Jump to content

Topi

Użytkownik
 • Content Count

  160
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Topi

 1. Na szybko z internetu: "The targeted average across he whole industry is 95g/km of CO2 but the individual requirement varies depending in the weight and size of the vehicles built and how many of them the manufacturer sells each year in Europe. (...) VW faces the largest fines, with current predictions of up to 1.4 bilion euros." Z innego źródła - kara wynosi €95 za gram CO2 ponad limit, razy ilość samochodów sprzedanych w 2020 i 2021.
 2. Nowa platforma zdaje się dodaje kilogramy. XV i Impreza ważą więcej niż przedtem. Ten 2.5 jest niby ten sam, ale wiele w nim zmieniono i ma trochę więcej mocy. Odczuwalne będzie mniej więcej to samo. Ale coś czuję, że w Europie jeśli się ten Outback pokaże to tylko jako e-boxer.
 3. To akurat było wiadomo już dawno. Raczej już nigdy nie będzie H6, przynajmniej nie od Subaru. Na pierwszy rzut oka, jak dla mnie wygląd gorzej niż dotąd. Spodziewałem się jakiegoś E-Boxer w połączeniu z 2.5i albo/i plug-in rozwiązania. A tu nic, czy to oznacza, że Outback się już w Europie nie pokaże?
 4. Wiadomo, to jest takie gdybanie w tej chwili. Ale nie wiemy ile kosztowałby sam 2.0 bez hybrydy, myślę że byłby trochę droższy niż dotychczas. Swego czasu Forester XT kosztował bardzo podobnie co Outback 2.5i. Więc podejrzewam, że e-Boxer będzie również poruszał się w tych rejonach. Osobiście wolałbym nawet dopłacić te parę tysięcy więcej i mieć 2.5 niż ten e-Boxer. Pamiętajmy, że tak zestrojona akcyza to tylko w Polsce. A 2.5 nie będzie w ogóle w Europie, bo tam bardziej patrzą na CO2 i od tego ukształtowane podatki drogowe. I pomimo podobnych osiągów nawet spalania, e-Boxer dlatego że to hybryda jest traktowane ulgowo w stosunku do samego spalinowego silnika. Stąd pewnie decyzja o nie wprowadzeniu 2.5. Vivat ekologia!
 5. Myślę, 2.5 wcale nie byłby droższy, bo w przypadku e-boxer cenę podwyższa napęd hybrydowy.
 6. Wygląd można jeszcze jakoś przełknąć, ale ofertę silników już gorzej. W zasadzie jest tylko jedna wersja. Szkoda (a może Škoda?)
 7. A czy czasami Subaru nie zrobiło krok wstecz i do E-Boxer i Levorgu nie daje silnika z przed modernizacji? Czyli z wtryskiem pośrednim i "tylko" 150 KM? Wówczas pełni normę i bez filtra. Tak samo jak 2.5i w Outback i 2.0 w BRZ
 8. Topi

  Nowy XV II-generacji

  Czyli zamiast turbo od dołu elektryk daje power. Przy tej autostradzie jest mała różnica, że tam już silniczek elektryczny nie wiele pomoże a spalinowy musi ciągnąć o 100kg więcej. Zatem na autostradzie będzie chyba ciut gorzej.
 9. Szacuję że ponad 100kg. Nawet XV przyspiesza szybciej. Sama masa podejrzewam, nie będzie jedynym czynnikiem tutaj. Może inne oprogramowanie CVT ze względu na nową normę i wszystko raczej zostało ustawione z myślą jak najniższego spalania aniżeli osiągów, czy czegokolwiek innego.
 10. Doszukałem się pierwszych informacji na temat "nowego" silnika 2.0i 0-100 km/h 11.7s Max 197 km/h Spalanie 7.2 l/100km według nowej normy http://www.auto.cz/subaru-levorg-facelift-2019-zeneva-autosalon-dvoulitr-128138 No to powiem, że rewelka Ponoć Levorg się słabo sprzedawał, bo był za sportowy. No to zrobili go bardziej komfortowym. Już widzę jak produkcja nie będzie teraz nadążać bo taki będzie popyt.
 11. Topi

  Nowy XV II-generacji

  Czy oprócz tego, że od teraz będzie tylko E-Boxer wiadomo coś na temat zmian (o ile są jakieś)? Czy to jest MY2019 a może już MY2020?
 12. Kolejny concept i co z tego? Wiem, że trochę złośliwie, ale powiem, że w Stanach przedstawia Subaru nowe, interesujące modele (Ascent, Legacy) a w Europie tylko koncepty, podczas gdy oferta aktualnych modeli się zmniejsza każdym dniem.
 13. Ponoć ma mieć ponad 20 dotykowych ekranów. To już mniej ciekawe, jak dla mnie.
 14. Nowy Focus ST. Będzie też jako diesel. Ciekawa propozycja https://www.autocar.co.uk/car-news/new-cars/new-ford-focus-st-packs-276bhp
 15. Topi

  Nowy XV II-generacji

  Dokładnie, dla mnie szyberdach w wydaniu Subaru jest zaletą a nie wadą. Poza tym o jakim doświetlaniu mowa? Przez szkło z filtrami?
 16. Trochę jestem zaskoczony, że w kulturze japońskiej, która często je stawiana za wzór, takie rzeczy się dzieją. Okazuje się, że to był sukces kosztem czegoś. Jakości? Ups, to rzeczywiście może być problem.
 17. Wiadomo, że Legacy się w EU nie pokaże. A teoretycznie Outback też będzie w nowym wydaniu. Jednak z uwagi na nowe (durne) limity w EU od 2021 to się zastanawiam, czy Outback jeszcze wróci do Europy. W ogóle, czy Subaru zechce się jeszcze męczyć z Europą, bo raczej nie mają żadnego modelu, który spełnia te wymogi i został tylko rok. I raczej napewno 2.4 DIT się nie pokaże w Europie. Według oficjalnych danych dla Legacy 2020, ten silnik pali 24/32mpg (miasto/mix). Czyli jakieś 9.80/7.35 l/100 km. Outback z tym silnikiem będzie miał wiadomo wyższe spalanie i pewnie jeszcze wyższe mierzone według WTLP. A te limity od 2021 przypuszczają 95 gramów CO2/km, co się przekłada na 4.1 l/100 km dla silników benzynowych.
 18. Livestream przedstawienia nowej generacji Legacy z Chicago (teraz) https://www.motor1.com/news/304366/2020-subaru-legacy-livestream/ Subaru Legacy 2020 - SGP - nowy Starlink, możliwość uruchomienia silnika przez app - 2.5i 182 KM - 260 KM turbo silnik w XT wersji, która ma również Nappa leather i wentylowane fotele Tyle w skrócie
 19. Właśnie, oprócz mocy to tylko ta jedyna rzecz mnie martwi. Czy warto inwestować w auto, które jeszcze nie stoi na SGP? Tym bardziej, że jak piszesz można odczuć różnice porównując z Imprezą. Czy zaczekać na nową generację Levorg (o ile będzie w Europie).
 20. No właśnie, że nie. Jak się tłumaczy z jednego języka na inny po to, żeby potem jeszcze na kolejny, to niestety otrzymujemy taki rezultat Ja rozumiejąc czeskiemu mogę powiedzieć, że poprawiono komfort, ale nie kosztem stabilności. Wręcz przeciwnie ma być jeszcze mniejsze przechylanie pojazdu na zakrętach, czy przy hamowaniu lub przyśpieszaniu. Zatem chyba nic nie straci na zwinności.
 21. Ciekawy artykuł. Ciekawostka (jak dla mnie) to jest to wersja 2.0i bez wtrysku bezpośredniego, dzięki czemu spełnia najnowszą normę 6D temp. I wagę podają 1500 kg, co byłoby trochę mniej niż dotąd. Może jednak się skuszę na jazdę próbną.
 22. Topi

  Subaru Levorg

  No właśnie. Może i subjektywne odczucia jak najbardziej mogą być pozytywne. Jednak napewno nie może być lepiej niż było dotychczas z 1.6 DIT. O 20 koni i 54 NM mniej, to nawet jakby ta skrzynia otrzymała niewiadomo jak cudowne oprogramowanie to lepiej niż 1.6 DIT jeździć nie będzie. A wiadomo że nawet ten 1.6 DIT nie potrafił zadowolić wszystkich.
 23. Topi

  Subaru Levorg

  Jak się okaże, że na magazynach im leżą tysiące takich silników, to kto wie. Muszą się tego jakoś pozbyć przed wprowadzeniem 1.5 DIT
 24. Topi

  Subaru Levorg

  Dokładnie. Swoją drogą to szkoda, ale może będzie tańszy przez to. Zobaczymy
 25. Topi

  Subaru Levorg

  Tak jest, 2.0i zamiast 1.6 DIT. Ponoć że względu na WTLP. 150 km, 196 NM
×
×
 • Create New...