Skocz do zawartości

Nowy XV II-generacji


Eskulap2000

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Blixten napisał:

Może i rozsądna, ale nawet takie kaprysy związane z autem muszę odłożyć (instalację haka też), bo czekają mnie inne inwestycje - remont mieszkania :facepalm:

Wiem co czujesz. Mój Hak i inne bajery do motocykla poszły w dom :( 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.08.2019 o 11:31, kolan napisał:

Ma ktoś może zamontowany wideorejestrator w XV? Nie przeszkadza dla EyeSight?

Szczerze mówiąc, ja jestem przerażony tym co się dzieje na drogach. Oprócz  kamery rejestrującej zdarzenie chyba warto byłoby również zaopatrzyć się w jakieś środki do samoobrony. 

 

Edytowane przez Blixten
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, aflinta napisał:

Trzeba umieć też ich używać, by nie skończyć jeszcze gorzej niż bez nich.

To prawda, można zaszkodzić sobie nawet gazem pieprzowym przy złym wietrze . 

Ale co zrobić w przypadku gdy trafi się na rozwścieczonego palanta nie znając aikido ;) ?  

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Blixten napisał:
9 godzin temu, aflinta napisał:

Trzeba umieć też ich używać, by nie skończyć jeszcze gorzej niż bez nich.

To prawda, można zaszkodzić sobie nawet gazem pieprzowym przy złym wietrze . 

Ale co zrobić w przypadku gdy trafi się na rozwścieczonego palanta nie znając aikido ;) ?  

To powyżej oczywiście dotyczy nie tylko "XV drugiej generacji"? Drugim wyjściem jest walczyć, zamiast uciekać, z polegnięciem w tej walce włącznie. Bo kiedyś i jakoś trzeba umrzeć przecież :cry: . Najprościej jest zamknąć drzwi i nagrywać psychopatę, wezwawszy uprzednio policję. Może użyć ISR?

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę dziwi poruszenie tutaj tematu agresji na polskich drogach, gdy na tym forum tak często pojawiają się krytyczne uwagi na temat braku mocy w dzisiejszych samochodach Subaru. Ponad 90% agresywnych zachowań na polskich drogach (tych zarejestrowanych i  upublicznionych, oraz tych niezarejestrowanych) jest autorstwa kierowców samochodów z "ponadprzeciętnymi" mocami. Typowa dla współczesnych czasów hipokryzja. Człowiek, który odchodząc ze swojego urzędu w 2007 roku topił laptopa i niszczył telefoniczne karty SIM  dzisiaj zarzuca innym brak uczciwości...  

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Puchacz napisał:

Może ktoś z Was wie, czy w salonach w Polsce można kupić XV z silnikiem 2.0i my19? W ofertach na necie nie widuję, a 1.6 jeszcze mnie nie przekonało.

Nie ma go i już nie będzie przez nowe normy emisji spalin. Od 2020 roku ma być XV 2.0 E-Boxer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I

16 minut temu, aflinta napisał:

Obecny też koła nie ma.

A to szkoda, myślałem że ma. Ale jest miejsce choćby na koło dojazdowe pod podłogą bagażnika?

Nie podoba mi się ten trend aut bez zapasowego koła, na szczęście mój Forester ma. :)

Mam już takie szczęście łapać co jakiś czas kapcia, czasem gdzieś w Bieszczadach, innym razem w Beskidzie Niskim - najczęściej daleko od cywilizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Michał W. napisał:

Ale jest miejsce choćby na koło dojazdowe pod podłogą bagażnika?

 

Nie ma. Są rynki (chyba Australia), gdzie koło jest wciąż obowiązkowe, w takim wypadku podnosi się podłogę (i tak już malutkiego) bagażnika. Dwie opcje - albo pokrowiec i koło w bagażniku, albo, po terenowemu, na dach :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...