Skocz do zawartości

Nowy XV II-generacji


Eskulap2000

Rekomendowane odpowiedzi

No, dokładnie - tutaj zawsze należy patrzeć na najsłabsze ogniwo. I nawet jak się słucha "po kablu" - czyli przez Android Auto czy Apple Carplay, to i tak lwią część pasma zajmuje obraz i dźwięk jest sromotnie degradowany (w Carplay bardziej - ale za to obraz jest dużo, dużo lepszej jakości).

W efekcie - dla audiofili ten samochód w salonowej specyfikacji nie jest ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minutes ago, PRIMAR said:

Ale ten Tidial był obsługiwany przez smartfon, a transmisja dźwięku szła po BT? W tej sytuacji do stacji już chyba nie dochodzą pliki FLAC lecz sygnał audio przez BT?

 

Dokładnie tak. Plik audio musiałby być odtwarzany na stacji multimedialnej w samochodzie bezpośrednio. Należy sprawdzić dokumentację czy potrafi, podejrzewam że powinna (moja 4.5 letnia komórka potrafi) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Skodziarz napisał:

dźwięk jest sromotnie degradowany (w Carplay bardziej - ale za to obraz jest dużo, dużo lepszej jakości).

Co ma szczególnie istotne znaczenie jak prowadzisz auto i na wyświetlasz zerkasz od czasu do czasu a skupiasz się głównie jednak na dźwięku :mrgreen:

 

2 godziny temu, Blixten napisał:

FLAC nie działa, sprawdzone.

Ale można zrobić konwersję do wav - też bezstratny.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, PRIMAR napisał:

Ale ten Tidial był obsługiwany przez smartfon, a transmisja dźwięku szła po BT? W tej sytuacji do stacji już chyba nie dochodzą pliki FLAC lecz sygnał audio przez BT?

TIDAL przez iPhone po kablu do stacji. Przez BT nie wyrabiam :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MaMis napisał:

Jak większość z tej półki. 

 

Nie no, do części konkurencji da się opcjonalnie dołożyć jakieś przyzwoite audio sygnowane poważaną marką (np. Bose w Maździe Cx-30, które ponoć brzmi niczego sobie).

Tym niemniej, sens jakiegokolwiek większego dłubania przy audio w XV neguje okropne wyciszenie. I nawet dokładanie mat, choć pomaga, to nie rozwiąże wszystkich problemów, bo wypadałoby jeszcze na przykład wymienić wszystkie szyby i uszczelki. W skrócie - gra nie warta świeczki, kolega @ketivv coś o tym wie - w końcu zmienił na coś co od początku miało dobre założenia konstrukcyjne :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, bmbm napisał:

Przecież Apple Carplay > Android Auto i to tym bardziej jeśli chodzi o jakość muzyki. 

 

Jeśli chodzi o same możliwości platformy - tego nie wiem, może być, że CP jest w stanie zaoferować wyższą jakość :bowdown: - nie mam zielonego pojęcia.

Ale! Możliwości platformy to jedno, a drugie to implementacja standardu w konkretnym systemie inforozrywki. Wygląda to tak, że stacja multimedialna przy łączeniu określa, jakie parametry wejścia/wyjścia jest w stanie obsłużyć. W tym, jaki bitrate i częstotliwość audio. I w Starlinku z XV dla CP parametry audio są niższe niż w przypadku AA, co zrobisz? Jedyne wyjście, to wymienić radio :) 

Edytowane przez Skodziarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, aflinta napisał:

Co ma szczególnie istotne znaczenie jak prowadzisz auto i na wyświetlasz zerkasz od czasu do czasu a skupiasz się głównie jednak na dźwięku :mrgreen:

 

Oj tam, jak stoję w koreczku, to lubię sobie popatrzeć na ekranik :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, PRIMAR napisał:

To bez znaczenia. Apka "Tidal" w smartfonie dokonuje konwersji na sygnał audio. Potem wszystko jedno, czy BT czy kabel.

To zalezy. Jezeli dobrze pamietam, to BT wspiera rozne profile (inny do dzwonienia, inny do odtwarzania muzyki). W przypadku profilu wykorzystywanego do odtwarzania muzyki (czyli A2DP) muzyka jest kompresowana na wyjsciu z telefonu i wysylana w formacie okreslonym przez specyfikacje BT (b. kiepska jakosc) lub takim wspieranym rownoczesnie przez telefon oraz stacje - podejrzewalbym, ze HK wspiera MP3 i moze AAC. Po odebraniu sygnal jest dekompresowany i nutki leca na glosniki. Ze wzgledu na przepustowosc bluetooth FLAC na pewno bedzie kompresowany stratnie. Czyli, w skrocie, z Tidala puszczasz FLAC a z glosnikow leci flak :)  Zakladam, ze kabel to Android Auto/CarPlay a nie minijack? :)  Jezeli AA/CP negocjuje jakosc polaczenia to moze sie okazac ze telefon bedzie generowac dzwiek przy pomocy jakiegos bezstratnego kodeka (chociazby PCM) bo ograniczenia przepustowosci sa duzo mniejsze. No i wtedy z tego samego FLAC powstanie cos co bardziej przypomina FLAC'a a nie MP3 :) Ale to oczywiscie moje gdybanie bo nie wiem jak HK to zaimplementowalo. 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że możemy sobie tak teoretyzować i dywagować, a jak zwykle jakość określa najsłabszy element zestawu. Jestem przekonany, że wzmacniacz i głośniki użyte w XV nie pozwoliłyby na rozróżnienie w tzw. "ślepym teście", czy to muzyka z MP3 czy FLAC. Obawiam się, że w moim Infiniti (system BOSE) także. Prócz jakości elementów  zestawu pozostaje jeszcze hałas od silnika, opon, szum opływającego powietrza ... 

Na szczęście w domu czeka niezły zestaw Marantza z głośnikami Dali. :)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, PRIMAR napisał:

Potem wszystko jedno, czy BT czy kabel.

Subiektywnie słyszę różnice z dużym - dla BT. Zupełnie inna moc sygnału na wejściu. Niskie częstotliwości dużo szybciej ulegają przesterowaniu. Buc może to wyłącznie różnica ustawień audio dla danego źródła? Nie grzebałem w tym bo zawsze łącze się po kablu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, PRIMAR napisał:

Myślę, że możemy sobie tak teoretyzować i dywagować, a jak zwykle jakość określa najsłabszy element zestawu. Jestem przekonany, że wzmacniacz i głośniki użyte w XV nie pozwoliłyby na rozróżnienie w tzw. "ślepym teście", czy to muzyka z MP3 czy FLAC.

 

Praktycznie - nawet na fabrycznym sprzęcie różnice w jakości dźwięku są słyszalne 

w zależności od źródła - radio, CD czy MP3 .

Teoretycznie - jeśli są różnice w jakości pomiędzy MP3 a MP3, to  można się spodziewać, że różnice byłyby słyszalne również pomiędzy MP3  a FLAC - ale o tym już się nie przekonamy, bo sprzęt nie obsługuje FLAC. Szkoda, bo wczoraj (sam ;) ) się odnalazł  pendrive z  pełnymi dyskografiami w FLAC ... ale może jak sugerował @aflinta, jak znajdę czas, to przekonwertuję je na WAV i dam Wam znać czy  było warto :)

 

7 godzin temu, PRIMAR napisał:

Obawiam się, że w moim Infiniti (system BOSE) także

 

BOSE w mojej Maździe też &@#! nie urywa, choć jest lepiej  niż w XV.  

Bardzo jestem ciekaw, czy w nowym Outbacku audio jest /będzie lepsze. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Skodziarz napisał:

Nie no, do części konkurencji da się opcjonalnie dołożyć jakieś przyzwoite audio sygnowane poważaną marką (np. Bose w Maździe Cx-30, które ponoć brzmi niczego sobie)

Mam na myśli bazowe audio. W Subaru nie ma opcji wyższego poziomu audio może z uwagi właśnie na marne wyciszenie.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, MaMis napisał:

W Subaru nie ma opcji wyższego poziomu audio może z uwagi właśnie na marne wyciszenie.

Jest, pozycja 67 - https://subaru.pl/docs/accessories/18MY_XV_akcesoria.pdf:

Sound Upgrade System SECNYA6100 Plug&Play sound upgrade solution with dedicated wiring harness and integrated crossover. Digital class D. 4-channel amplifier, MOSFET technology for brilliant sound. RMS output at 4 Ohm 4 x 50 Wat t, max output 300 Watt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, keyman napisał:

Jest, pozycja 67 - https://subaru.pl/docs/accessories/18MY_XV_akcesoria.pdf:

Sound Upgrade System SECNYA6100 Plug&Play sound upgrade solution with dedicated wiring harness and integrated crossover. Digital class D. 4-channel amplifier, MOSFET technology for brilliant sound. RMS output at 4 Ohm 4 x 50 Wat t, max output 300 Watt.

400 eur - próbował już ktoś ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest, pozycja 67 - https://subaru.pl/docs/accessories/18MY_XV_akcesoria.pdf:
Sound Upgrade System SECNYA6100 Plug&Play sound upgrade solution with dedicated wiring harness and integrated crossover. Digital class D. 4-channel amplifier, MOSFET technology for brilliant sound. RMS output at 4 Ohm 4 x 50 Wat t, max output 300 Watt.
Rozmawiałem ze specem od car audio na ten temat. Mocno sugerował żeby odpuścić rozwiązanie fabryczne ze względu na stosunek jakości do ceny. Za 600 euro zamontowałby wzmacniacz Hertz/Focal plus wymiana wszystkich głośników na Hertz/Focal wraz z robocizną. Za kolejnych kilka PLN można w bagażnik wstawić subwoofer w skrzynce dopasowanej do kształtu XV, żeby nie zajmował za dużo miejsca.



Subaru XV II 2.0

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Knurek1111 napisał:

... a i tak żeby cokolwiek usłyszeć, najpierw należy choćby w minimalnym zakresie wygłuszyć drzwi. ;)

Śmiem twierdzić, że bez tego każdy zestaw audio będzie brzmiał tak samo fatalnie.

 

Ba, fabryczne audio po tym zabiegu brzmi, jakby to inny zestaw był :) I na wygłuszeniu drzwi zakończyłem zabawę w car audio w XV, ponieważ nie miałoby to najmniejszego sensu z uwagi na pozostałe czynniki. I w zasadzie wystarczy - cudów nie ma, ale posłuchać muzyki popularnej w drodze do pracy, przy głośności między 11 a 17 się da bez krzywienia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, MaMis napisał:

Cena chyba rozsądna jak na ceny klamotów audio. Oby montaż nie kosztował 500 eur :) 

Może i rozsądna, ale nawet takie kaprysy związane z autem muszę odłożyć (instalację haka też), bo czekają mnie inne inwestycje - remont mieszkania :facepalm:

Edytowane przez Blixten
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...