Jump to content

ajax

Użytkownik
 • Posts

  1396
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

Everything posted by ajax

 1. Nasi tu byli Nawet forumowe.
 2. W USA będzie można kupić bardziej dzielnego terenowo OBK z ATekami w standardzie https://www.motortrend.com/news/2022-subaru-outback-wilderness-edition-first-look-review/
 3. My niestety ze względu na złośliwość rzeczy martwych kolan i więzadeł odpadamy Mamy rezerwację na prom za 1600 PLN z noclegiem w kabinie i autem w dwie strony. Jak ktoś jest zainteresowany prosimy o info
 4. A co to ma do kwestii tego czy stare czy nowe fury jeżdżą na Subariady?
 5. Brzmi prawdopodobnie i tanio w naprawie pójdę tym tropem.
 6. Hmm a nie powinien piszczeć wtedy pod obciążeniem?
 7. A kiedy płyn wymieniałeś? Nie pieni się? Pracuje cicho? Płynu jeszcze nie wymieniałem auto niedawno kupione w przyszłym tygodniu mam zaplanowany serwis, pracuje cicho nie pieni się. (Nawet jak pada to nie słychać żadnych niepokojących dźwięków)
 8. Forek SH 2008 150km Benzyna MT. Po dłuższych i trudniejszych manewrach parkingowych (wymagających kręcenia kilka razy kołami w miejscu) wspomaganie robi się coraz słabsze a następnie pada w ogóle. Problem znika po tym jak auto odstoi chwilę i pojedzie dalej. Pomysły czego szukać? Wycieków/braków płytnu/dziwnych odgłosów nie stwierdzono.
 9. Ciągać można po prostu 4atAT z US mają tendencję do grzania się. Weź przegląd z jazdą próbną (w niektórych serwisach jest to opcja płatna ekstra) trzeba posłuchać jak wszystko chodzi. Sam mam już chyba 5 Subaru, Diesla też miałem i sobie chwaliłem wszystko trzeba kupować z głową.
 10. Przede wszystkim odradzam pośpiech tak jak koledzy. Subaru to nie Ferrari F40 trochę tego na rynku używanych jest. Jeśli silnik 2.5 to wnioskuje, że to wersja US AT nie polecam raczej takiej do ciągania przyczepy. Jeśli to US koniecznie sprawdź Carfax (nie opłaca się ściągać aut innych niż z licytacji ubezpieczycieli). Sprawdź koniecznie czy farba w komorze silnika jest matowa. Ogólnie polecam na spokojnie auto zawieźć do mechanika specjalizującego się w marce. Forków z tych roczników jest sporo na rynku i jest z czego wybierać. Zwróć też uwagę na stan tylnych amorków jeśli auto już siada konieczna będzie wymiana tylnego zawieszenia co trochę kosztuje.
 11. O zgrozo 12 lat w tym kilka pracy za żelazną kurtyna u jednego z dilerów Subaru w Polsce
 12. Mam dostęp do tajnej rządowej strony na której opierane są obostrzenia. Możecie sobie tutaj sprawdzić https://koronawirus.lol/ Tutaj najnowszy zestaw: Kancelaria Prezesa Rady Ministrów informuje, że od 24 lutego 2021 roku: Zamknięte są biurowce, piekarnie oraz gabinety dentystyczne. Otwarte zostaną sklepy z biżuterią tradycyjną oraz kancelarie prawne, ale wyłącznie w niektóre wtorki. Wszystkie osoby przybywające do Polski z Ukrainy transportem powietrznym i naziemnym są zobowiązane do odbycia kwarantanny przez 13 dni. Nauka zdalna w klasach 4-5 szkół podstawowych, w szkołach średnich oraz w akademiach, za wyjątkiem uczelni katolickich (chyba, że studenci będą oddychać przez nos). Obowiązuje zakaz organizacji wyciągania szybowców oraz rautów Hotele dostępne są tylko dla Jana Borysewicza, mafii, skoczków narciarskich oraz najemników. Żłobki i przedszkola są otwarte dla najmłodszych. W sklepach budowlanych i galeriach handlowych może przebywać maks. jedna osoba na 2 m kw. pomieszczenia. W zgromadzeniach może uczestniczyć maks. 1175 osób (nie dotyczy osuszania bagien oraz wesel).
 13. W moim byłym OBK Diesel podobny efekt dawały wtryski (jeden z nich lał)). Zerknij czy przypadkiem spaliny nie mają nietypowego koloru.
 14. Moja osłona miała takie piękne wgniecenie pod miską olejową Zauważyłem je dopiero po powrocie do domu tak to by mi padł gdzieś w głuszy silnik.
 15. Standardowo nie będę robił preordera ale jak tego nie zepsują zapowiadają się długie zerwane noce Na premiere D3 brałem urlop w pracy.
 16. Polecam Horizon Zero Dawn
 17. Albo co moim zdaniem bardziej prawdopodobne jakiś pracownik serwisu sobie je przytulił Jakby to była stara pompa oleju to tu rzeczywiście mogliby starać się odmówić wydania przy zderzaku no cóż.
 18. Bzdura wyślij do nich pismo polecone za potwierdzeniem odbioru z żądaniem wydania części do dnia X. Pierwsze słyszę, że nie można wydać zderzaków po naprawie
 19. Regularnie serwisowany nabiera tu nowego znaczenia
 20. Teoratycznie można, ale : Najważniejszy niuans jest taki, że Estonia podpada pod innego importera niż Polska. Z gwarancjami bywa różnie i czasem nie kolorowo. Dodatkowo możliwości windykacji samochodu w innym kraju znacząco podnoszą ryzyko. Z tego co wiem, żadna "duża" firma się tym nie zajmuje.
 21. Jeśli masz porządne OC powinieneś mieć opcję tzw. samolikwidacji szkody. Czyli Ty likwidujesz u siebie podpisujesz papiery potem oni ścigają ubezpieczyciela Audi, ten UFG, a UFG łebków. Będzie to najprostsze i najlepsze rozwiązanie. Polecam podjechać do serwisu mającego umowę na likwidację szkód z danym ubezpieczycielem to ułatwi sprawę. Kiedyś pracowałem w ubezpieczeniach i wiem, że ludzie niepotrzebnie robią sobie pod górkę próbując samemu walczyć na wszystkich frontach. A w takim przypadku interes serwisu (wymienić jak najwięcej) jest zbieżny z Twoim (wymienić jak najwięcej) Dodatkowo jeśli serwis ma podpisaną umowę na likwidację to cała procedura akceptacji, samochodu zastępczego i innych cudów jest dużo prostsza Jeśli nie masz samolikwidacji a masz AC to również polecam z niego skorzystać, a następnie zrobić regres sprawa potoczy się jak wyżej, co prawdą na 99% nie uchronisz zniżek ale ubezpieczalnia/UFG mocniej będzie ścigać potem łebków z Audi
 22. Mają ale silniki trwalsze i tańsze w serwisie. Zapytaj czy się zgodzi na obejrzenie kielichów.
 23. Znalazłem 3 osoby śmigające na takim profilu w SH wszyscy mówili, że jest ok. Różnica w średnicy nie jest jakaś bardzo duża.
×
×
 • Create New...