Skocz do zawartości

Forester - SZYBKIE PYTANIE


Haze

Rekomendowane odpowiedzi

45 minut temu, hellrazor napisał:

Szybkie pytanie. Jaka żarówka świateł mijania idzie do polifta SG? Nie mam jak wyjąć i sprawdzić, a w necie: H1, H4, H11. Która właściwa? Ewentualnie jakieś polecenia, bo nocą trzeba jakiś dramat...

H4 jest w przedlifcie i na niej są mijania i drogowe więc bym odrzucił a z tego co kojarzę to poliftt ma osobno mijania i drogowe. Najprościej będzie jak otworzysz maskę i zobaczysz na obudowę lampy na łączeniu z kloszem powinno być napisane ja obstawiam H7 :D

Edytowane przez yaroz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, lolo.lolo napisał:

zero reakcji ...

Sprawdź silniczek, odchylasz z tyłu podsufitkę wykrecasz silniczek chyba 5 nakrętek na klucz 10(nasadowa mała grzechotka) wyciągasz i musisz wykręcić wirnik i oczyścić np drobnym papierem ściernym 1000 z czarnego osmolonego nalotu, miejsce gdzie stykają szczotki(komutator). U mnie to było przyczyną. 

 

https://m.youtube.com/watch?v=S4FkmSaNdFA&t=249s

Edytowane przez yaroz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, hellrazor napisał:

Szybkie pytanie. Jaka żarówka świateł mijania idzie do polifta SG? Nie mam jak wyjąć i sprawdzić, a w necie: H1, H4, H11. Która właściwa? Ewentualnie jakieś polecenia, bo nocą trzeba jakiś dramat...

H7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, yaroz napisał:

H4 jest w przedlifcie i na niej są mijania i drogowe więc bym odrzucił a z tego co kojarzę to poliftt ma osobno mijania i drogowe. Najprościej będzie jak otworzysz maskę i zobaczysz na obudowę lampy na łączeniu z kloszem powinno być napisane ja obstawiam H7 :D

 

7 godzin temu, Kiwi 4ester napisał:

H7

 

Panowie nie wprowadzajcie w błąd! :thumbup:

 

@hellrazor żarówka h1 jeżeli nie masz xenonu, polecam tungsram megalight 150%, jak dotychczas super świeci, ewentualnie jak po mieście dużo latasz to osram all weather, super kontrast na mokrym. 

Edytowane przez aplam13
  • Super! 1
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, aplam13 napisał:

 

 

Panowie nie wprowadzajcie w błąd! :thumbup:

 

@hellrazor żarówka h1 jeżeli nie masz xenonu, polecam tungsram megalight 150%, jak dotychczas super świeci, ewentualnie jak po mieście dużo latasz to osram all weather, super kontrast na mokrym. 

 

Wielkie dzięki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, aplam13 napisał:

tak z pamięci ale nie na 100% HB3 albo HB4 (myli mi się z przeciwmgłowymi):thumbup:

Japońce to są wymyślne i kombinują, większość w reflektorach montuje na mijania H7 długie H1 a oni muszą na odwrót tak jak z kierownicą :biglol:

  • Super! 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, yaroz napisał:

Japońce to są wymyślne i kombinują, większość w reflektorach montuje na mijania H7 długie H1 a oni muszą na odwrót tak jak z kierownicą :biglol:

No widzisz, a w przedlifcie h4 :D

Edytowane przez Kiwi 4ester
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wyczyściłem EGR, wymieniłem uszczelkę przepustnicy. Po tej akcji spalanie w cyklu mieszanym 19 litrow LPG NA 100 km. Co mogło się skopać? Dodam, że wg komputera  w aucie spalanie na wolnych obrotach 30L na 100 podaje. Na wyższych już jest ok. Wcześniej tak nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wyczyściłem EGR, wymieniłem uszczelkę przepustnicy. Po tej akcji spalanie w cyklu mieszanym 19 litrow LPG NA 100 km. Co mogło się skopać? Dodam, że wg komputera  w aucie spalanie na wolnych obrotach 30L na 100 podaje. Na wyższych już jest ok. Wcześniej tak nie było.
Lewe powietrze Ci się zapewne dostaje. Coś nie dokrecileś. Stąd to spalanie na wolnych. Jak podgladniesz korekty paliwowe to pewnie będzie dolewał. Zobacz na to.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, ewemarkam napisał:
6 godzin temu, ObywatelX napisał:
Witam. Wyczyściłem EGR, wymieniłem uszczelkę przepustnicy. Po tej akcji spalanie w cyklu mieszanym 19 litrow LPG NA 100 km. Co mogło się skopać? Dodam, że wg komputera  w aucie spalanie na wolnych obrotach 30L na 100 podaje. Na wyższych już jest ok. Wcześniej tak nie było.

Lewe powietrze Ci się zapewne dostaje. Coś nie dokrecileś. Stąd to spalanie na wolnych. Jak podgladniesz korekty paliwowe to pewnie będzie dolewał. Zobacz na to.

Chwilowa korekta po podlaczeniu aku i ruszeniu w trase byla minusowa ( do minus 20). Dopiero na sam koniec trasy w okolicy 1000 obrotów byla dodatnia do 20%). Przejechałem 70 km. Ogólnie sprawdziłem rozłączone elementy i jakby było ok. A stojąc na postoju komputer praktycznie co pół minuty podaje mi większe spalanie o 0.2 litra na 100 km. Także z 18 litrów do 24 mi podskoczyło po krotkim postoju:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj wartość podciśnienia oraz korekty na wolnych po zagrzaniu silnika. Bo jeśli było ok, a nie jest, a robiłeś coś przy przepustnicy to tam pewnie będzie winowajca.

Tym spalaniem się nie sugeruj. Komputer też liczy je na postoju, nie tylko w czasie jazdy. Miałbyś sprawny w 100% silnik to też by je tak liczył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, ewemarkam napisał:

Podaj wartość podciśnienia oraz korekty na wolnych po zagrzaniu silnika. Bo jeśli było ok, a nie jest, a robiłeś coś przy przepustnicy to tam pewnie będzie winowajca.

Tym spalaniem się nie sugeruj. Komputer też liczy je na postoju, nie tylko w czasie jazdy. Miałbyś sprawny w 100% silnik to też by je tak liczył.

 

suuub.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma może opony 215 75 15 w forku sg i jest w stanie pokazać fotkę ile tam zostaje miejsca do podstawy sprężyny z tyłu? U mnie przy 215 65 16 jest tam mało miejsca i zastanawiam się czy to wejdzie na standardowych felgach 15 calowych :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, pininfarin01 napisał:

Przełącznik szyb SG, standardowe nie działa szyba kierowcy, da się naprawić czy szukać od razu sprawnego. 

IMG20210315113350.jpg

Z almery jest taki sam tylko bez podświetlenia przyciski. 

  • Super! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...