Jump to content

matmat

Nowy
 • Content Count

  31
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

12 Dobry

About matmat

 • Rank
  ..:: Świeżynka ::..

Profile Information

 • Gender
  mężczyzna
 • Skąd
  Poznań
 • Auto
  Forester SG 2004 2.0 125KM

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Do sg wchodzą 215/70/16. Podrzucam link do artykułu, są 3 częsci, całkiem ciekawy. Przy okazji ja mam 2.0 125km i zmieniłem z 205/70/15 na 215/65/16 i praktycznie nic nie odczułem po zmianie. https://expeditionportal.com/a-budget-overlander-forester-part-i-capability/
 2. Cześć, czy ktoś się orientuje czy dużo zabawy jest z wymianą tulei nr.271530? Wyrwała mi się jedna od strony kierowcy i chciałbym wymienić sam. I pytanie czy cała belka może zostać na aucie czy trzeba całość demontować itp..
 3. @rutra80 Reduktor był zapięty, ale tak jak mówisz mogłem zaciągnąć ręczny, to moc może by poszła na przednią oś bardziej. Teraz jakbym regenerował to chyba bym poprosił o zrobienie większego spięcia wiskozy.
 4. Wczoraj siadłem trochę brzuchem na górce. Mam 2.0 125 więc zdaję sobie sprawę, że mam 2 dyfry otwarte. Tył się kręcił z jednej strony (to rozumiem) ale żadne przednie koło nie mieliło piasku. Ktoś ma pomysł dlaczego tak się dzieje? Wiskoza niedawno była regenerowana (Wrocław).
 5. Wieli osób chwali, co według was z nimi nie tak? No i pamiętajmy, że mówimy o oponach AT, nigdy nie będą idealne na asfalcie.
 6. Tutaj masz wielosezonowe AT, sprawdzone popularne i bardzo dobre na asfalt. Aczkolwiek jeżeli chcesz tym czasami w teren pojechać to chyba wolałbym kupić 17 i mieć przynajmniej trochę wyższą oponę (profil)
 7. @Kiwi 4ester Stal 3mm. Sprawia wrażenie pancernej
 8. @JobForACowboy Cena jest konkretna. Ale jak się buszuje po stronach US cokolwiek do forestera dedykowanego (blokady, osłony, kangury na zderzak) to cena zawsze jest dla nas absurdalna a dla nich to tanioszka.
 9. Takiego czegoś szukasz? https://www.dicksmith.com.au/da/buy/crz-car-dealz-102-android-81-subaru-forester-sg-2002-2008-gps-bluetooth-car-player-navigation-radio-stereo-dvd-head-unit-in-dash-plus-oem-fascia-2006-right-hand-drive-32799873695843/
 10. @Vercy Tylko pytanie, czy jak koło będzie miało większy zakres pracy to czy przy wykrzyżach nie będzie haratało gdzieś tam o stabilizator czymś delikatnym dlatego pytam czy ktoś w praktyce ma obcykany temat.
 11. Czy ktoś jeździł albo jeździ z rozpiętym stabilizatorem? Czy można rozpiąć stabilizatory jadąc w teren i zostawić na aucie stabilizator, żeby go sobie potem spiąć na szosę, czy trzeba go od razu wyjąć całego po rozpięciu? (chodzi mi głównie o forestera sg, ale jak ktoś ma doświadczenie z innymi modelami też chętnie posłucham )
 12. @Vercy Było macane i pukane tez od dołu jest zdrowo. Zależało mi na tym żeby to dobrze sprawdzić bo chcę go podnieść, a nie chciałbym się zdziwić na podnośniku trzymając lift kit w ręce.
 13. Raz w roku trzeba zabrać na przegląd
 14. @Vercy Naczytałem się tematu o korozji w foresterze i w podskokach wracałem z pracy, żeby sprawdzić co tam się dzieje Po ponad godzinie szarpania z plastikami i urwaniu kilku spinek ujrzałem naprawdę zdrowe kielichy w dodatku nigdy nie naprawiane. Oczywiście jest kilka małych ognisk rdzy, które sobie na spokojnie zostawiam na wiosnę do naprawy samemu bo teraz już trochę za zimno na robotę pod chmurką. Po obejrzeniu kilku zdjęć zgniłych forków z 2007 albo 2006 to już myślałem, że mój będzie w tragicznym stanie. Ktoś regularnie konserwował i to widać.
×
×
 • Create New...