Jump to content
Eskulap2000

Nowy XV II-generacji

Recommended Posts

Co by nie było, że nie wjechał...

02CE53E4-0954-4734-B760-4F907C4EEDC7.jpeg

E13EA58B-1797-4CA9-AEC9-F1EAC7D696B2.jpeg

611B1746-BE53-4028-98B8-1B6435B3A5BF.jpeg

• Like 8

33 minuty temu, Zyzol napisał:

Co by nie było, że nie wjechał...

... i w dodatku dojechałeś przed Outbackiem i Foresterem :ok:

A mnie ciekawi fakt, ze większość dziennikarzy opisujących swoje wrażenia z obcowania z 1,6 XV ma podobne wnioski - podchodzili bardzo sceptycznie a po testach uznają ze to świetne auto do miasta lub na zaśnieżone górskie regiony. Na autostrady tylko dla Cierpliwych. A w tej cenie to znakomite „value for money”. Fakt, za 86-100k mamy w miarę duże auto, duży prześwit, solidny napęd, niezle wykonanie i pakiety bezpieczeństwa. I pewnie spokój na lata.

Ciekawe jak będzie wyglądać cena 1,6 XV E-boxer?

Edited by Tsunetomo
  • Like 2

2 godziny temu, Tsunetomo napisał:

Ciekawe jak będzie wyglądać cena 1,6 XV E-boxer?

A jest taka wersja na jakimś rynku?

2 minuty temu, aflinta napisał:

A jest taka wersja na jakimś rynku?

Nie wiem, gdzieś wyczytałem w necie czytając opinie. Ale mogę się mylić. Do miasta miałoby to sens. Może. 

5 godzin temu, Blixten napisał:

... i w dodatku dojechałeś przed Outbackiem i Foresterem :ok:

@Zyzol

Ale za STI i imprezą ;)

Ta opcja w ustawieniach auta ma docelowo zamykać auto po określonym czasie?

IMG_2309.JPG

• Upvote 1

Oooo....to dodali tą opcję do naszych XV (w nowym sofcie) ? Idę sprawdzić

hmmm...chyba to było wcześniej, w każdym bądź razie sprawdziłem i po 20 sek samochód się nie zamyka po odejściu.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edited by Snuff

20 minut temu, Snuff napisał:

Oooo....to dodali tą opcję do naszych XV (w nowym sofcie) ? Idę sprawdzić

hmmm...chyba to było wcześniej, w każdym bądź razie sprawdziłem i po 20 sek samochód się nie zamyka po odejściu.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

No właśnie - to nie działa i nie bardzo wiem co ta funkcja w ogóle ma robić :D

Tez tak myslalem ale sie zawiodlem. Teraz nie pamietam dokladnie ale chyba chodzi o to, ze auto ma sie samo zamknac jezeli odblokujesz zamki ale nie otworzysz drzwi. Moze jakies zabezpieczenie przed przypadkowym odblokowaniem drzwi.

Teraz, blejzu napisał:

Tez tak myslalem ale sie zawiodlem. Teraz nie pamietam dokladnie ale chyba chodzi o to, ze auto ma sie samo zamknac jezeli odblokujesz zamki ale nie otworzysz drzwi. Moze jakies zabezpieczenie przed przypadkowym odblokowaniem drzwi.

Dokładnie tak to działa. Taki sam mechanizm jest w Legacy/Forester/Impreza z drugiej połowy lat 90 ubiegłego stulecia. Jedyna różnica, to nie da się czasu regulować :D

Byloby to smieszne ale przez 3 dni zostawialem nowe auto w garazu podziemnym z otwartymi drzwiami :P

8 minut temu, aflinta napisał:

Dokładnie tak to działa. Taki sam mechanizm jest w Legacy/Forester/Impreza z drugiej połowy lat 90 ubiegłego stulecia. Jedyna różnica, to nie da się czasu regulować :D

to auto nie przstanie mnie zaskakiwać. :jdm:

1 minutę temu, blejzu napisał:

Byloby to smieszne ale przez 3 dni zostawialem nowe auto w garazu podziemnym z otwartymi drzwiami :P

Ja za to zauważyłem, że na myjni ręcznej moje auto co jakiś czas mruga kierunkowskazami i  po zakończonym myciu jest zamknięte (w sensie ma zablokowane zamki) mimo, że ich nie zamykam wychodząc z auta. Zawsze zapominam powtórzyć eksperyment pod domem już bez mycia i sprawdzić, czy tylko mi się zamknięcie na kluczyku w kieszeni spodni aktywuje  - spodnie mam luźne, więc nie sądzę - czy może jest to rozwinięcie tego mechanizmu automatycznego zamykania jak się chwilę człowiek pokręci przy odblokowanym aucie a potem sobie pójdzie.... Ale czasem też zostawał na noc otwarty a kluczyka zdecydowanie wtedy w zasięgu nie miał. 

19 minut temu, blejzu napisał:

W takiej sytuacji automatyczne zamykanie zwykle nie pomoże, bo przeważnie zapomina się zamknąć auta po wyjściu z niego

2 minuty temu, GREGG napisał:

W takiej sytuacji automatyczne zamykanie zwykle nie pomoże, bo przeważnie zapomina się zamknąć auta po wyjściu z niego

Wiem, ale ustawilem 30s myslac ze auto mi sie samo zamknie jak wyjde i sobie pojde :)

31 minut temu, blejzu napisał:

Moze jakies zabezpieczenie przed przypadkowym odblokowaniem drzwi.

To ma być chyba zabezpieczenie przed przypadkowym i niekontrolowanym otwarciem auta.

Na myjni mam ciągłą jazdę, gdyż składają mi się też lusterka i nie mogę ich umyć ;) Muszę to w końcu wyłączyć :P

Edited by Zyzol

Teraz, Zyzol napisał:

To ma być chyba zabezpieczenie przed przypadkowym i niekontrolowanym otwarciem auta

Niby człowiek wiedział, a niby się łudził, że autko się samo zamknie, jak się je zapomni zamknąć...

@aflinta, Jesli masz Keyless, to po wykryciu pilota zamykanie zamka centralnego dziala czujnikiem dotykowym w klamce - uwaga - czujnik dziala na cieplote palcow rak. 

Bedac na myjni i majac kluczyk w kieszeni oraz pryskajac w okolice przedniej klamki ciepla woda system blednie interpretuje sygnaly i zamyka samochod, co sygnalizuja kierunkowskazy. 

Kazdorazowy kontakt czujnika z ciepla woda + bliskosc kluczyka przy drzwiach jest sygnalem dla systemu: zamknij+mrugnij, a jesli jest juz zamkniete, to system informuje kontrolnym mignieciem i stad to ciagle miganie :) 

Edited by Christoph
  • Thanks 1

Ja uzywam tego dotykowego czujnika albo tego w klapie. Wyglada to tak jakbym za kazdym razem smyral auto pod klamka i koledzy sie dziwnie na mnie patrza ;D

24 minuty temu, aflinta napisał:

Ja za to zauważyłem, że na myjni ręcznej moje auto co jakiś czas mruga kierunkowskazami i  po zakończonym myciu jest zamknięte (w sensie ma zablokowane zamki) mimo, że ich nie zamykam wychodząc z auta.

U siebie (co prawda nie XV, ale działanie mechanizmu zamykania pewnie podobne) zauważyłem identyczną sytuację przy myciu na myjni ręcznej. Myślę, że chodzi tu o jakieś "numery" z przewodnością. Wierzch klamki jest czuły na zbliżenie ręki. Może strumień wody daje podobny efekt jak zbliżenie palca?

Edit:

Widzę, że w międzyczasie @Christophwyjaśnił sprawę dogłębnie. Możliwe, że chodzi o temperaturę, a nie o przewodność.

Edited by PRIMAR

To ustawienie działa tak, że jeśli pilotem lub podejściem do auta odblokujesz zamek, ale nie otworzysz drzwi, bo rozmyslisz sie, zagapisz na coś ładnego - to auto po ustawionym czasie zarygluje zamek z powrotem. Jeśli jednak drzwi otworzysz i zamkniesz - to zamek sam się nie zarygluje.

• Upvote 1

1 minutę temu, yarthecat napisał:

To ustawienie działa tak, że jeśli pilotem lub podejściem do auta odblokujesz zamek, ale nie otworzysz drzwi, bo rozmyslisz sie, zagapisz na coś ładnego - to auto po ustawionym czasie zarygluje zamek z powrotem. Jeśli jednak drzwi otworzysz i zamkniesz - to zamek sam się nie zarygluje.

Dzięki. To w takim razie ta funkcja jest mało przydatna...

Jest jeszcze jedna fajna funkcja odblokowania pinem bez pilota - ale też z wadą, po odblokowaniu auta nie potrafię zablokować bez kluczyka z powrotem :(