Jump to content

MForbi

Użytkownik
 • Content Count

  955
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

55 Dobry

About MForbi

 • Rank
  ..:: Profi ::..
 • Birthday 12/11/1971

Profile Information

 • Gender
  mężczyzna
 • Skąd
  Wieś Józefosław K/Piaseczna K/Warszawy :)
 • Auto
  Forester 2.0XT MY14 + Forester 2.0XT MY16 (żonowóz)

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. MY'14 -107 000 km, wydmuchana uszczelka, czekam na naprawę. Ta uszczelka to jak widać standardowo MY16 - na razie bezawaryjnie, ale też przebieg symboliczny - 30 tys.
 2. Weź VIN i podpytaj SIP - pewnie Ci danych właściciela nie podadzą ale może chociaż jakoś skontaktują.
 3. Czy w myśl tego artykułu jest szansa ze bedzie jednak jakaś ilość np. Forestera XT w roku 2019 ? http://wyborcza.pl/7,155287,23870281,rejestracyjna-furtka-dla-koncernow-motoryzacyjnych.html
 4. Ale to chyba nie jest skóra tylko "skajka-niepękajka" (przynajmniej tak wygląda) która jak widać jednak pęka
 5. Wersje US różnią się wieloma elementami od EU. W wersji EU e-call nie był instalowany bo nie był wymagany. SIP przykłada dużą wagę do bezpieczeństwa więc zaoferował ISR jak dodatkową opcję płatną symbolicznie przez pierwszy rok. Później - twoja wola, chcesz płacisz, nie chcesz wyłączasz. E-Call jako obowiązkowe wyposażenie dopiero wejdzie na wyposażenie samochodów - samochody homologowane po 01/04 br już muszą go mieć. Ale wszystkie homologowane a nie wszystkie sprzedawane. Póki co chyba niewiele jest na rynku modeli homologowanych po tej dacie a w SUBARU chyba żadnego. Ja nie bardzo rozumiem Twoje pytanie - na pewno trzeba zaczekać na nowe samochody z nową homologacją i zobaczymy co nam Subaru wtedy zaproponuje. E-Call musi mieć jakiś sposób łączenia z centralą (np. GSM) i tutaj obawiam się że nikt tego free nie zaproponuje. O ile E-Call jako "urządzenie" może być darmowy, jednak usługa telekomunikacyjna może być już płatna.
 6. MForbi

  Kurier klubowy

  Cześć , ogarnąłes juz ten zderzak ?
 7. A może zgodnie z sugestiami jakie otrzymałem w ostatnich dniach od co najmniej dwóch mądrych osób powrócić do starych sprawdzonych rozwiązań - zamiast kombinować jak zabezpieczyć kluczyk - mechaniczna blokada skrzyni biegów lub ukryty prosty włącznik odcinający zasilanie np. pompy paliwa ? Jak mają wleźć do samochodu to i tak wlezą - kwestia żeby nie odjechali.
 8. Pytanie raczej do firm które świadczą tę usługę - Keratronik? Na pewno trzeba podpisać z nimi umowę i co najmniej zainstalować ich kartę SIM w Twoim lokalizatorze. Pewnie wtedy się okaże czy ten lokalizator który masz w samochodzie działa poprawnie z ich systemem. Jeśli tak - to być może będzie można go używać, jeśli nie - to będa musieli założyć swój lokalizator. Musisz się z nimi kontaktować i rozmawiać.
 9. Odzyskany - stąd wiedza o sposobie dokonania kradzieży. Bez wchodzenia w detale : Keratronik + Policja = odzyskany samochód
 10. Z własnego smutnego doświadczenia powiem że nie potrzeba żadnych wymyślnych walizek żeby ukrać samochód. Mój Forek XT 2014 kilka dni temu powiedził "bye bye" a złodziej użył zwykłego łamaka do zamków. Później przepiął komputer na swój własny i odjechał jak swoim.
 11. Jeżeli nie będzie nic innego poza 2,5 N/A to bedzie to "wyzwanie sprzedażowe". Pamiętajmy o akcyzie 18,6% co może wywindować cenę na poziom nawet 180 tys PLN w wyższych wersjach wyposażeniowych, a to spowoduje że sprzedaż będzie można liczyć w pojedynczych sztukach. Cała nadzieja w tym że dzisiaj zaprezentowany model to wersja US a na EU jednak będzie inna gama silnikowa.
 12. MForbi

  FXT vs OBK

  Początkowo również miałem takie wrażenie. Fotele w XT to wielka zagadka - niby siedziska troszkę krótkie, siedzisz jak na taborecie, ale po zrobieniu kilkuset kilometrowej trasy wysiadasz bez bólów, poskręcań i tym podobnych wątpliwych przyjemności. Co do spalania - przy spokojnej jeździe ok 140-150 km/h, obroty niewiele powyżej 2500/min. spalanie mi wychodzi ok 9,5 l. wyżej - przy ok 170 km/h podskakuje w okolice 12l/100.
 13. Dzięki i odpozdrawiam :-) Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 14. Założyłem że ASO nie ma w magazynie naukładanych instrukcji tylko dostaje je jako wyposażenie samochodu. Napisałem też że w nowym samochodzie - odebranym w ubiegłym tygodniu jest ten sam problem z instrukcją , zakładam więc że ASO nawet jeśli ma jakąś "na składzie" to taka samą jak wydało z samochodem. Stąd pytanie / prośba do SIP o aktualną wersje jeśli takową posiadają.
 15. Dzień dobry, mam pytanie / prośbę dotyczącą Forestera MY2016. Problem dotyczy aktualności instrukcji obsługi a wziął się z tego że radio w samochodzie "zaniemogło" - nie chce zapamiętać stacji radiowych, przełączanie pomiędzy tymi które ma zapamietane traw kilkanaście irytujących sekund. Chciałem sobie poczytać w podręczniku szukając informacji które mogłyby mi pomóc w rozwiązaniu problemu a tu zasadzka - rozdział "% - audio" dotyczczy jakiegoś innego radia. Sam rysunek radia jest inny, "screeny" pokauzjące ustawienia sa zupełnie inne niż w moim, nic sie nie zgadza. Czy jest możliwe otrzymanie aktualnej instrukjci ? Dla ciekawostki dodam że mój kolega którego namówiłem na Subaru XV , odebrał w ubiegłym tygodniu, ma ten sam sprzęta audio który mam ja i żeby mu smutno nie było - rozdział 5 w jego podręczniku jest tym samym co w moim czyli też nie odpowiada rzeczywistości ... Pozdrawiam MForbi
×
×
 • Create New...