Skocz do zawartości

Nowy Subaru Forester MY2013


kordynator

Rekomendowane odpowiedzi

 

dopiero 2.5 254 konie to AWD, ale obiecują odpowiednio 7,1 i 7,2 do 100

Subaru jest znane z tego, że dla prawie wszystkich wersji podaje wartości przyspieszenia do 100 z pewnym zapasem.

Juz wcześniej w tym wątku były cytowane pomiary dla XT na poziomie 7 sekund. 

 

Pozdrowienia

 

I wypas.Tak powinno być.Tylko żeby palił 10-11 ,a nie 14-15

  • Do kitu 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

I wypas.Tak powinno być.Tylko żeby palił 10-11 ,a nie 14-15

załóz lpg to przeliczajac na koszty pb bedzie Ci palil 7 zadowolony ??? 

Napisz które auto z dostepnych na rynku majace 250 koni , 7 s do 100km/h , przeswit i posture forka pali, kosztujace tyle co xt pali w granicach 10-11l?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz które auto z dostepnych na rynku majace 250 koni , 7 s do 100km/h , przeswit i posture forka pali, kosztujace tyle co xt pali w granicach 10-11l?

 

 

Volkswagen Golf VII R

http://www.spritmonitor.de/en/overview/50-Volkswagen/452-Golf.html?fueltype=2&constyear_s=2014&power_s=280&power_e=320&gearing=2&powerunit=2

 

Skoda Octavia III RS TSI ;-)

http://www.spritmonitor.de/en/overview/45-Skoda/399-Octavia.html?fueltype=2&constyear_s=2014&power_s=220&power_e=320&gearing=2&powerunit=2

 

11 to pali FXT

Edytowane przez ketivv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To hot-hatche ,nie suvy.Ale inna sprawa ,że ten motor jest dużo oszczędniejszy od boxera

Jaki gaz,ten co pali gaz i benzyne jednoczesnie i nigdy sie nie zwroci,czy jaki?Poza tym gaz w takim aucie ,to obciach,wiocha,wstyd i żenada

Edytowane przez madox
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 to pali FXT

 

Dziwna sprawa. Wg europejskich katalogów Tiguan 2.0 TSI pali mniej niż Forek XT. Wg amerykańskich danych, dużo bardziej oszczędny jest FXT. Chyba nie muszę pisać, które dane są sfałszowane a które bliższe rzeczywistemu zużyciu?

http://www.kbb.com/compare-cars/overview/2015-subaru-forester-396364-vs-2015-toyota-rav4-402860-vs-2015-honda-cr_v-402381-vs-2015-volkswagen-tiguan-402118/

:biglol:  

 

 

Ale inna sprawa ,że ten motor jest dużo oszczędniejszy od boxera

 

A jaki motor konkretnie? 

 

 

Natomiast ciekaw jestem, ile energii pożerają straty w samej przekładni CVT - tarcie łańcucha o koła stożkowe. Bo to na pewno działa tak, że jest zysk sprawności całego układu na idealnym dopasowaniu obrotów przez CVT kosztem strat na samej przekładni - niewątpliwie mniej sprawnej od zwykłych kół zębatych.

 

Porównując osiągi i spalanie Tiguana i Forka (podobne masy) wychodzi na to że CVT jest całkiem sprawna 

Edytowane przez ten_Typ_tak_ma
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FXT pali mało ,tylko w jednych warunkach - we wpisach na tym forum ,bo wszyscy dziennikarze piszą,że ciężko w miescie zejsc poniżej 14-15 litrów ,choćby nie wiem jak się starał,a szybka jazda to 20litrów.I dokładnie tyle pali koledze.On jedzi dość ostro ,więc jemu tyle w mieszanym trybie wychodzi-tzn 14-15

Edytowane przez madox
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Madox oczywiście możliwe, że spali 20 czy 15 litrów ale spali też 10 czy 11 w dłuższej podróży autostradowej z boxem na dachu jak to ktoś na forum opisywał a to nie wydaje się specjalnie dużo, niewiele więcej od diesla

 

jeśli ktoś "jeździ ostro" i wychodzi mu 15 l/100 km to w przypadku takiego auta nie jest to nic nienaturalnego, dziwne jest to, że ktoś się temu dziwi

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalanie wychodzi mi mniejsze, niż w poprzednim suvie z dwulitrowym dieslem i osiągami barki rzecznej. Nie narzekam średnio ok. 10 z rozpiętością 7-15 (ale te albo w Niemczech albo krótkie trasy na zimno). Nie ukrywam, że można uzyskać na komputerze 99 - wystarczy ruszyć na zimno i od razu wjechać w korek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

madox musi czerpac jakas zboczona przyjemnosc w negowaniu wszystkiego co Subaru. Czy jest opcja aby moderator zrobił ankiete np. pt. czy madox przeszkadza uzykownikom forum a nastepnie go usunał jezeli wynik ankiety bedzie pozytywny ?? Moze to nie kolezenskie ale wszystkie mozliwe tematy sa "atakowane" przez tego uzytkownika forum i nawet nie mozna sobie spokojnie podyskutowac bo kazdy temat sprowadza sie "przepychanek" słownych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio odcinek Warszawa-Kraśnik przez Nałęczów wyszło mi 7.2 litra, jadąc na tempomacie i +10 km/h od przepisów. Niestety Forkowi, nierozgrzany silnik i np. wyjazd z garażu podziemnego bardzo zawyża spalanie, w szczególności na krótkim odcinku. Po Warszawie raczej 14-15 przy ofensywnej jeździe aby nie blokować ruchu. Może ja po prostu nie mam cierpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw odpowiedzmy sobie na jedno ważne pytanie .. jaki jest sens opisywania madoxowi skoro on nikomu nie odpowiada na argumentacje tylko znajduje inną lub udaje że jej nie ma... 
I Jakoś nie chce mi się wierzyć w istnienie "kolegi" ... w sensie ogólnym ;)

 

BTW każdy kto posiada XT z 2.0DIT wie doskonale że można przebyć tą samą trasę z prawie takimi samymi prędkościami ze spalaniem 15l/100 oraz 11l/100... 

gdzie 15l - to na prawdę trzeba się starać ....

Po prostu trzeba być "rozgarniętym" a nie traktować gazu zero/jedynkowo..
 

Edytowane przez Fortis
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FXT pali mało ,tylko w jednych warunkach - we wpisach na tym forum ,bo wszyscy dziennikarze piszą,że ciężko w miescie zejsc poniżej 14-15 litrów ,choćby nie wiem jak się starał,a szybka jazda to 20litrów.I dokładnie tyle pali koledze.On jedzi dość ostro ,więc jemu tyle w mieszanym trybie wychodzi-tzn 14-15

A możesz chociaż jeden taki test pokazać ?

Pytam bo ja sam robie taki test od 13000 km i nijak mi taki wynik nie wychodzi... Trudno mi wyjść ponad 12 - 13l/100 km w mieście a nie jeżdże "emerycko"... Może coś robię źle ????

 

 

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Edytowane przez MForbi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

FXT pali mało ,tylko w jednych warunkach - we wpisach na tym forum ,bo wszyscy dziennikarze piszą,że ciężko w miescie zejsc poniżej 14-15 litrów ,choćby nie wiem jak się starał,a szybka jazda to 20litrów.I dokładnie tyle pali koledze.On jedzi dość ostro ,więc jemu tyle w mieszanym trybie wychodzi-tzn 14-15

A możesz chociaż jeden taki test pokazać ?

Pytam bo ja sam robie taki test od 13000 km i nijak mi taki wynik nie wychodzi... Trudno mi wyjść ponad 12 - 13l/100 km w mieście a nie jeżdże "emerycko"... Może coś robię źle ????

 

 

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Myślę, że źle jeździsz...zdecydowanie Twoja wina. I pewnie rabat nie ten miałeś ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedziałem że gdzieś daję d..y ... Muszę wreszcie zapisać się na to szkolenie w SJS może tam mnie nauczą jak "wyskoczyć" ponad te 15 l w mieście, a już szczytem marzeń byłoby te 20 które robi kolega madoxa ... Muszę się chyba jeszcze wiele nauczyć ...

 

 

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Edytowane przez MForbi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

madox musi czerpac jakas zboczona przyjemnosc w negowaniu wszystkiego co Subaru. Czy jest opcja aby moderator zrobił ankiete np. pt. czy madox przeszkadza uzykownikom forum a nastepnie go usunał jezeli wynik ankiety bedzie pozytywny ?? Moze to nie kolezenskie ale wszystkie mozliwe tematy sa "atakowane" przez tego uzytkownika forum i nawet nie mozna sobie spokojnie podyskutowac bo kazdy temat sprowadza sie "przepychanek" słownych

Nawet na kacu bym takiej propozycji nie wymyslil. Przeszkada... Dobre.

Lata mi po moim niebie

 

Wracam ponownie do pytania jak wygladaja wasze chodniki - wykonczenie ich na wysokosci gazu ?

 

post-3275-1429587975,8913_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

post-3946-0-26797900-1429601206_thumb.jpgpost-3946-0-33013100-1429601219_thumb.jpg

 

12.2 l i 822 km tylko po mieście.

Drugi wynik to Subariada po Rumunii.

Trzeci to trasa Poznań - Łomża - Poznań, chyba.

 

Izka nogi nie odstawia jeśli chodzi o gaz więc te wyniki wyższe niż ja uzyskuje. Przy mojej jeździe to moze być nawej 1,5 mniej.

Edytowane przez Izotom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...