Skocz do zawartości

Nowy XV II-generacji


Eskulap2000

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Skodziarz napisał:

 

A potem powiedzą, że zepsute przez ręczne rozkładanie ;) Mi udało się ten mechanizm zepsuć, właśnie w ten sposób - zbyt wiele razy ręcznie rozłożysz i coś się wyrabia w środku, później lusterko rozkłada się do przodu, jak drzwi w pierwszych Syrenach (bądź w Rolls-Royce :D) :unsure:

To by się zgadzało. Kiedyś w serwisie spytałem, dlaczego w XV (1 gen.) nie można składać lusterek automatycznie, z zamykaniem samochodu? Usłyszałem, że mechanizm by tego nie wytrzymał.

W Infiniti jest to opcja, którą można w setupie włączyć bądź wyłączyć. W Maździe też. Wszyscy których znam mają to włączone. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, PRIMAR napisał:

To by się zgadzało. Kiedyś w serwisie spytałem, dlaczego w XV (1 gen.) nie można składać lusterek automatycznie, z zamykaniem samochodu? Usłyszałem, że mechanizm by tego nie wytrzymał.

 

Za każdym razem kiedy wyłączam /włączam XV składam/rozkładam  lusterka - pewnie z kilka tysięcy razy już było w ciężkie mrozy również i mechanizm działa, luzów brak.  - Przycisk również jest ok

Ale jeżeli faktycznie by tak było to w takim razie po co zrobili funkcje elektrycznego składania lusterek? 

Imo jest to zrobione jak duża cześć  "udogodnien"   w Subaru na odwal, bez mylnie i po taniości  tylko po to żeby było i zeby klient się nie czepiał że nie ma.  

Edytowane przez Karas
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano niestety nie ma, XC60 rodziców ma obniżane oba lusterka zewnętrzne przy włączonym wstecznym, super sprawa, choć czasami się potrafią przywiesić i chwilkę trwa zanim zrozumieją, że zmiana biegu już nastąpiła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.08.2019 o 10:45, Szürkebarát napisał:

Oj. Gdy napisałem, że "każdy kierowca ma w głowie..." to zaraz okazało się, że nie każdy i może z tymi nawykami też tak być.

A żebyś wiedział :biglol: Moja, genetycznie zakodowana, procedura startu auta przewiduje jedynie następujące punkty:

 

1. otworzyć

2. usiąść w fotelu

3. zapiąć pasy

4. wcisnąć hamulec

5. uruchomić silnik

6. wrzucić bieg

7. jazda

 

Wszelkie nawyki dodatkowe i procedury startu rodem z myśliwca F-16 zdecydowanie odpadają :).

Dlatego lusterka muszą składać się automatycznie, ale powinny mieć funkcję wyłączenia (tej w XV się nie dopatrzyłem).

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Christoph napisał:

Albo po dojezdzie na parkingu, kiedy silnik gasnie, ty chcesz wrzucic na P, bo chcesz wysiasc, a on startuje silnik ipo dwoch sekundach musisz go znowu wylaczyc guzikiem ;) 

 

Moja codzienna rutyna startowa to miedzy innymi wylaczenie tego dziadostwa. 

Przerzucić na P, wyłącz silnik i dopiero zaciągnij ręczny - wtedy silnika nie włączy (bo zaciągnięcie ręcznego go włącza).

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Christoph napisał:

Zapomniales dodac do swojej listy: 

- wylaczyc hamulec reczny (mozna pokonac, jak sie wylaczy automatycznie)

- wylaczyc system start/stop ;) 

 

W Subaru start/stop nie wyłączam, gdyż jest mało upierdliwy. W innych autach przypominam sobie o nim przy pierwszym załączeniu :) 

Zwalnianie ręcznego mam na liście, ale w autach z klasycznym mechanicznym. XV odpuszcza automatycznie, więc jest oszczędność :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja SS wręcz uwielbiam i denerwuję się zimą, że tak rzadko działa :hi:

Dzięki SS choć przez chwilę muzykę mogę posłuchać w pełnej ciszy, ponieważ subarowe boksery nie należą niestety do specjalnie cichych na wolnych obrotach :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, wojtek1 napisał:

Ja u siebie wyłączyłem start/stop całkowicie i mam święty spokój :)

A ja się nim jeszcze bawię (w końcu zapłaciłem za to, nie?) ale nie będę się doktoryzował ze sposobu jego działania. Gdy mnie zirytuje to s/s wyłączę.

Edytowane przez Szürkebarát
literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Blixten napisał:

Szybkie pytanko: czy nasza stacja multimedialna  obsługuje pliki muzycznie w formacie *.FLAC ?? 

Słuchałem tej jakości przez TIDAL wiec chyba tak. Różnicy do spotify nie zauważyłem :) 

Edytowane przez MaMis
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...