Skocz do zawartości

llkuba

Użytkownik
 • Zawartość

  976
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

O llkuba

 • Tytuł
  ..:: Profi ::..
 • Urodziny 04.05.1984

Profile Information

 • Płeć
  mężczyzna
 • Skąd
  Poznań
 • Auto
  Subaru Impreza 2.5 RS (Rodzinne Kombi)

Ostatnie wizyty

950 wyświetleń profilu
 1. llkuba

  Forester vs BMW

  Temat był poruszany w meldunkowym.
 2. llkuba

  Akumulatory, prostowniki

  A Ja wyciągam akumulator i sprawdzam czy nie ma rdzy pod maską. Zawsze czyszcze klemy przez co zimą nie mam problemu z odpaleniem czy ładowaniem przez alternator . Szkoda mi auta bo opary kwasu podczas ładowania negatywnie wpływają na karoserię i styki. Odpalam auto raz albo dwa razy w miesiącu i robię małą runde .
 3. llkuba

  Akumulatory, prostowniki

  Dziękuję za odpowiedź . Tak się składa że kilkanaście lat uczyłem się zaczynając od dziedzin: telekomunikacji, elektroniki, elektryki i informatyki. Mało tego mam kilkanaście lat doświadczenia w "prądzie". Jeszcze nie dawno flagowe smartfony koreańskiej firmy wybuchały w kieszeniach, podczas rozmowy itd a kosztowały kilka tysięcy. Czajniki bezprzewodowe posiadały wadę produkcyjną i same załączały się bez wody. Podsuszki powietrzne w samochodach w trakcie wypadu nie działy z powodu wad produkcyjnych. Oczywiście to jest tylko kilka przykładów rzeczy stworzonych przez człowieka które prowadziły do okaleczenia człowieka, zwierząt dlatego nie "ufam" urządzeniom. Brakuje informacji o bezpieczeństwie podczas ładowania takich jak wentylowane pomieszczenia itd. Reszta rzeczy mnie nie interesuje ponieważ kupuję każdy produkt w Polsce gdzie musi być instrukcja w języku polskim. Żaden producent samochodów nie napisze nic na temat ładowania akumulatora bezpośrednio podłączonego do auta.w swojej instrukcji obsługi. Kiedyś w któreś instrukcji znalazłem adnotację na tema systemu ABS który może nie działać prawidłowo jak w samochodzie jest telefon komórkowy. Uruchamianie silnika za pomocą kabli i akumulatora a ładowanie akumulatora na klemach bez nadzoru to dwie różne rzeczy. Opalanie trwa chwilę a ładowanie kilka albo nawet kilkanaście godzin są to dwa różne pojęcia. Po drugie w sieci o napięciu 230V występują zakłócenia elektryczne spowodowane np: przez inne urządzenia. A co na to producenci akumulatorów ? Może wybuchnąć ? Ładuję akumulator pod wiatą w dobrze wentylowanym miejscu i nigdy nie zostawiam go bez nadzoru. Wszystko zależy od zabezpieczeń oraz gdzie uderzy piorun i jak rozproszy się itd. Jest to zjawisko atmosferyczne na które nie mamy wpływu. Ciekawostki: Wolę dmuchać na zimne dlatego ładuję smartfona zawsze przed snem i nie zostawiam ładowarek w sieci. Jak wyjeżdżam na wakacje to wszystkie urządzenia elektryczne oprócz lodówki mają wyciągnięte wtyczki z gniazd elektrycznych. Wyciągam nawet kabel antenowy w telewizorze. Zboczenie zawodowe ? Nie sądzę . Pozdrawiam i życzę miłego weekendu. Kuba
 4. llkuba

  Naklejki lasu na Forka - które wybrać ?

  Jeszcze chmury i słońce tylko nie wiem czy nie będzie za dużo.
 5. llkuba

  Akumulatory, prostowniki

  Możesz spróbować odsiarczyć ładując prądem na początku 8 amper. Oczywiście odkręcić korki i sprawdzać stan elektrolitu. Ładować w dobrze wentylowanym pomieszczeniu a najlepiej pod jakąś wiatą zdala od materiałów wybuchowych w temperaturze dodatniej.
 6. llkuba

  Boxer Diesel pomoc

  Czyli w takim przypadku powinna świecić się kontrolka oleju. Lubię Krissa za humor .
 7. llkuba

  Boxer Diesel pomoc

  Twoje rozumowanie nie jest głupie :
 8. llkuba

  The Grand Tour

  Przecież wiadomo, że każde auto z zachodu jest trzymane pod kocem a właściciel tylko po paliwo jeździł . Np: Niemiec zawsze przed sprzedażą oddaje swoje auto na pełen serwis zanim trafi do Polski .
 9. llkuba

  Akumulatory, prostowniki

  W jakimś stopniu ochronnik, instalacja odgromowa. Na wyładowania atmosferyczne nie ma 100% ochrony.
 10. llkuba

  Akumulatory, prostowniki

  W przypadku burzy nie .
 11. llkuba

  Akumulatory, prostowniki

  To teraz Kambol odpowiedz na moje pytania zawarte wyżej. Jako taką podpowiedź dodam, że burza może być nawet 20 km od Twojego miejsca zamieszkania i możesz nawet nie wiedzieć, że uderzył piorun. Jako taką ciekawostkę dodam, że mam takie uprawnia dzięki którym mogę wejść do każdej elektrowni w Polsce.
 12. llkuba

  Subaru Legacy I - BC - MY90 - przedlift - "Stefan"

  Jak będzie więcej śniegu to musimy polatać bokiem . Zebrać ekipę i wybrać bezpieczne miejsce .
 13. llkuba

  Akumulatory, prostowniki

  A co na to producenci samochodów, gwarancja przecież to ingerencja w instalację auta ? Juz widzę jak w sieć energetyczną "uderza" piorun o napięcie milion woltów topi instalację samochodu, są jakieś testy tych prostowników w takich sytuacjach ?.
 14. llkuba

  O motoryzacji ale niekoniecznie o Subaru

  Jeszcze nie .
 15. llkuba

  O motoryzacji ale niekoniecznie o Subaru

  W sobotę śnieg spadł . Kilka krótkich odcinków .
×