Jump to content

Jakim71

Nowy
 • Content Count

  9
 • Joined

 • Last visited

About Jakim71

 • Rank
  ..:: Świeżynka ::..

Profile Information

 • Gender
  mężczyzna
 • Skąd
  Wrocław
 • Auto
  Subaru Forester XT SJ

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Jakim71

  CVT - awarie

  Mi zmiana oleju wyeliminowała problem przenoszenia napędu na tylne koła. W ASO rozwiązaniem była wymiana skrzyni. Problem pojawił się po przejechaniu ok 15tys km po przeglądzie 120tys. Pewnie nikt do skrzyni w ASO nie zaglądał, skoro oleju w standardowym użytkowaniu się nie wymienia. Wymiana oleju przynajmniej wymusza kontrolę stanu oleju. Każdy zrobi jak uważa. ja tam będę wymieniał co 60tys
 2. Jakim71

  CVT - awarie

  Zwiększenie przeciążeń w skrzyni w wyniku pogorszenia smarowania może skutkować większymi naprężeniami łańcucha.
 3. Moim zdabiem trzeba tylko zmieniać olej.
 4. 5000K stosuje sie często w japońskich zakładach produkcyjnych
 5. Oko ludzkie lepiej rozpoznaje kontury przy zminym świetle. Może to sie przełożyć na szybkość reakcji w sytuacji awaryjnej. Np jak ci ktoś lub cos wbiegnie na drogę. Ja jednak bym brał 4000K
 6. Zmieniłem dzisiaj olej w skrzyni i Dyferencjale. Auto Wyraźnie lepiej pracuje. Jest Ciszej i obroty mniej falują. Co do mojego problemu muszę pojeździć więcej i ocenić. Na chwilę obecną problem rozwiązany.
 7. W jednym wątku ktoś miał rozebrana skrzynie. Pomierzone elektrozawory i nic. Problem sam ustąpił. Dziwne ze nie ma żadnego błędu na kompie w moim przypadku. Liczę jeszcze na wymianę oleju. Za każda susestie będę wdzięczny.
 8. Odłączenie napędu na tył uciszyło problem. Jak wspomnieli o naprawie przeniesienia napędu na tył 8000tys powiedzieli ze taniej używka. Dziwne ze tylko w zakrętach podczas przyspieszania problem występuje.
 9. Mam problem chyba z CVT. Jak dodaje gazu w zakręcie lub przy szybszym ruszaniu na skręconych kołach słyszę jakby koło ocierało o nadkole (taki dźwięk). Takie wrażenie jakby koło się przyblokowywało. Przy jeździe na wprost efekt nie występuje. Od rana szperam po internecie. W jednym wątku samo się naprawiło w drugim wystarczyła dolewka oleju do skrzyni biegów. W serwisie radzą wymienić skrzynię na używkę. Jutro sprawdzę jeszcze poduszki silnika i skrzyni. Wymienię też olej w CVT i dyfrach. Może jakieś sugestie?
×
×
 • Create New...