Skocz do zawartości

Forester - SZYBKIE PYTANIE


Haze

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 13.03.2021 o 19:28, ewemarkam napisał:

Podaj wartość podciśnienia oraz korekty na wolnych po zagrzaniu silnika. Bo jeśli było ok, a nie jest, a robiłeś coś przy przepustnicy to tam pewnie będzie winowajca.

Tym spalaniem się nie sugeruj. Komputer też liczy je na postoju, nie tylko w czasie jazdy. Miałbyś sprawny w 100% silnik to też by je tak liczył.

Sprawdziłem podciśnienie i na wolnych obrotach wachało się od 0.33 do 0.39. Rozkręciłem dolot, skręciłem jeszcze raz i teraz mam 0.33 do 0.35. Także faktycznie musiała być jakaś nieszczelność.

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, falente napisał:

215 65 r16 to 68,6cm średnicy
215 75 r15 to 70,4cm srednicy
Wyliczenia idealne, mogą się różnić w zależności od modelu opony.

Tez obliczałem i opona pójdzie do kielicha 9 mm w teorii. U mnie liczyłem i przy 215/65/16 zostaje niecały centymetr, dlatego pytam i chciałbym zobaczyć jak ktoś to upakował i jaką oponę bo inaczej nie nie uwierzę, że się da :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, matmat napisał:

Tez obliczałem i opona pójdzie do kielicha 9 mm w teorii. U mnie liczyłem i przy 215/65/16 zostaje niecały centymetr, dlatego pytam i chciałbym zobaczyć jak ktoś to upakował i jaką oponę bo inaczej nie nie uwierzę, że się da :D 

 

Fotki ile zostaje do kielicha, pierwsza to 215/75/15, druga to 215/65/16.

IMG_20210206_122639.jpg

IMG_20190820_194511.jpg

Edytowane przez koziolek
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, koziolek napisał:

 

Fotki ile zostaje do kielicha, pierwsza to 215/75/15, druga to 215/65/16.

IMG_20210206_122639.jpg

IMG_20190820_194511.jpg

:o No to u mnie jest coś mocno nie tak. Bo ja przy 215/65/16 mam tam tyle miejsca ile Ty przy 215/75/15. Chyba, że yokohama geolandar G015 jest jakaś ponadwymiarowa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, matmat napisał:

:o No to u mnie jest coś mocno nie tak. Bo ja przy 215/65/16 mam tam tyle miejsca ile Ty przy 215/75/15. Chyba, że yokohama geolandar G015 jest jakaś ponadwymiarowa. 

Dlatego też 215/65/16 jest uważany za maksymalny wymiar, który wchodzi bez modów.

Opony zawsze trochę się różnią, w zależności od bieżnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, koziolek napisał:

Dlatego też 215/65/16 jest uważany za maksymalny wymiar, który wchodzi bez modów.

Opony zawsze trochę się różnią, w zależności od bieżnika.

Zastanawiam się też czy to może być też kwestia danego modelu amortyzatora i jego kształtów. Bo wiem, że poprzedni właściciel wywalał SLS i może wstawił jakiś zamiennik który jest trochę inny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest śruba dociskowa, ale ona też ma pewny zakres, dociśniesz za mocno i nie będzie odbijać kierownica.

Jeśli sie nie myle to magiel z anglika ma tą samą listwe zębatą. Bo wiem że jest problem z dostępnością dobrej listwy. Luz możesz mieć na prowadzeniach teflonowych także. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak mierzysz? Analogowo patrząc na wskazówkę czy cyfrowo z OBD? I jak szybkie są zmiany? Cyfrowo będzie latać wiele razy na sekundę bo w suwie spalania silnik minimalnie przyspiesza na ułamek sekundy. Zmiana o której piszesz to niecałe 3% i raczej nie ma o czym mówić. Jak osłuchowo jest równo i wskazówka stoi w miejscu to jest ok.

Edytowane przez rutra80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, rutra80 napisał:

A jak mierzysz? Analogowo patrząc na wskazówkę czy cyfrowo z OBD? I jak szybkie są zmiany? Cyfrowo będzie latać wiele razy na sekundę bo w suwie spalania silnik minimalnie przyspiesza na ułamek sekundy. Zmiana o której piszesz to niecałe 3% i raczej nie ma o czym mówić. Jak osłuchowo jest równo i wskazówka stoi w miejscu to jest ok.

Cyfrowo. Te 700-720 to jako przykład. Dziś np mierzyłem i było 668 - 715.

Edytowane przez ObywatelX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś rozbierał silniczek od szyberdachu ... ?

po częściowym rozebraniu okazało się że jedna szczotka jest całkowicie zużyta ....

zawiozłem do elektronika i mówi że tzw część elektryczną rozebrał ale tam gdzie szczotki to nie może poradzić....podobno jest zgrzany....rozbierał to ktoś..jakieś pomysły...???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.03.2021 o 14:42, Edmund napisał:

Cześć. Czy ktoś kupował \ zakładał nowe półosie do skrzyni w SF5. Chodzi mi o takie z aledrogo po 300 zł. Czy są coś warte ? Pozdrawiam.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
 

Ponoć na dłuższą metę sprawdzają się ori używki.

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniałem dziś drzwi kierowcy i niby wszystko ładnie, nic nie obciera i zamykają się lekko ale nie przylegają idealnie ( plus minus 5mm odstają od tylnych). Dziś już temat odpuściłem, jutro będę walczył dalej. Jest możliwość regulacji zamka by drzwi się wyrównały?

Edytowane przez pininfarin01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, pininfarin01 napisał:

Zmieniałem dziś drzwi kierowcy i niby wszystko ładnie, nic nie obciera i zamykają się lekko ale nie przylegają idealnie ( plus minus 5mm odstają od tylnych). Dziś już temat odpuściłem, jutro będę walczył dalej. Jest możliwość regulacji zamka by drzwi się wyrównały?

Na pewno jest możliwość regulacji zamka i rygla na karoserii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pininfarin01 napisał:

Zmieniałem dziś drzwi kierowcy i niby wszystko ładnie, nic nie obciera i zamykają się lekko ale nie przylegają idealnie ( plus minus 5mm odstają od tylnych). Dziś już temat odpuściłem, jutro będę walczył dalej. Jest możliwość regulacji zamka by drzwi się wyrównały?

Czasem trzeba delikatnie puknąć młotkiem po poluzowaniu śrub. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...