to i zakurzony przepis o samochodach może wypłynąć No! to teraz zapraszam do wątku "Teorie spiskowe"
 7. Tylko czasem okazuje się, że i tajne więzienia CIA w PL były... A mówili clikbaity! Tabloidy! sam się z tego kiedyś śmiałem
 8. problemem obecnie jest to, że to co może nam się wydawać absurdalne, czy niemożliwe -się jednak spełnia. Pewnemu znanemu obywatelowi "od zegarków" zajęto bez wyroku (tym bardziej ustawy) - SUVa Range Rover Velara. Na potrzeby Służby Granicznej. Niemożliwe? z 1967? Aha
 9. Wiesz, to bardziej jest pytanie gdzie jest cenowy próg bólu, przy którym zaczyna się Mad Max
 10. https://motoryzacja.interia.pl/wiadomosci/ceny-sprzedaz/news-raport-polacy-beda-porzucac-samochody,nId,5579148
 11. https://next.gazeta.pl/next/7,151003,27680055,masz-terenowke-suv-a-busa-wojsko-moze-po-nie-przyjechac.html
 12. Nie do końca o motoryzacji, ale bardziej o grubej prędkości na lądzie. https://geekweek.interia.pl/technologia/news-tak-wyglada-podroz-pociagiem-z-predkoscia-1200-km-h-do-tylu-,nId,5575321
 13. maiłem tam wymieniany ISR wymieniany na nowszy, więc to chyba był serwisant, a nie prezes firmy U mnie chyba podobnie jest, ale nie pomnę teraz parametrów.
 14. Czyli nadal to nie jest przyczyna. Ale przy doładowanym akumulatorze to właśnie ISR przychodzi mi do głowy jako pobierający najwięcej energii przy wyłączonym zapłonie.
 15. Bliżej mam ich siedzibę na Białołęce. Hmmmm..... akumulator był wymieniany na gwarancji, bo zupełnie nie trzymał parametrów. Trochę słabo jeśli to kolejny jest wytworem sztucznego postarzania i produkcji "byleby nie zepsuł się przed 24 miesiącami"
 16. jeżeli stoi w miejscu gdzie masz jednak zasięg GSM, to właśnie to może być kluczową różnicą
 17. @Keratronik ISR- mam pytanie natury technicznej. Rozwiązanie ISR działa na bazie sieci GSM i transmisji pakietowej. Jeżeli samochód zatrzyma się np. na parkingu, to jak technicznie rozumiem - raportowana jest właśnie ta ostatnia pozycja i wyłączenie zapłonu do czasu ponownego włączenia, zarejestrowania holowania, przechyłu? Czy może się mylę i samochód utrzymuje ciągłą komunikację pakietową? Co się dzieje w takim razie po wjechaniu do garażu podziemnego, gdzie sygnał GSM zanika, a nie ma ze strony ISR przekazania informacji o zatrzymaniu i wyłączeniu zapłonu? Mam wrażenie, że ISR próbuje złapać połączenie z anteną sieci GSM, a jak w przypadku telefonów komórkowych - wtedy zużycie baterii wzrasta. Nie chodzi mi o zdradzenie na publicznym forum szczegółów zabezpieczeń chodzi o to, że samochód, który postoi np. tydzień w garażu, każdorazowo wymaga "kopa" energetycznego ze źródła zewnętrznego, bo akumulator mówi "papa". Czy jest możliwość np. zdefiniowania lokalizacji (adres np domowy) gdzie ISR po utracie sygnału i parokrotnej próbie połączenia przejdzie w stan uśpienia albo zmniejszy częstotliwość prób połączenia, żeby nie obciążać akumulatora? Szukam rozwiązania, bo w czasach pandemii i home office - kable i prostownik są dość często w użyciu.
 18. Oj na pewno nie chcę zaliczyć powtórki z rozrywki - wierz mi a taki kop zwyczajnie się czasem przydaje, żeby zrobić coś dobrego dla innych. Zwłaszcza, że mam bardzo poszukiwaną grupę krwi i zawsze są jej braki.
 19. Ja też zamierzam się wkrótce wybrać i zainaugurować. Chciałem pójść wcześniej i "spłacić dług", ale po operacji trzeba odczekać przynajmniej pół roku.
 20. Maserati A6GCS Pininfarina Berlinetta
 21. ależ, że tamże W sumie to jeszcze kawałek przez rzekę i Otwock - gdzie zakładają podwójne łańcuszki rozrządu na solidnych gwoździach
 22. Wiesz jak to jest - niby do sklepu za rogiem się wyskoczy, a na liczniku nagle przybywa 50km Faktycznie - pozajączkowało mi się, bo Circle K pod chatą mam i zawsze odruchowo mi się koduje. Ale tam było "tylko 6,22. Ultimate 98 na BP dolawane musiało być dla sprawdzenia.
 23. GT-czek dostał nową rurę od wlewu paliwa. Poprzednią nie wiem co bardziej zżarło - czy ruda, czy palące ceny benzyny (w Piasecznie na Cirlce K Pb98 - 6,38).
 24. Opel Diplomat. A serial - zgadza się
 25. to ja zarzucę małą zagadkę. Co to za samochód i jaki to serial?
×
×
 • Create New...