Skocz do zawartości

Forester - SZYBKIE PYTANIE


Haze

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, demontowali bo celem operacji było udrożnienie przewodu odpływowego.
Oni znają te auta, robią tylko Subaru. Myślę więc, że diagnoza jest poprawna. Nie mają doświadczenia z regeneracją tego mechanizmu - ustaliłem więc czyszczenie prowadnic, bez demontażu podsufitki.
 
A sprawdzili czy bez szyby pracuje?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.02.2021 o 20:56, dommarc napisał:

Macie oświetlenie schowka na w Forester SJ ?

W moim XT 2015 z USA nie ma :(

 

UP, bo nie doczekałem się żadnej odpowiedzi.

Pacjent Subaru Forester XT MY15 z USA

 

Macie:

1) Oświetlenie schowka na rękawiczki ?  - w moim nie ma

2) Regulowanie kierownicy w dwóch płaszczyznach ? - w moim jest tylko góra-dół

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.02.2021 o 07:12, yaroz napisał:

Mówisz o gumach czy teleskopach(siłownikach) gazowych? Siłowniki widziałem na alle.. i tylko z lesjofors'a i kilen'a za ponad 100zł za szt.

Pytam o gumy. Mam dwa otwory otwory na spodzie tylnej klapy ( od wewnątzr oczywiście:D)i tak sobie myślę, że powinny być tam chyba gumowe odbojniki. Raczej zawsze tak jest, że sa one regulowane przez wkrecanie. I mysle, że tu tez tak jest i mi ich brakuje - słychać to na wertepach...A więc ponawiam pytanie - ktokolwiek widział...ktokolwiek wie ?

Spoiler
Spoiler
Spoiler

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie do Was - czy pchać się w zamienniki sprężyn na tył do Forka XT - czy lepiej zainwestować w oryginalne ? 
Albo jaki zestaw warto wsadzić na tył przy wożeniu rowerów na haku - może dedykowane pod gaz (jeśli są dla SJ) bądź coś pochodnego ? 
muszę je wymienić (jedna pękła) więc chce to zrobić raz a dobrze :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forek SH 2008 150km Benzyna MT. Po dłuższych i trudniejszych manewrach parkingowych (wymagających kręcenia kilka razy kołami w miejscu) wspomaganie robi się coraz słabsze a następnie pada w ogóle. Problem znika po tym jak auto odstoi chwilę i pojedzie dalej. 

Pomysły czego szukać? Wycieków/braków płytnu/dziwnych odgłosów nie stwierdzono. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forek SH 2008 150km Benzyna MT. Po dłuższych i trudniejszych manewrach parkingowych (wymagających kręcenia kilka razy kołami w miejscu) wspomaganie robi się coraz słabsze a następnie pada w ogóle. Problem znika po tym jak auto odstoi chwilę i pojedzie dalej. 

Pomysły czego szukać? Wycieków/braków płytnu/dziwnych odgłosów nie stwierdzono. 
A kiedy płyn wymieniałeś? Nie pieni się? Pracuje cicho?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, ewemarkam napisał:
Godzinę temu, ajax napisał:
Forek SH 2008 150km Benzyna MT. Po dłuższych i trudniejszych manewrach parkingowych (wymagających kręcenia kilka razy kołami w miejscu) wspomaganie robi się coraz słabsze a następnie pada w ogóle. Problem znika po tym jak auto odstoi chwilę i pojedzie dalej. 

Pomysły czego szukać? Wycieków/braków płytnu/dziwnych odgłosów nie stwierdzono. 

A kiedy płyn wymieniałeś? Nie pieni się? Pracuje cicho?


Płynu jeszcze nie wymieniałem auto niedawno kupione w przyszłym tygodniu mam zaplanowany serwis, pracuje cicho nie pieni się. (Nawet jak pada to nie słychać żadnych niepokojących dźwięków) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Nargond napisał:

Szybkie pytanie do Was - czy pchać się w zamienniki sprężyn na tył do Forka XT - czy lepiej zainwestować w oryginalne ? 
Albo jaki zestaw warto wsadzić na tył przy wożeniu rowerów na haku - może dedykowane pod gaz (jeśli są dla SJ) bądź coś pochodnego ? 
muszę je wymienić (jedna pękła) więc chce to zrobić raz a dobrze :-)

Sprawdź czy z kyab'y nie będzie, do SG są zwykle i wzmacniane o kodzie RA..., Może do SJ też będą takie, lub Lesjofors HD, takie mam u siebie i sobie chwalę, butla w bagażniku, platforma na 3 rowery na hak i prawie wcale tył nie siada.

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, yaroz napisał:

Lesjofors

z tego co widzę po internetach to tylko takie są dostępne -ale bez informacji czy wzmacniane czy też nie...cóz czasami trzeba podejść do tematu ryzyk fizyk ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, st981777 napisał:

Czy mógłby ktoś wrzucić zdjęcie wtyczki panelu sterowania szybami od strony kierowcy w forku SG? Tak aby było widać kolory kabli.

http://jdmfsm.info/Auto/Japan/Subaru/Forester/2006/USDM Forester FSM 2006/WIRING SYSTEM SECTION/

 

37.Power Window system. 

Na schemacie są opisane kolory. Wtyczka D7. To nie jest zdjęcie ale może się sprzyda. 

Edytowane przez Jurando
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Czy ktoś próbował może zamontować jakieś inne niż seryjne lampy w miejsce świateł przeciwmgłowych  do forka sg przedliftowego? Nie mam halogenów, a chciałem dać sobie trochę więcej światła na pobocze :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, matmat napisał:

Cześć,

Czy ktoś próbował może zamontować jakieś inne niż seryjne lampy w miejsce świateł przeciwmgłowych  do forka sg przedliftowego? Nie mam halogenów, a chciałem dać sobie trochę więcej światła na pobocze :) 

Czemu nie chcesz zamontować oryginalnych halogenów od Forestera SG przed-lift. Dokładasz przełącznik w miejscu zaślepki i przekaźnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...