Jump to content

Max 84

Użytkownik 500
 • Posts

  749
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  5

Everything posted by Max 84

 1. Dobre, dobre [emoji1787][emoji1787][emoji1787]
 2. Z przodu po zastosowaniu adaptera wchodzi sprawnie głośnik o średnicy 165 mm. Z tyłu z adapterem wchodzi 130.
 3. Dwa w drzwiach z przodu 16 cm. Do zamontowania musisz dokupić adaptery z MDF ze względu na głębokość nowych głośników. Opcjonalnie tweetery przy klamce. Z tyłu z tego co pamiętam 13 cm. I fabrycznie to wszystko.
 4. Wymieniłem chłodnice. Zalałem układ chłodzenia nowym płynem.
 5. Niestety tak działa ASO. Ktoś musi zarabiać. Nie zrażaj się. Jedz z autem do dobrego warsztatu zajmującego się serwisem Subaru. Za konkretny przegląd zapłacisz połowę z tych 450 zł, a dowiesz się o wiele, wiele więcej. Taki urok tej marki, jak kupiłem pierwsze w życiu Subaru. Byłem przytłoczony, przerażony wydatkami, po zapoznaniu się z marką stwierdziłem że, to są tylko samochody. Jedynie silnik działa troszkę inaczej, jednak otoczka "inności" i magia indywidualności przekłada się na sferę materialną gdy ktoś słyszy o marce Subaru od razu w głowie słyszy : drogo. Nieprawda, nie musisz w serwisie płacić 4,5k za czujnik w fotelu. Kupisz ten czujnik za strzelam 400 zł i mechanik wymienił Ci go za 150 zł. Mi w polecanym na południu Polski serwisie z 7 lat temu, gdy na Dolnym Śląsku przydarzyła się uszczelka pod głowicą, miły Pan w serwisie powiedział że remont silnika minimum 7k w górę. Zrobiłem to samo, sam za 1.6k w domu w garażu i Forek jeździ do dziś.
 6. Szanuje to w pełni. Mi dużo ludzi którzy byli moimi mentorami mówiło : nie zawsze musi wyglądać, ma działać.
 7. Ja w moim SF 2002 odbudowałem praktycznie całe kielichy z blachy 1,5 mm i z ukształtowaniem oraz dopasowaniem profilu blachy do oryginalnej krzywizny było bardzo dużo roboty. Blacha grubości 4 mm nie nadaje się nawet na odbudowę poszycia w aucie z ramą. Szkoda roboty względem trwałości nie wspomnę o masie. Popłynąłeś.
 8. Kosztu odbudowy kielichów. Spawania. Szlifowania. Odpowiedniej konserwacji nigdy dokładnie nie ocenisz w przód. Możesz się dogadać z blacharzem na jakąś kwotę, ale bez rozebrania i rewizji Forka nie będzie można ocenić zakresu prac. Może będziesz miał farta i nie będzie tak źle, ale zbytnim optymistą bym nie był.
 9. Konstrukcja kielichów SF i SG jest bliźniacza, dlatego występuje taki sam problem. Woda dostaje się między te blaszki o grubości sreberka po czekoladzie. Między nimi miejscami jest czarny lepik, najgorzej że widać jak już jest za późno. Ja bym zrobił raz a porządnie a nie pudrował syfa.
 10. Gdybym ja chciał wymienić w Forku wszystko co nie podoba mi się wizualnie. To dawno poszedłbym z torbami.
 11. Mmmm jak by to powiedział Majster wszystkich Majstrów : Barrrrdzo dobra robota [emoji6] Bardzo subtelny uchwyt [emoji106]
 12. Jeśli chcesz zrobić kielichy w Forku porządnie na parę lat, to kilka dni u blacharza nie wystarczy. Ja robiąc porządnie sam. Z demontażem zawieszenia z tyłu, osłon progów i baku. Wszystko wyczyszczone i wyspawane do gołej czystej blachy z pełną konserwacją zeszło mi ponad dwa tygodnie.
 13. Świece można wymienić jak najbardziej, ale cewki ? Jeśli auto chodzi poprawnie, nie ma potrzeby wymieniać cewek. Totalna fanaberia wg mnie. Kontrolę luzów zaworowych lepiej zrobić, za te pieniądze.
 14. Na Pomorzu robi się podobnie. Zrobiłeś wystarczająco ciasne spasowanie tej blachy ? Żeby po odcięciu kata od rur nie dali rady go wyciągnąć.
 15. Jak dla mnie Outback III to najładniejsze Subaru Ever. Nasz były H6 płacze za nim do dziś :
 16. Z tego co mówiła Żona to nie miał haka. I też się dziwię że zderzak cały a cała siła poszła w Grill i lampę. Po pracy sprawdzę w oświadczeniu co to było za auto. Podejrzewam że jakiś SUV z miękkim zderzakiem który się poddał a jego tylna klapa zrobiła swoje.
 17. Nie wiem nie widziałem [emoji16] Żona mówiła że był biały, nowy. I miał lepsze hamulce [emoji23]
 18. Jeśli robiłeś sam i pierwszy raz to ja daję 4- [emoji106] Ja poskładałem, polepiłem, tymczasowo połapałem na trytki Forka. Tak to jest jak Kobita jedzie na zakupy [emoji57] I nie zdąży wyhamować. Na szczęście nic nikomu się nie stało. Resztę się ogarnie. Zapomniałem zrobić zdjęcia po, tak dobrze wyszło [emoji41]
 19. Czyli zostaje tak jak było. Teraz kolejne pytanie Nissens, Valeo coś jeszcze można brać pod uwagę ?
 20. Czy jest sens wkładać cała aluminiową "sportowa" chłodnice wody do Forka SF NA ? Przymierzam się do wymiany i nie wiem co kupić.
 21. Max 84

  LPG w Subaru

  Też go brałem pod uwagę po przebojach z H6 ale jednak potrzebuje kombi. Z zdjęć wyglądał na naprawę porządny egzemplarz [emoji106]
 22. Max 84

  Filmy

  Z przymrużeniem oka. Aczkolwiek ciekawy test [emoji57]
 23. Max 84

  LPG w Subaru

  No tyle to nie. Połowę max, cytując Klasyka. Nie mniej za samo sprawdzenie to moim zdaniem sporo , za dużo.
 24. Max 84

  LPG w Subaru

  Mam tak samo. Aczkolwiek nie na każdej stacji. Butla 55L wchodzi 43-45L Przed zabiegiem wchodziło 35-38
 25. Niby się cieszysz, bo kłopot z głowy ale w głębi człowiek smutny jakiś. Mówią że to tylko auto.
×
×
 • Create New...