Jump to content

DZIAŁ TECHNICZNY

Użytkownik
 • Content Count

  312
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

44 Dobry

About DZIAŁ TECHNICZNY

 • Rank
  Subaru Import Polska

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Witam, Większość pojazdów jest zakwalifikowana do wymiany cewek, jeśli otrzymał Pan powiadomienie to cewki zostaną wymienione zgodnie z procedurą jaką otrzymały ASO. Prosimy o skontaktowanie się z najbliższym ASO i umówienie na dogodny termin wizyty.
 2. Odnosząc się do pierwszego wpisu, prawdopodobnym miejscem wycieku oleju jest tzw. karter, a więc łącznik pomiędzy głowicą a pokrywą zaworu. Miejsce wycieku należy przemyć, a następnie zaobserwować z którego konkretnie miejsca wycieka olej. Na tej podstawie będzie wiadomo jaki element należy uszczelnić.
 3. Sprzedaż części i akcesoriów prowadzą wszyscy dealerzy Subaru w Polsce. W sprawie informacji o dostępności oraz cenie poszukiwanych akcesoriów prosimy się kontaktować z dealerami Subaru.
 4. Witam, W modelu Trezia, po wyłączeniu zapłonu i otwarciu drzwi powinien się pojawić sygnał przypominający o włączonych światłach. Przy systemie z tradycyjnym kluczem kiedy włącznik świateł jest włączony, a klucz w stacyjce w pozycji lock lub acc otwarcie drzwi wywoła sygnał dźwiękowy. Przy systemie bezkluczykowym pozycja "ENGINE START STOP" jest wyłaczona lub wybrana pozycja ACCESSORY otwarcie drzwi powinno wywołać sygnał dźwiękowy.
 5. Dzień dobry, Bardzo przepraszamy za brak odpowiedzi na wcześniej skierowane pytanie w sprawie aktualizacji softu. Wyjaśniamy, że w ramach czynności przewidzianych do wykonania podczas przeglądu okresowego jest odczyt wyników samodiagnostyki systemów sterowania oraz ewentualne wgranie uaktualnionej wersji oprogramowania, jeśli dla danego VIN jest dostępna. W okresie gwarancji wgrywanie aktualizacji odbywa się bezpłatnie. Po gwarancji jest to usługa płatna i jej wykonanie powinno być zawsze uzgodnione z klientem.
 6. Szanowni Państwo, Od 4 maja 2021 rusza tradycyjna akcja „Bezpieczne Lato z Subaru”, w ramach której każdy kierowca Subaru może sprawdzić w promocyjnej cenie stan swego auta. Akcja obejmuje inspekcję kluczowych dla bezpieczeństwa układów: hamulcowego i kierowniczego, elementów zawieszenia oraz oświetlenia, ogumienia i wycieraczek. Kontrolę można wykonać w dowolnie wybranym ASO Subaru w cenie 149 zł brutto. WYBIERAJ BEZPIECZNIE i sprawdź swoje Subaru w autoryzowanym serwisie – gwarantujemy pełne bezpieczeństwo oraz potwierdzamy przestrzeganie zasad mających na celu ograniczenie emisji
 7. Mam pytanie , posiadam Forestera 2.0D SH z 2011r, byłem na przeglądzie po 212 tyś. i zgłosiłem że po przekręceniu kluczyka kiedy rozgrzewam świece żarowe(na zimnym silniku) zapala się kontrolka pomarańczowa na środku-zębate kółeczko a w środku trójkąt i sygnał dźwiękowy-ale nie zawsze tak raz na 10, niestety w ASO nic nie stwierdzono a dalej tak jest. CO TO MOŻE OZNACZAĆ?

 8. Witam, Cena 2446 zł jest ceną przeglądu po 4 latach lub 60 000 km, w której nie jest uwzględniony koszt wymiany oleju w przekładni CVT. Wymianę oleju w przekładni CVT, przewidzianą przez SBR jako czynność wymaganą w przypadku holowania przyczepy lub eksploatacji pojazdu w trudnych warunkach, rekomendujemy do wykonania co 60-90 tys km we wszystkich pojazdach, także w tych "normalnie" eksploatowanych.
 9. Witam, Producent jako współzamienny olej dopuszcza 5W30, olej 0W20 zapewnia lepsze warunki spalania dla spełnienia norm emisji spalin. Wybór stosowanego oleju jest w gestii użytkownika pojazdu.
 10. A z drugiej strony - dużo racji nie ma. Należy zdawać sobie sprawę, że działanie układu EyeSight jest podobne do funkcjonowania ludzkiego wzroku (takie założenia konstrukcyjne). Oznacza to, że układ ten może nie działać w warunkach ograniczonej przejrzystości powietrza (śnieżyca, mgła, ostre światło słoneczne z naprzeciwka, itp.). Zasygnalizowane to zostanie na wyświetlaczu. Druga sprawa Subaru z EyeSightem nie jest autonomicznym samochodem (choć takie ważnie można odnieść czytając powyższe posty). Jego zadaniem jest wspomóc kierowce podczas jazdy, w ten sposób aby EyeSight n
 11. Szanowni Państwo, 2 listopada rusza tradycyjna akcja „Bezpieczna Zima z Subaru”, w ramach której każdy kierowca Subaru może sprawdzić w promocyjnej cenie stan swego auta. Akcja obejmuje inspekcję kluczowych dla bezpieczeństwa układów: hamulcowego i kierowniczego, elementów zawieszenia oraz oświetlenia, ogumienia i wycieraczek. Kontrolę można wykonać w dowolnie wybranym ASO Subaru w cenie 149 zł brutto. WYBIERAJ BEZPIECZNIE i sprawdź swoje Subaru w autoryzowanym serwisie – gwarantujemy pełne bezpieczeństwo oraz potwierdzamy przestrzeganie zasad mających na celu ograniczenie emisji
 12. Witam, Nie ma możliwości zmiany na drodze przeprogramowania, jedynie wymiana panela na wersję europejską zmieni wskazania temperatury na stopnie Celsjusza.
 13. Witam, Model Ascent nie jest obecny na rynku EU więc kampanie mogą być przeprowadzone tylko na rynku gdzie jest dystrybuowany.
 14. Szanowni Państwo, Absolutnie zgadzamy się, że pracownik ASO otwierając zlecenie na wykonanie przeglądu okresowego powinien z klientem uzgodnić czy ma być zastosowany olej 0W20 czy 5W30. Bardzo przepraszamy za to niedopatrzenie. Zgodnie z zapisem zamieszczonym w Instrukcji Obsługi oleje o obu tych lepkościach mogą być stosowane w naszej strefie klimatycznej w benzynowych silnikach wolnossących samochodów Subaru. W celu zminimalizowania emisji zanieczyszczeń, samochody opuszczają fabrykę z silnikami napełnionymi olejem 0W20 ale zastosowanie oleju 5W30 nie wpływa ujemnie na
×
×
 • Create New...