Skocz do zawartości

Nowy Subaru Forester MY2013


kordynator

Rekomendowane odpowiedzi

Albo jest to filmowane (te światła) jakąś kamerą z NASA, która ma mega dynamikę albo to się bździ, nie świeci. Jeśli filmujemy z bliska prosto światła i mimo marnego oświetlenia wokół czytelne jest tło, to jasność nie poraża. Jest tego do woli na aliexpress, także taniej niż na Amazonie. Chińczycy piszą 90-120 lumenów i mniej niż 300mA. To nie są jasne światła. O homologacji europejskiej cisza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A w temacie led-ów , testował ktoś już takie ledy ? czy będe pierwszy ? :)

attachicon.gifSUBARU-forester-2013-2014-2015-.jpg
Carfit, a skąd sie takie cuda bierze i ile dudków trzeba z sakiewki wysupłać ?

Jeśli wszystko zadziała OK - można by u Ciebie zamówić taki zestaw ??

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Zamówiłem w Chinach :) sto kilka $ + pewnie VAT . Handlować tym nie bede , zamówiłem 1 szt. dla siebie w ramach eksperymentu . Jak bedzie ok to o tym poinformuje , jak bedzie słabo rownież

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie wyglądają ale jak z homologacją tego? bo zaraz chamy będą dumni że mają za co dowód zatrzymać.

 watpie w to aby funkcjonariusze doczepili sie do ledów- jakich kolwiek w nowym samochodzie, w szczególnosci ze sa one  w fabryczym miejscu no i wygladaja jak fabryczne. Oni raczej dowód zabieraja za za głosny wydech, tuningowane przednie lampy jezeli widac ze sa one nie oryginalne, przyciemniane przednie szyby, opony jezeli sa ponizej znacznika....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Fajnie wyglądają ale jak z homologacją tego? bo zaraz chamy będą dumni że mają za co dowód zatrzymać.

 watpie w to aby funkcjonariusze doczepili sie do ledów- jakich kolwiek w nowym samochodzie, w szczególnosci ze sa one  w fabryczym miejscu no i wygladaja jak fabryczne. Oni raczej dowód zabieraja za za głosny wydech, tuningowane przednie lampy jezeli widac ze sa one nie oryginalne, przyciemniane przednie szyby, opony jezeli sa ponizej znacznika....

 

 

Może u nas nie są (jeszcze) tak drobiazgowi, ale jak będziesz chciał pojechać na wczasy za granicę, to może lepiej nie narażać się na dodatkowe kłopoty, bo "nie było magicznej litery E". Tym bardziej, że niektóre nacje mają do nas słabość. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc, jestem to nowy.

 

Forum jest  super, ale troche tu chaosu.

 

Interesuje mnie  szczegolnie Forester SJ (MY 2014).

 

Okay, tylko ze sa tu 400 + posty niepodzielone na tematy.

 

Fajnie byloby nie klajstrowc zarowek ze spalaniuem,  spalania z domyslami na temat nowego modelu Itd.

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Forest Gump - musisz zatem prześledzić inne wątki o Foresterze. Ten akurat jest poświęcony konkrentej wersji z konkretnych roczników.

 

 

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Edytowane przez MForbi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie xt jakie znaczenie mają ledy, ledy podwójne, pierdyliard innych świecidełek w xt?

Bo nawet najwyższa,najbardziej zielona i najładniejsza choinka,potrzebuje paru świecidełek. :mrgreen:

A te ledy to światła dzienne i występują fabrycznie bodaj w wersji JDM. ;)

@@bulbas chciałbyś odmówić prawa do "obwieszania" światełkami właścicielom XT-eków i prawa do dyskusji o tych światełkach,świecidełkach? :P  :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo nawet najwyższa,najbardziej zielona i najładniejsza choinka,potrzebuje paru świecidełek.  :mrgreen:


A te ledy to światła dzienne i występują fabrycznie bodaj w wersji JDM.  ;)


@bulbas chciałbyś odmówić prawa do "obwieszania" światełkami właścicielom XT-eków i prawa do dyskusji o tych światełkach,świecidełkach?  :P   :mrgreen:


Są ledy V , podwójne VV, L, odwrócone L itp., , i jeszcze tylne światła ledowe i jest choinka-bomba, sąsiad nas widzi? :yahoo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem po co ta dyskusja. 

 

Musi spalić ile potrzebuje a spalanie zależy od tego jak jeździcie. 

 

Jadąc na Plejady w kolumnie kilku aut, Forester XT był najekonomiczniejszą turbobenzyną i spalał 1-2L mniej niż imprezy.  

 

Jak na większy, cięższy i mocniejszy samochód niż GT to wynik bdb. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

carfit

...obawiam się że nikt nie zauważył, iż dolna cześć tych led-ow wypada w miejscu gdzie czarna plastikowa kratka (skrzela) jest podzielona i ma wspólną część z ramką przeciwmgielnych lamp. Innymi słowy cala skrzela to dwie maskownice górna samodzielna dolna połączona monolitycznie z chromowana ramka p. mgielnych.

Jak chcesz to podzielic? inaczej nie zamocujesz.

 

Tomasz

Edytowane przez arkitekt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź poprawkę na autora i wtedy wszystko Ci się wyjaśni :-) moje doświadczenia są identyczne z Twoimi - OBK SBD po 140 tys ok 7,8-8,2/100, FXT po 10K - ok 10-10,5/100

 

 

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

żona dziś 140 km trasy zrobiła jako kierowniczka i komp 7.5/100 pokazał pod domem  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Weź poprawkę na autora i wtedy wszystko Ci się wyjaśni :-) moje doświadczenia są identyczne z Twoimi - OBK SBD po 140 tys ok 7,8-8,2/100, FXT po 10K - ok 10-10,5/100

 

 

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

żona dziś 140 km trasy zrobiła jako kierowniczka i komp 7.5/100 pokazał pod domem :)
Da sie :) i wlasnie po to ma sie Żony :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...