Skocz do zawartości

Forester MY2016


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

mam pytanie / prośbę dotyczącą Forestera MY2016.

Problem dotyczy aktualności instrukcji obsługi a wziął się z tego że radio w samochodzie "zaniemogło" - nie chce zapamiętać stacji radiowych, przełączanie pomiędzy tymi które ma zapamietane traw kilkanaście irytujących sekund.

Chciałem sobie poczytać w podręczniku szukając informacji które mogłyby mi pomóc w rozwiązaniu problemu a tu zasadzka - rozdział "% - audio" dotyczczy jakiegoś innego radia. Sam rysunek radia jest inny, "screeny" pokauzjące ustawienia sa zupełnie inne niż w moim, nic sie nie zgadza.

Czy jest możliwe otrzymanie aktualnej instrukjci ?

Dla ciekawostki dodam że mój kolega którego namówiłem na Subaru XV , odebrał w ubiegłym tygodniu, ma ten sam sprzęta audio który mam ja i żeby mu smutno nie było - rozdział 5 w jego podręczniku jest tym samym co w moim czyli też nie odpowiada rzeczywistości ...

 

Pozdrawiam

 

MForbi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Tiger napisał:

no moim zdaniem ASO powinno Ci odpowiednią instrukcje obsługi - więc może to do nich powinieneś się zwrócić?

Założyłem że ASO nie ma w magazynie naukładanych instrukcji tylko dostaje je jako wyposażenie samochodu. Napisałem też że w nowym samochodzie - odebranym w ubiegłym tygodniu jest ten sam problem z instrukcją , zakładam więc że ASO nawet jeśli ma jakąś "na składzie" to taka samą jak wydało z samochodem. Stąd pytanie / prośba do SIP o aktualną wersje jeśli takową posiadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej! Zgodnie z Ustawa z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta, a dokładnie art. 3.5 cytat: "Sprzedawca jest obowiązany wydać kupującemu wraz z towarem
konsumpcyjnym wszystkie elementy jego wyposażenia oraz instrukcje obsługi, konserwacji i inne dokumenty wymagane przez odrębne przepisy" kolejny pkt. 6 wspomina jeszcze, że ma być po polsku. z tego wynika, że to Sprzedawca ma Ci obowiązek wydać instrukcję obsługi tego co kupiłeś, a nie czego innego (jak z Twoją stacją multimedialną) - brak wydania, może być powodem różnych działań dla ciebie, pewnie nawet odstąpienia od umowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.07.2017 o 12:27, MForbi napisał:

Dzień dobry,

mam pytanie / prośbę dotyczącą Forestera MY2016.

Problem dotyczy aktualności instrukcji obsługi a wziął się z tego że radio w samochodzie "zaniemogło" - nie chce zapamiętać stacji radiowych, przełączanie pomiędzy tymi które ma zapamietane traw kilkanaście irytujących sekund.

Chciałem sobie poczytać w podręczniku szukając informacji które mogłyby mi pomóc w rozwiązaniu problemu a tu zasadzka - rozdział "% - audio" dotyczczy jakiegoś innego radia. Sam rysunek radia jest inny, "screeny" pokauzjące ustawienia sa zupełnie inne niż w moim, nic sie nie zgadza.

Czy jest możliwe otrzymanie aktualnej instrukjci ?

Dla ciekawostki dodam że mój kolega którego namówiłem na Subaru XV , odebrał w ubiegłym tygodniu, ma ten sam sprzęta audio który mam ja i żeby mu smutno nie było - rozdział 5 w jego podręczniku jest tym samym co w moim czyli też nie odpowiada rzeczywistości ...

 

Pozdrawiam

 

MForbi

Dzień dobry,

 

Instrukcja obsługi samochodu zawiera opis wszystkich wersji i wariantów wybranego modelu Subaru, które są dostępne na rynku europejskim. 

Systemy audio zostały zilustrowane i podzielone na typy (A,B,C etc.). Proszę raz jeszcze sprawdzić czy wśród typów, znajduje się system audio z Pana samochodu.

Jeżeli posiada Pan system audio-navi, powinnien Pan otrzymać, jako wyposażenie samochodu, osobną instrukcję systemu nawigacji.

 

Pozdrawiamy,

Dział Techniczny

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...